وب مسافر مجید شیروی
رهایی از اعتیاد حق تمام کسانی است که دست خود را به نشان تسلیم و یاری گرفتن بالا برده اند  
قالب وبلاگ
لینک های مفید

در وادی هشتم می گوید : با حرکت راه نمایان می شود.  این یک قانون است . قانونی که مبدا آن در روز موعود هست ،  که ابتدای وادی نویسنده پیامی را مطرح می کند .
این قانون کلی در آن موعد مقرر انجام شد و این قانون نشان داد که در تمام مراحل زندگی با ماست . یعنی هر کاری که بخواهیم انجام دهیم ، این قانون جز لاینفک آن است . انسان هر خواسته ای که دارد ، چه مثبت و چه منفی باشد برای انجام و رسیدن به آن خواسته باید حرکت کند و خود راه و مسیر به فرد می گوید که چه باید بکند . راه به فرد در مورد رفتار ها،  کردار ها و انجام ها راهنمایی می کند . 
اهمیتی که در این ما بسیار تا بسیار خودش را نشان می دهد ، این است که انسان باید در آن مسیر حرکت نماید . این حرکت بسیار تعیین کننده است،  زیرا بدون حرکت ، راهی وجود ندارد . ابتدای وادی آمده است که : امواج چون گردباد از آسمان بر زمین فرود می آیند و آنچه برداشتنی باشد با خود به امانت می برند و این جز فرمان حاصل نمی گردد . امواج،  گردباد ، فرود ، برداشتنی ، امانت ، فرمان  . اینها کلماتی است که ما باید به آنها خیلی توجه کنیم . توجه داشته باشیم به این که ، روزی که ما آغاز کرده ایم بایستی جه کاری انجام می داده ایم . این جمله ی درستی است که :انسان برای رسیدن به روشنایی ها باید تاریکی ها را تجربه نماید تا قدر روشنایی ها را بداند و نکته این است که باید در روشنایی ها باقی بماند . نه این که پس از ورود به روشنایی ها،  دوباره به تاریکی رجوع و برگشت کند . به همین جهت در سی دی موج و ذره ، آقای امین می گوید که هم موج و هم ذره هست . صحبت های من الان به صورت موج به شما می رسد . الهاماتی که به آدمی می شود خود یک موج است.  
وقتی می گوید ، امواج فرود می آیند ، اینه یک سری از فرمان ها ست ، که ای انسان چگونه بایستی حرکت کنی ، چه کار هایی بکنی و جه کار هایی را انجام ندهی . انسانی که فرمان بردار است را آن گردباد بر می دارد و او را به امانت می برد . به جایی می برد و این که می گوید :   جز فرمان حاصل نمی گردد ، نکته ی بسیار مهمی است.  حتما برای انجام ها باید علاوه بر خواست و تقدیر فرمان‌الهی نیز دخیل باشد . 
بعد می گوید : با شما که پیمان می بندید.  ما همیشه فکر می کنیم که پیمان بستن ، یعنی امضای یک کاغذ یا نوشته یا سندی را بدهیم یا بگیریم . 
در صورتی که وقتی من وارد کنگره می شوم و اقدام به سفر می کنم ، با به موقع آمدن و به موقع رفتن ، حضور مداوم و اگاهانه در لژیون ، گرفتن به موقع شربت اوتی.  نوشتن سی دی و .... این یعنی تو با خود پیمان بسته ای و قبول کرده ای که به پیمان خود جامه ی عمل بپوشانی و استوار و محکم باشید . 
پس وقتی این پیمان را بستید ، باید به این پیمان عمل کنید . چگونه و در کجا ؟ در اندیشه های تان باید این پیمان باشد یعنی ظاهری نبوده و درونی باشد . 
سپس می گوید : به مکانی که از آنجا فرمان می آید رهسپار گردید . برای یک سفر اولی ، همین که به کنگره آمده است در واقع یعنی فرمان صادر شده تا به رهایی برسد . یا به دنیای تازه رهسپار شود که آن هم رهایی و سلامتی و عظمت است ‌. 
رعایت قوانین و مقررات و حرمت های کنگره ، برای هر کدام از اعضا به معنای عمل به پیمانی است که از بدو ورود به کنگره ، در اندیشه های خود و با خدای خود بسته اند . عدم رعایت حرمت و قوانین یعنی : پیمان شکنی . اگر رهجویی ، خلاف مصالح کنگره و سفر خود عمل کند ، به سخنان راهنما گوش ندهد ، پس او یک پیمان شکن است . 
وقتی قرار است رهجویی بعد از دو ماه سفر وارد لژیون وایت شود و نمی شود . این یعنی چه ؟ وقتی راهنما به رهجو می گوید : مسئله و مشکل تو مصرف سیگار است . چرا ؟ چون رهجو با مصرف سیگار در روند درمان خود خلل  وارد می کند و نمی داند که این خلل پذیر بودن او در امر درمان بعد از دو ماه  سفر ایکس، مصرف سیگار و دخانیات است . چون مصرف سیگار اثر گذاری دارو را بسیار پایین می آورد . 
اگر در وادی جبران خسارت ها را در راس و وهله ی اول ، از خود ماست . کسی که مصرف سیگار دارد و اقدام به سفر سیگار نمی کند ، چگونه می تواند بگوید : من دارم از خودم جبران خسارت می کنم . چگونه است که من از یک طرف می خواهم خود را احیا کنم ( سفر ایکس ) و از طرف دیگر با مصرف سیگار و دخانیات تخریب را در خود ادامه می دهم و ایجاد می کنم . این چگونه جبران خسارتی برای من امکان پذیر است ؟ 
زمانی که من با مصرف سیگار نتوانم از خود جبران خسارت کنم ، پس با الطبع از خانواده و جامعه ام نیز نخواهم توانست جبران خسارت کنم . مصرف کننده ی سیگار مانند کسی است که کلنگ‌ یا تیشه ای در دست دارد و مدام دارد ساختمان وجودی خود و اطرافیان اش را خراب و زخمی می کند . 
جالب است که خداوند در ازل یا روز نخستین از خلق جدید پیمان می گیرد که آیا من پروردگار شما هستم ؟  همه ی بنی آدم می گویند آری و خداوند را به‌عنوان قدرت مطلق و فرمانروای بزرگ می پذیرند.  این پذیرش ، یعنی قبول به جهت بودن در صراط مستقیم و فرمان برداری از خداوند و قوانین الهی . 
اما همه ی ما پیمان شکنی کردیم . هنوز هم اگر در موضوعات مختلف ،  من راه نادرست را بروم ، یعنی هنوز هم پیمان شکن هستم . 
بعد از آن قدرت مطلق گفت : بروید که با حرکت راه نمایان می شود . این که می گوید بروید ، یعنی ببینم کدام یک از شما به پیمانی که بسته آید وفادارید؟ ببینم کدام تان به آن نقطه خواهید رسید . کدام یک از شما می گویید : من می خواهم درمان شوم و آیا درمان می شوید ؟ 
یک موضوع دیگر این است که ، آن قدر دانایی پیدا کنیم که راه را از بیراهه تشخیص دهیم  . بدانیم که با عبور از راه های میان بر به جایی نمی رسیم ، زیرا صراط مستقیم کوتاه ترین راه است ، ولی همگان به این درک صحیح در مورد بهترین راه که همان راه مستقیم است نمی رسند . 
توصیه ی من به سفر دومی هایی که شش ماه از رهایی آنان گذشته است ، این است که قضیه ی بستن پیمان هشتم را جدی بگیرند . 
( پیمان بستن آقای حکیمی ) 
بنده بعد از ابن که آقای مهندس پیمان بستند اقدام به بستن پیمان کردم . زمانی کا برای انجام پیمان پیش آقای مهندس رفتم ، ایشان در مورد علت انجام ، از من پرسیدند . من می دانستم که آقا ، چرا این سوال را پرسیدند . بنابر این به ایشان گفتم : اگر بنده به عنوان مثال ۱۰۰ خطا و اشتباه داشته باشم و با بستن پیمان تبدیل به ۹۵ یا ۹۰ عدد خطا بشود ، باز من با این کار برد کرده ام و به مرور زمان بازتاب این کار را در خود دیدم . 
نگارش متن: مجید شیروی
[ شنبه 30 فروردین 1399 ] [ 02:14 ق.ظ ] [ خلیل ملایی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

تجربیات من در مورد درمان اعتیاد و همچنین درج مطالب مفید از زبان بزرگان و الگوهای درمان شده برای کسانیکه می خواهند از اعتیادبه مواد مخدر رها شده و به درمان قطعی ذر زمینه ی این مشکل عظیم برسند . سعی من در این وبلاگ نشان دادن راه درست و بدون بازگشت به مواد مخدر است چرا که آرزوی هر مصرف کننده ی خواستار رهایی از اعتیاد ، عدم وسوسه و عدم عود و اطمینان از ماندن در سلامتی و دوری از مواد مخدر و سایر تاریکی هایی است که دشمن اصلی آرامش در انسان است . تمام موارد گنجانده شده در وبلاگ بر مبنای علم و دانشی است که صد سال از علم کلیه پزشکان و محققین و سایر افرادی که در این حیطه مشغول فعالیت هستند جلو تر است و این پیش تاز بودن را مدیون فرشته ای به نام مهندس حسین دژاکام بنیان و نگهبان و استاد بزرگ کنگره شصت می باشیم .

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات