وب مسافر مجید شیروی
رهایی از اعتیاد حق تمام کسانی است که دست خود را به نشان تسلیم و یاری گرفتن بالا برده اند  
قالب وبلاگ
لینک های مفید
به نام خالق یکتا

سرکه سیب کاهش دهنده ی قند خون به میزان چهار درصد است . هم چنین باعث کاهش وزن و کلسترول خون نیز می شود . در نتیجه به کاهش بیماری های قلبی عروقی کمک می کند. چون سرکه با شست و شوی جدال رگ ها و عروق مواد رسوب شده در جدال رگ ها را از بین می برد و در نتیجه به کاهش فشار خون نیز یاری می رساند .
متن سی دی : دی سپ
جلسه ی دوازدهم از دور چهل و سوم روز های سه شنبه در تاریخ ۹۸/۱۱/۱ به نگهبانی و استادی جناب مهندس و دبیری خانم الناز با دستور جلسه ی ( دی سپ ) راس ساعت ۸/۳۰ شروع به کار نمود .
چندین جلسه ی قبل را در مورد روان صحبت کردیم و گفتم که همه ی ادیان و احساسات و دریافت ها و برداشت هایی که در فرد متجلی می شود به شکل خلق و خو یا همان روان است . ما از خلق و خو به عنوان تعریف ساده و جامعی به جهت روان استفاده کردیم . زمانی که تعریف مشخص شد فهمیدیم که چه باید بکنیم . تعاریف زیادی برای روان از نظر روان شناسان مختلف بیان شده است ولی هیچ کدام از این تعاریف نتوانست راه درمان را در مقوله ی روان مشخص کند. امروز همه می دانند که ناقل های عصبی و نورو ترانسمیتر ها چه هستند و می دانند که عدم تعادل در افراد به واسطه ی عدم تعادل و تخریب در همین ناقل ها و نورو ترانسمیتر هاست ؛ ولی سوال این است که چگونه و از چه راهی می توان این تخریب را به تعادل تبدیل کرد ؟
الان می دانیم که چرا بیماری های روانی مثل دو شخصیتی یا سایکوز و ... به وجود می آید ، ولی چیزی که مهم‌است این است که راه درمان چیست؟ در واقع مانند این است که ما مبدا را در یک سفر بی اهمیت تلقی کنیم . مثلا ؛ ما از مازندران بخواهیم به تهران برویم و بگوئیم مهم مقصد است . مبدا و جهت آن فرقی ندارد و بی اهمیت است ولی وقتی از مازندران بخواهیم به تهران برویم ؛ تهران در جنوب مازندران است . ما نمی توانیم بگوئیم باید برای رفتن به تهران از سمت شمال باید رفت که اگر از این راه برویم به تهران نمی رسیم . پس مبدا مهم است . این را به این خاطر گفتم که بدانید در قضیه ی درمان بیماری های روانی هم مبدا مهم است. باید بدانم کلا بیماری روانی از کجا و چگونه پدید آمده است؟ با دانستن علت به درمان هم خواهیم رسید .
مثل این که می گوییم دو دو تا می شود چهار تا . حالا یکی بگوید جواب سه تا و دیگری بگوید پنج تا و یکی دیگر هم بگوید هفت یا هشت تا . یا از دیدگاه اقلیدس این طور و از نظر ارشمیدس یک چیز دیگر است . یعنی تعاریف متعددی که به جواب نرسد به درد هم نمی خورد . حالا هزار تا نظریه در مورد روان هم بگویند ؛ وقتی به درمان منجر نشود هیچ فایده ای ندارد.
ما در صحبت های قبل گفتم که روان از دو بخش جسم و جهان بینی به وجود می آید.
الف : جسم . این قسمت از دو پارامتر ، فیزیولوژی ( فیزیک فرد ) و نورو فیزیولوژی که شامل نورون های عصبی ، ناقل ها و واسطه ها و نورو ترانسمیتر ها می باشد .
قسمت دوم هم که همان جهان بینی است شامل افکار و اندیشه و اعتقادات و نگرش ها و دید فرد به خود و جهان اطراف اش می باشد .
در قسمت جسم که جزو صور آشکار است درد های جسم روی روان تاثیر پذیر است و در قسمت جهان بینی هم که دارای دو قسمت صور آشکار و پنهان است نیز تاثیرات خود را دارد .
مشکل از آنجا شروع شد که بعضی آخوند و خواستند صور پنهان را رد کنند . ذلیل شان هم این رو که ما فقط چیزی را که می بینیم باور می کنیم و قبول داریم . این قضیه مثل یک کوه یخ است . یک کوه یخ یا ایسبرگ بیش از دو سوم آن در زیر آب است که دیده نمی شود (صور پنهان ) و یک سومش پیداست که همان صور آشکار می باشد.
کلا این که ما اعتقاد به بودن و وجود خداوند را رد کنیم مثل این است که بگوئیم مثلا این درخت که ساقه و برگ و تنه دارد را قبول داریم ولی ریشه ها را جون نمی بینیم پس قبول نداریم. در ضمن ما هنوز با این همه پیشرفت در علوم تجربی بسیاری از مطالب را در باره ی مغز و کارکرد آن و کارکرد دیگر اندام ها نمی دانیم چه رسد به صور پنهان که کلا به خاطر عدم رویت با چشم هیچ از آن نمی دانیم .
در صور آشکار جسم نیز ما خیلی از بیماری ها را به خاطر ندانستن راه درمان آنها را غلام تصور می کنیم . بیماری هایی مثل سرطان یا اولین روده .
ما در کنگره در طول این سالها برای رسیدن به یک روان متعادل بر روی درمان مواد مخدر ، سیگار ، مشروبات الکلی و شیشه کار کردیم . در ادامه بر روی کاهش وزن و چاقی نیز که برای ما اهمیت دارد کار کردیم و به نتایج خوبی داریم می رسیم .
شصت در ضد مرگ و میر ها اعم از سکته ها و بیماری های قلبی و عروقی و انسداد عروق به خاطر چاقی است و گفتم که راه درمان نخوردن و یا حذف بعضی مواد غذایی نیست بلکه راه درست را در کاهش دادن کالری های به دست آمده بیان کردیم .
بعد هم گفتیم که الان علاوه بر مصرف کنندگان مواد مخدر و الکل و معضل چاقی بیشتر مردم به مصرف قرص های شیمیایی معتاد شده اند و در شبانه روز انواع و اقسام قرص های آرام بخش و ضد افسردگی و خواب آور را دارند مصرف می کنند .
تازه غیر از این تعداد افراد به جای استفاده از فیبرها و سبزی جات و میوه و .. به خوردن قرص های ویتامین روی آورده اند.
مشکل بزرگی که حداقل نیمی از مردم کره ی زمین را با خود درگیر کرده است ، یبوست است که جالب این هست که تازه مردم خجالت می کشند با پزشک یا دیگران در باره ی تین مشکل بزرگ شان مشورت کنند . علت همه گیری این بیماری که ام الامراض نامیده شده ، تغذیه ی نادرست مردم کره ی زمین است. غذاهای زود آماده( فست بود ) نان های بدون فیبر و عاری از پتاسیم و اضافه کردن مواد افزودنی زیاد برای دوری از خرابی و ماندگاری چند ماهه ( مثل شیر و کنسرو ها و کمپوت ها ) که افزودنی ها را از سموم می سازند تا از رشد میکروب و فساد زود رس مواد غذایی جلوگیری کنند . علت دیگر یبوست کم تحرکی مردم و عدم ورزش و پیاده روی است . کم تحرکی را در مرغ های مرغداری ها می بینیم که یک جوجه را در عرض جهل روز به مرغی دو سه کیلویی تبدیل می کنند و اجازه ی حرکت به آنها نمی دهند مبادا که راه رفته و لاغر شوند .
یبوست در افراد را با دادن انواع قرص ها و مسهل ها کاهش می دهند ولی درمان به صورت درست نداریم . این مشکل را ما نیز در کنگره داشتیم. شما تصور کنید افرادی که از مواد مخدر استفاده نمی کنند دچار این مرض هستند حالا ببینید کسی که مصرف کننده است چه می شود . دو ماده ی یبوست زا یکی تریاک و دیگری متادون هست که به شدت یبوست را تشدید می کنند . مردم همین طوری بدون مصرف تریاک و متادون یبوست دارند حالا این دو مورد هم که باشد به قول معروف : گل بود به سبزه نیز آراسته شد .
ما لژ ابتدای کار در کنگره و درمان به دوش تدریجی از مسافران سفر اول شکایت های زیادی در باره یبوست داشتیم . تنها چیزی که می گفتیم این بود که تا پایان سعر شان صبر کنند . هر جیزی را که شما تصورش را بکنید ما امتحان کردیم . از عرق نعنا بگیر تا گل محمدی کاشان و برگ درخت سنا و روعن زیتون و کرچک . ولی همه ی اینها بعد از مدتط بی اثر می شد جرا که بدن نسبت به این مواد مقاوم می شد . تا این که من با مشارکت( آقای) امین اقدام به تولید دی سپ نمودیم و باعث حل این مشکل خود شدیم .
در ابتدا تعدادی از بچه ها را پایلوت کرده و در ضمن پرسش نامه هایی نیز به آنها دادیم . در این پایلوت افرادی بودند که مثلا خانم ها : حامله بوده و مزشو به آنها استراحت مطلق داده بود که شکم شان تا حتی دو ماه کار نکرده بود اما با مصرف دی سپ مشکل شان حل شد . طریقه مصرف هم در مسافران سفر اول این طور است که نیم تا یکساعت قبل از اونی مصرف کنند . از نظر درصدی هم تا حدود خود ولی خود و پنج درصد بهبودی حاصل می گردد .
نکته ی مهم این است که شما دی سپ را با سرکه سیب اشتباه نگیرید چرا که سرکه سیب در طی چهل روز تولید می شود ولی دی سپ یک فرآیند چهارده مرحله ای است که یک سال تولید آن طول می کشد . قبلا سیب یا سرکه سیب می شد و یا شراب و دارای الکل می شد ولی نوع سومی به نام دی سپ هم الان به وجود آمد.
ما در طی این چند سال که از تولید دی سپ می گذرد به خواص درمانی فوق العاده ای رسیدیم که توسط بچه ها مشاهده شده است . مثل کبد چرب ، که بد مصرف پنج تا شش ماهه کاملا کبد ماک سازی و چرب بودن کبد محو و نابود می شود .
تعریف سرکه : مایع ترشی است که با اکسید شدن الکل اتانول حاصل از تخمیر قند های موجود در سیب و خرما و این قبیل میوه ها به دست می آید.
بین سه تا پنج درصد سرکه را اسید استیک تشکیل می دهد این اسید خاصیت ضد عفونی کنندگی قوی در بیماری ها دارد در سرکه های معمولی میزان اسید تارتاریک یا جوهر لیمو کمتری دارند سرکه افزون بر داشتن انتی بیوتیک های طبیعی که پس از تخمیر به وجود می آیند دارای اسید های امینه ی بیولوژیک هم هست . در صورتی که سرکه های مصنوعی فاقد این مواد هستند .
سرکه های طبیعی نظم دهنده ی متابولیسم بدن است . سرکه ترشح بزاق دهان را زیاد تر می کند . ترشح زیاد در بزاق مواد پروتئینی زیاد تری مثل آلبومین را نیز در دهان تولید می کند و هم چنین لژ فساد دندان ها جلو گیری می نماید . در بزاق دهان ماده ای به نام اپیورفین تولید می شود که قدرت آن شش برابر مولفین است . به همین دلیل زخم ها و است های دهان را خیلی سریع درمان می کند . سرکه سیب تقطیر نشده می تواند به عنوان اکسیر تلقی شود . اکسیر ماده ای است که می تواند به سلامت و جوان ماندن اندام ها کمک کند و ماهیت جسم را ثابت و نرمال نگه دارد. اما با تقطیر هر ماده ای تمام خواص آن را از بین می برند .

تقطیر چیست؟ وقتی ماده ای را جوشانده و بخار آنرا سرد کنند عمل تقطیر انجام می شود مثل عرق نعنا و عرق کشمش و دیگر عرق های دارویی که این ماده هیچ خاصیتی ندارد . پس سرکه های تقطیر نشده خواص مهم خود را حفظ می کنند . خواصی مانند ضد عفونی کردن قوی و اتای بیوتیک های طبیعی که حتی به قول دکتر مغاری وقتی بیماری بعد عمل جراحی جای زخم عفونی شد از اسید های موجود در سرکه برای ضد عفونی کردن و پاک نمودن زخم استفاده می کنند . این اسید ها و انتی بیوتیک ها در از بین بردن ویروس ها، باکتری ها و قارچ ها بسیار موثر است.

* در مواردی که میان انگشتان پا و یا سایر قسمت های پوست دچار بیماری های قارچی می شود از دی سپ می توان استفاده کرد. طریقه ی مصرف هم به نسبت یک به ده از دی سپ و آب و شست و شوی محل می توان بهره برد.
دی سپ از بین برنده ی بوی بد دهان و ترمیم پوست دهان در زمانی که افت می زند است . عفونت های گوش یا بینی و گلو ، روده معده و مثانه را با دی سپ می توان درمان نمود . بابلیان و مصریان باستان از سرکه به عنوان چاشنی غذا و نگهدارنده ی مواد غذایی استفاده می کردند . در کتاب انجیل هم از سرکه به اسم شفا دهنده نام برده شده است . اکنون هم از اسید استیک ( سرکه سیب بین چهار تا چهار ده درصد این اسید استیک را دارد) در کارخانه ها به عنوان نگهدارنده استفاده می شود.
کریستف کلمب در مسافرت های دریایی خود برای جلو گیری از بیماری کمبود ویتامین c ( بیماری اسکوروی) جهت ملوان های کشتی هایش استفاده می کرده است . اسید استیک: اسید است محلول در آب که به عنوان ضد عفونی کنندگی و جلوگیری از فساد مواد غذایی به همراه اسید تاکتیک اثر گذاری دارد .

سرکه سیب کاهش دهنده ی قند خون به میزان چهار درصد است . هم چنین باعث کاهش وزن و کلسترول خون نیز می شود . در نتیجه به کاهش بیماری های قلبی عروقی کمک می کند. چون سرکه با شست و شوی جدال رگ ها و عروق مواد رسوب شده در جدال رگ ها را از بین می برد و در نتیجه به کاهش فشار خون نیز یاری می رساند .
سرکه سیب دارای ماده ای بسیار مهم به نام پتاسیم است که کمبود پتاسیم اثرات بدی برای جسم دارد.
کمبود پتاسیم: سرکه سیب و به خصوص دی سپ دارای مقادیر قابل توجهی پتاسیم در خود است . امروزه استفاده ی مردم از غذاهای فر آوری شده و نان های سفید و عاری از سبوس ( پتاسیم در سبوس موجود است ) فقر پتاسیم را برای آنها به همراه دارد و خوردن دی سپ این کمبود را حل می کند.
بدترین کاری که در حال حاضر دارند می کنند جدا سازی پوست غلات مثل گندم و برنج است . زیرا در پوست گندم پتاسیم به وفور یافت می شود و در پوست برنج هم انواع فیبر و ویتامین های گروه B موجود است . کمبود و فقر پتاسیم موجب جدا شدن عضلات از استخوان و پوست می شود و در نتیجه سبب شد شدن پوست بدن به خصوص در ناحیه ی صورت و گرون افراد می شود و پیری زود رس را برای شان به همراه دارد . الان خانم ها هزینه های گزافی را برای عمل پلک و چروک های دور چشم و پیشانی و افتادگی لب ها و عضلات صورت می کنند که با مصرف دی سپ این موارد قابل حل است .
غیر از پیری زود رس کمبود پتاسیم باعث آلزایمر زود رس نیز می شود . چه بسیار افرادی که هنوز به سن شصت تا هفتاد نرسیده اند ولی در آسایشگاه های سالمندان بستری اند.
هر چند نمی توان کلا از غذاها و مواد فر آوری شده استفاده نکرد ولی رجوع به غذاهای سنتی این روند مشکلات را کاهش می دهد.
نکته ی دیگر عدم استفاده از شیرینی جات است که یک سفید نام دارد. بیش از ۶۸ درصد از مرگ‌و میر ها در انسان ها بر اثر تغذیه ی ناسالم است. همه ی مردم با جای استفاده از مواد طبیعی مثل ویتامین ها و پروتئین های گیاهی و حیوانی از انواع قرص های شیمیایی که به عنوان ویتامین در بازار است استفاده می کنند. برای کم خونی به جای این که جگر بخورند قرص های آهن و اسید فولیک یا قرص های جوشان را جایگزین کرده اند. در صورتی که اگر غذا سالم باشد نیازی به خوردن قرص نیست .
در کشور ما تا بیست سی سال قبل چیزی به نام بیماری تولیت نبود ، ولی به علت تغییر تغذیه و ذائقه ی مردم تولیت به وجود می آید. یک چیزی که مهم است این است که سرایت و درگیری به میکروب ها و باکتری ها مهم نیست و البته اجتناب ناپذیر هم هست ولی مهم این است که بدن وقتی در برابر این عوامل مقاوم و قوی باشد می تواند هر گونه عامل خارجی مثل میکروب ها را از بین ببرد . در یک بدن قوی در هر دقیقه نزدیک با بیست میلیون ماکروفاژ ( سربازان ایمنی بدن ) در مغز استخوان ساخته می شود. جسمی که توانایی مقابله با بیماری ها را ندارد از بین می رود که آنهم به خاطر تغذیه ی ناسالم است .
آنزیم های موجود در سرکه سیب و دی سپ
آنزیم چیست؟ آنزیم موادی هستند که در کار سوخت و ساز و متابولیسم دخالت می کنند ولی خودشان جزئی از واکنش نمی شوند. بلکه فقط واکنش را تسریع کرده و یا باعث تولید یا تبدیل مواد به چیز دیگری می شود . مثل کارخانه ی سیمان : در کارخانه ی سیمان سازی مواد مورد نیاز جهت درست شدن سیمان را در آن محل می ریزند . در بین سنگ‌ها گوی های فولادی هستند که کارشان خرد کردن سنگ ها و تبدیل سنگ ها به سیمان است . گوی ها تبدیل به سیمان نمی شوند بلکه روند ساخت سیمان را انجام می دهند.
پس نتیجه می گیریم که مهم نیست شخص چه مقدار چربی و یا مواد دیگر را بخورد. مهم این است که آیا آنزیم های مخصوص برای جذب و هضم چربی و مواد دیگر در بدن هست یا خیر؟
در واقع کسی که آنزیم های زیاد تری در بدن دارد چاق و فردی که کمبود آنزیم دارد هر چه قدر هم که بخورد باز لاغر می ماند .
طریقه ی مصرف دی سپ در افراد برای لاغری و یا چاق شدن
در افراد لاغری که می خواهند چاق شوند یک قاشق غذاخوری دی سپ به همراه یک قاشق غذاخوری عسل یا شیره انگور مصرف شود . د افرادی که می خواهند لاغر شوند دی سپ تنها با آب ولرم ناشتا مصرف شود . چون هم آب و هم دی سپ لاغر کننده هستند .
مطالب که خوانده شد مربوط به کتاب : سرکه سیب اعجاز در سیستم سلامتی ؛ نوشته ی پرسی و پاتریشیا پراگ با ترجمه ی دکتر شادمهر میر دار ، توحید مبهوت مقدم و ناهید اسماعیل زاده است . این کتاب به چاپ سوم هم رسیده است .
ما با تولید و کشف دی سپ در کنگره توانستیم مشکلات بسیاری از اعضا را حل کنیم . مشکلاتی مثل پیری زودرس، آلزایمر سنین پایین، چاقی و لاغری یبوست، جوان سازی موست و استواری و مقاومت عضلات، رسوب زدایی از عروق و جلوگیری از بیماری های قلبی و عروقی و ترمیم زخم های دهان و دندان و لثه ، درمان سریع و منحصر به فرد بیماری های قارچی و میکروبی ، درمان دیسک کمر و گردن ، درمان واریس های شدید ، پروستات مردان ، عفونت های زنانه ، بوی بد دهان و دیگر مسائل در آینده ی نزدیک خواهیم فهمید .
نویسنده: مسافر مجید شیروی.  طبقه بندی: CD های جناب مهندس """"""""""""""،
برچسب ها: کنگره60،
دنبالک ها: وب مسافر خلیل،
[ دوشنبه 12 اسفند 1398 ] [ 12:14 ق.ظ ] [ مسافر مجید شیروی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

تجربیات من در مورد درمان اعتیاد و همچنین درج مطالب مفید از زبان بزرگان و الگوهای درمان شده برای کسانیکه می خواهند از اعتیادبه مواد مخدر رها شده و به درمان قطعی ذر زمینه ی این مشکل عظیم برسند . سعی من در این وبلاگ نشان دادن راه درست و بدون بازگشت به مواد مخدر است چرا که آرزوی هر مصرف کننده ی خواستار رهایی از اعتیاد ، عدم وسوسه و عدم عود و اطمینان از ماندن در سلامتی و دوری از مواد مخدر و سایر تاریکی هایی است که دشمن اصلی آرامش در انسان است . تمام موارد گنجانده شده در وبلاگ بر مبنای علم و دانشی است که صد سال از علم کلیه پزشکان و محققین و سایر افرادی که در این حیطه مشغول فعالیت هستند جلو تر است و این پیش تاز بودن را مدیون فرشته ای به نام مهندس حسین دژاکام بنیان و نگهبان و استاد بزرگ کنگره شصت می باشیم .

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic