وب مسافر مجید شیروی
رهایی از اعتیاد حق تمام کسانی است که دست خود را به نشان تسلیم و یاری گرفتن بالا برده اند  
قالب وبلاگ
لینک های مفید
مقاله مسافران


لطفاٌ به ادامه مطلب مراجعه فرمایید....


داستان پینوکیو : پیرمرد تنها که عروسکی چوبی می تراشد و به او محبت می کند . اما عروسک ، اشتباهات زیادی کرده و به راحتی گول می خورد . حتی کتاب هایی را که پدرش برای آموزش او خریده ، می فروشد و برای خوش گذرانی خرج می کند و دو سکه ی باقی مانده را نیز روباه مواد و گربه نره ( گربه ی سیاه ) با گول زدن اش از او می دزدند ( روباه به پینو کیو می گوید : برای این که سکه هایش هزاران برابر شود باید آن دو سکه را در خاک کاشته و آب بدهد ، صبح فردا او هزاران سکه خواهد داشت ) .

پینوکیو،  بارها و بارها گول می خورد و هر زمان که دروغی می گوید : دماغ چوبی اش بزرگ می شود . وقتی به اشتباه خود که دروغ گفتن است پی می برد،  پری مهربان به کمک او می آید و دوباره دماغ چوبی اش به شکل اول بر می گردد .
زمانی که یک سیرک مجلل به شهر می آید ، پینوکیو بدون اجازه ی پدر و علی رغم اصرار های جوجه اردک اش جینا ، ( برای نرفتن به سیرک ) باز نقص فرمان کرده و تا نیمه های شب به خوش گذرانی مشغول می شود . به خاطر خستگی ، همان جا می خوابد و صبح که بیدار می شود ، می بیند بچه هایی که به سیرک آمده بودند به الاغ تبدیل شده اند . پینوکیو آنها را مسخره می کند ولی در کمال ناباوری می فهمد که او نیز به الاغ تبدیل شده است .

او را به همراه دیگر الاغ ها به یک کشتی ، برای فروش  می برند ، پینوکیو به اصرار جینا ، خود را به دریا می اندازد تا به شکل اولیه ی خود برگردد .
از این جا به بعد پینوکیو ، درس عبرت گرفته و به دنبال پدر اش می رود . پدر را در دل نهنگ بزرگی که پیدا می کند و به خانه بر می گردد . از آن روز به بعد به پدر کمک می کند و حرف هایش را گوش می دهد .
جالب ترین قسمت داستان که در واقع نتیجه ی آنهم هست ، تبدیل پینوکیوی چوبی به یک پسر بچه ی واقعی است .

اما این داستان زیبا ، برداشتی منحصر به فرد  و بسیار خلاقانه از خلق انسان در ازل و انشعاب و دوری از بهشت و خداوند و زندگی او در زمین و حلقه های حیات است . این داستان به طرز بسیار جالبی حرکت انسان از بهشت تا بهشت را به تصویر کشیده است .

پینوکیوی چوبی در واقع همان انسانی است که نا پخته است و گول شیطان یا ابلیس را می خورد ، تا در آخر الامر دوباره با حرکت در صراط مستقیم به جایی که از آن مکان انشعاب یافته است برسد .

این داستان جواب بسیاری از مردمی را می دهد که می پرسند : چرا خداوند انسان را از بهشت به زمین فرستاد .
جواب : پینوکیو یا انسان در بدو خلقت چوبی ( نا پخته ) بود و باید این مسیر سبز را طی می کرد تا تبدیل به انسان واقعی ( تبدیل چوب به گوشت و پوست،  که تمثیل رسیدن به فرمان عقل است ) بشود .
 پینوکیو با اشتباهات مکرر از پدر و خانه ی پدری اش دور می شود و قدم در راهی می گذارد که پایان آن رسیدن دوباره به پدر و خانه ی پدری است .

پدر ژپتو : تمثیل خداوند .

پری مهربون : تمثیل خوبی های آدمی یا علم و آگاهی او و یا اعمال سالم ، که یاری دهنده او در صراط مستقیم هستند .

 جوجه اردک ( جینا ) : روح انسان یا القای مثبت .

روباه و گربه نره : شیطان یا نفس اماره یا القای منفی ( جن )

تبدیل به الاغ شدن : رفتن به تاریکی و جهل و نادانی آدمی است .

دریا : رحمت الهی است که شامل حال بندگان اش می شود و توبه یا بازگشت از ضد ارزش ها و پاک شدن از گناهان را نوید می دهد .
رفتن به سیرک : ورود به تاریکی با ظاهری زیبا و دل فریب ، که در باطن نابودی را به همراه دارد . مانند مصرف مواد مخدر و کارهای ضد ارزشی،  که در ظاهر  جذاب و در باطن مثل زهر ، کشنده و نابود کننده ی آدمی است .

این مصداق همان فرموده ی کتاب شریف ،  است که می فرمایند : شیطان به زیبا ترین شکل ممکن ، در افکار و اندیشه ی انسان ها ورود پیدا می کند .

این داستان یک شاهکار زیباست و نتیجه ی طلایی آن در آخر داستان است که پینوکیو از یک عروسک‌چوبی به انسان واقعی تبدیل می شود و به نزد پدر ژپتو ( خداوند ) و به بهشت بر می گردد .


نگارش : مجید شیروی

طبقه بندی: مطالب مفیدوآموزنده"""""""،
[ چهارشنبه 15 مرداد 1399 ] [ 01:08 ق.ظ ] [ خلیل ملایی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

تجربیات من در مورد درمان اعتیاد و همچنین درج مطالب مفید از زبان بزرگان و الگوهای درمان شده برای کسانیکه می خواهند از اعتیادبه مواد مخدر رها شده و به درمان قطعی ذر زمینه ی این مشکل عظیم برسند . سعی من در این وبلاگ نشان دادن راه درست و بدون بازگشت به مواد مخدر است چرا که آرزوی هر مصرف کننده ی خواستار رهایی از اعتیاد ، عدم وسوسه و عدم عود و اطمینان از ماندن در سلامتی و دوری از مواد مخدر و سایر تاریکی هایی است که دشمن اصلی آرامش در انسان است . تمام موارد گنجانده شده در وبلاگ بر مبنای علم و دانشی است که صد سال از علم کلیه پزشکان و محققین و سایر افرادی که در این حیطه مشغول فعالیت هستند جلو تر است و این پیش تاز بودن را مدیون فرشته ای به نام مهندس حسین دژاکام بنیان و نگهبان و استاد بزرگ کنگره شصت می باشیم .

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات