وب مسافر مجید شیروی
رهایی از اعتیاد حق تمام کسانی است که دست خود را به نشان تسلیم و یاری گرفتن بالا برده اند  
قالب وبلاگ
لینک های مفید

منظور از روان باختگان اجتماعی چیست؟
همین افرادی که در اثر استفاده ی بیش از حد از مواد مخدر و الکل و سایر مخدر ها و محرک ها دجار عدم تعادل می شوند .

جلسه ی دهم از دور چهل و سوم روز های سه شنبه به تاریخ 98/10/17 به استادی و نگهبانی آقای مهندس و دبیری خانم الناز راس ساعت 8/30 با دستور جلسه ی سی دی روان باختگان ؛ شروع به کار نمود . 
سلام دوستان حسین هستم یک مسافر . 
پیامی که می خوانم مربوط به تاریخ 75/10/17 می باشد که با تاریخ امروز به صورت جالبی برابر شده است . 
ما هم امید واریم که شما خوب باشید . ما برای انجام قسمتی از کارهای مشترک بین پویندگان دانش و مجهولات ، از وجود بعضی از علوم استفاده خواهیم نمود . بر حسب آن که کدام یک از آنها مقدم باشد . 
در جلسه ی قبل به این موضوع اشاره کردیم که به جای ثبت وقایع به درک وقایع بپردازید .ثبت وقایع در جای خود خوب است ولی نه آنقدر که ما حال و لحظات خود را فدای ثبت آنها کنیم . 
پیام : ما با ریشه و بنیاد هر علمی موافق هستیم . البته باید آنقدر محکم و استوار و عمیق باشد که از هر جهت انسان های نیازمند را بتواند مانند ماشین آهن ربا جذب و تسخیر کند .
استاد در اینجا به این مطلب اشاره می کند که علومی باید استفاده بشوند که در حل مشکلات بشر کمک کند . تفاوت انسان و حیوان در اندیشه ی ادنی و قدرت تفکر اوست . علوم باید حلال مشکلات بشری باشد . علمی که نتواند گره ای از مشکلات انسانها باز کند فایده ای ندارد .

پس هر کاری که می خواهیم بکنیم در وهله ی اول باید :

۱ -  اطلاعات لازم جهت انجام آن کار را جمع آوری کنیم . 
مرحله ی دوم : جداسازی اطلاعات درست از اطلاعات نادرست است . 
مرحله ی سوم : طبقه بندی اطلاعات . 
مثلا شما برای ساختن یک ساختمان بیست طبقه باید به مقدار وزن و تحمل و فشار  ستون ها و پی ساختمان توجه کنید . برای ساخت این بنا ابتدا باید ببینید که فونداسیون و پی محکم است ؟ چه مقدار مصالح می خواهد و سپس،  اطلاعات را از هم جدا و تفکیک کنید و در مرحله ی آخر اولویت بندی و طبقه بندی کردن اطلاعات مورد نیاز آن ساختمان را نیز در نظر می گیرید . 

ما در تمام کار های مان برای رسیدن به نتیجه ی درست باید این سه مرحله را طی کنیم . یعنی با تفکر و اندیشه و عملکرد درست کار نیز درست انجام می شود . در همین مساله ی اعتیاد : ابتدا اطلاعات خود را در جمع و جدا سازی و طبقه بندی می کنیم . یا در یک عمل جراحی قلب ببینیم که آیا ابتدا این جراحی تا کنون نتیجه ی قابل قبولی داشته و با خیر ؟ . یعنی در واقع باید خروجی هر کاری را ببینیم و در صورتی که خروجی های مثبت آن  از خروجی های منفی آن بیشتر و در صد بالاتری را دارد اقدام به انجام کنیم . در مساله ی درمان اعتیاد ؛ انواع راه های ترک را بررسی کرده و بهترین آنها را که روش درمان تدریجی است انجام دهیم . 
الان تعدادی از بیماری ها مثل ام اس و سرطان هستند که هنوز درمانی برای آنها کشف نشده است ؛ ولی ما نمی توانیم بگوئیم : ام اس یا سرطان درمانی ندارد بلکه می توان گفت : اطلاعات ما در زمینه ی درمان این بیماری ها آنقدر کم است که درمان آن را بلد نیستیم . 
ما در انجام هر کاری به شناخت در آن زمینه نیاز داریم .بنابر این در مقوله‌ ی درمان اعتیاد نیازمند شناخت انسان هستیم . و برای شناخت ادنی باید به دو قسمت در انسان که جسم و جان است شناخت پیدا کنیم . امروزه در قسمت جسم ؛ موفقیت هایی کسب شده ولی در زمینه ی صور پنهان هیچ اطلاعات کاملی نداریم . مگر این که ما در کنگره و با استفاده از علم کنگره به تعاریف جامع و کاملی در صور پنهان رسیده ایم . 
برای درمان اعتیاد نه این که انسان را صد در صد بلکه حداقل تا بیست درصد هم که انسان را هم بشناسیم برای کار در مقوله ی اعتیاد خوب است .
ما در کنگره در ابتدا آمدیم و مبحث سیستم ایکس و نورو ترانسمیترها و ناقل ها و واسطه های شیمیایی را مطرح کردیم و گفتیم ؛ علت اعتیاد آسیب به این قسمت هاست و باید با روش تدریجی و کاهش تدریجی و ترمیم سیستم شبه افیونی دوباره فرد به سلامتی برسد . 
ما با الگو های درمان شده با این روش این فرضیه ی ایکس را به یک قانون یا اصل تبدیل کردیم و در طی این سالها نشان دادیم که ساختمانی که ما با این روش بنا کردیم بسیار محکم است و نمونه های عالی ان را در تیم ملی راگبی کشور می بینیم . کسانی که مصرف کننده ی شیشه و یا ساقی مواد مخدر بوده اند الان در تیم ملی راگبی به عنوان بازیکن ؛ مربی ، رئیس هیئت راگبی داریم .
در صور پنهان ؛ ما باید ببینیم ، چرا صور پنهان اهمیت دارد و مهم است که بدانیم مکانیزم تفکر و اندیشه ی انسان چگونه است ؟ ( جهان بینی ) . همان طور که بارها گفته ام : الان بیش از یکصد و پنجاه بیماری روان تنی یا سایکوزوماتیک داریم . بیماری هایی که از روان یا صور پنهان به جسم وارد می‌شود و فرد را دچار بیماری می کند.  پس افکار و اندیشه بر جسم اثرات مخرب و با سازنده دارد . 
نمی خواهم بگوئیم که اعتقاد به خدا خوب است و یا بی اعتقادی به خداوند خوب نیست بلکه می خواهم بگویم که بین کسی که به خدا اعتقاد دارد و آنکه ندارد امید به زندگی و آرامش درونی چقدر اهمیت دارد . زیرا فردی که به خدا اعتقاد داشته باشد از لحاظ جسم و جان آرامش بیشتر و زندگی بهتری خواهد داشت . 
یا اگر از ادیان آسمانی مثل اسلام و آیات کتاب شریف مثال می زنم به این علت نیست که بگویم خدا پرست بشوید بلکه نکته در این است که در غیر از ادیان آسمانی و کتاب شریف در نورد صور پنهان و جهان آخرت و بقای انسان صحبتی به میان نیامده است . دلیل دیگر این است که تنها پنج درصد از درمان از جسم است و نود و پنج درصد دیگر جهان بینی است که همان صور پنهان مطرح شده در آیات کتاب شریف است . 
اگر می گوییم در وا دی اول : با تفکر ساختارها آغاز می گردد و بدون تفکر آنچه هست رو به زوال است در آیات قرآن می گوید : لآیات لقوم یتفکرون . یا در حرمت ها می گوییم دروغ نگویید و سرزنش نکنید و دیگر چیزها که همه ی آنها در کتاب قرآن آمده است و این همان جهان بینی است که ما از آن سخن می گوییم . 
ادامه ی پیام : می دانید که انسان های مختلفی وجود دارند که تحت تاثیر قرار می گیرند . تحت تاثیر محیط زیست و طبیعت که اغلب چون جذب از محیط دارند می توانید آنها را به آرامی از وحود کالبدی آنها بیرون بیاورید . قسمت بعدی که مربوط به روان و جان است که خوب می دانید چگونه باید بررسی شود . حدود و درصد آنها را اکنون نمی توانیم برای تان بگوئیم که چگونه می شود به راه مستقیم هدایت کرد . 
قسمتی که با محیط زیست ارتباط دارد همان جسم است . در این قسمت با بیرون آوردن مواد مخدر و الکل و افیون می شود جسم را به سلامتی بازگشت داد . 
اما در قسمت روان و صور پنهان هیچ تعریف و جواب قانع کننده ای در مورد این قسمت از طرف متخصصان و پزشکان وجود ندارد . 
دیروز فیلمی از یکی از خانم هایی که در یکی از گروه های ترک اعتیاد بود دیدم که می گفت : نفس عمیقی بکشید و دریچه های قلب تان را باز کنید و در ذهن تان فکر کنید که در یک سبزه زار و کنار یک رودخانه اید . همین طوری که نمی شود . اینها مثل یک مسکن است و اثر گذاری آن تا پنج دقیق است . یعنی باید آگاهی باشد و فقط با حرف و گفتم نمی شود گفتار نیک و مند ار و کردار نیک را درست نمود . هر عملی دارای عکس العملی است . هر کس باید باید به این نتیجه برسد که عاقبت هر کاری را که می کند خواهد دید . حال یک ذره کوچک باشد و یا درست و نادرست مورد حساب کتاب می شود و بداند و آگاه باشد که همه ی کارهایی که می کنیم دارای نتیجه است و این یکی از قوانین الهی است . 
ادامه ی پیام : اما در عمل به مسائلی خواهید رسید که در یافتن و کمک نمودن ابعاد گسترده ای دارند . بایستی طبق فرمان به آنها رسیدگی بشود . در پالایش جسم و روح نیز قوانینی حاکم است که ما خود از آن اکنون اطلاعی نداریم اما قدری که پیش بروید خواهید دید که خداوند چگونه به کمک ما خواهد آمد . 
 تزکیه و پالایش دارای قوانین مخصوص به خود است . مثلا اگر آب لجنی را بخواهید تسویه کنید باید اب لجن های قبلی را جدا کرده و به آرامی آب تمیز و پاکیزه وارد شود . نمی شود لجن های قبل باشد و آب تمیز بشود . یعنی ابتدا باید ساختارهای غلط قبل از بین برود تا ساختارهای درست جای آنها را بگیرد . عکس این قضیه هم درست است . 
داستان فیلم هفت سامورایی اثر کارگردان بزرگ ژاپنی اکیرا کروساوا . 
روستایی هایی که از حمله ی راهزن ها به تنگ آمده بودند هفت سامورایی را استخدام کردند .آن راهزن ها سالی دو بار به روستا می آمدند روستا را غارت می کردند ولی سامورایی ها بعد از کشتن راهزن ها جای آنها را گرفته و شروع به غارت روستایی ها نمودند تا در آخر مردم مجبور شدند سامورایی ها را نیز از بین ببرند . 
مواد مخدر و سیگار و الکل هم همین طور است . شاید در ابتدا انرژی بدهند ولی در ادامه فرد دچار مشکلات بسیاری خواهند شد و مواد مخدر مثل سامورایی ها عمل می کنند . خود مواد جایگزین بدی برای بالا بردن انرژی شده و کم کم حتی همان مقدار متعادل انرژی اولیه ی فرد را هم از او سرقت می کنند و شخص وادار می شود بیشتر مصرف کند و به مواد مخدر باج و تاوان چند صد برابری دهد تا این که تازه فرد بتواند کارهای پیش پا افتاده ی شخصی خود را به زور مواد مخدر یا الکل و قرص های شیمیایی انجام دهد . 

ادامه ی پیام : در پالایش جسم و روح نیز قوانینی حاکم است که اکنون از آن اطلاعی نداریم . 
این پیام دقیقا یک ماه قبل از شروع سفر آقای مهندس و مربوط به 23 سال قبل  است که هنوز روش درمان تدریجی ( dst) اجرا نشده بود و چیزی معلوم نبود . 

معنای پالایش جسم را فهمیدیم ولی در مورد پالایش روح یا صور پنهان یا همان  ( جان ) چه باید کرد ؟ 
کاری که ما در باره ی پالایش جان در کنگره انجام می دهیم بالا بردن جهان بینی است آنهم با گوش کردن و نوشتن سی دی ها ، وادی های چهارده گانه ، مشارکت در جلسات و دوری از ضد ارزش ها و حرکت در صراط مستقیم و رعایت حرمت های کنگره.  مثلا در وادی دهم می گوید : صفت گذشته در انسان صادق نیست چون جاری است . این وادی و وادی های دیگر می خواهد ما را با تفکر و اندیشه ی درست و همراه کردن حرکت صحیح در مسیر و صراط مستقیم که همان جهان بینی درون و بیرون است تزکیه و پالایش را در ما آرام آرام به وجود آورد . 

ادامه ی پیام  ( کمک خداوند به انسان با دادن آگاهی برای حرکت در صراط مستقیم ) . اما قدری که پیش بروید خواهید دید که خداوند چگونه به کمک ما خواهد آمد. امیدواریم که در این قسمت از کارهای خود توفیق حاصل نموده باشید . همان گونه که وجود انسان اکنون هم شناخته شده نیست.  برای تغییر دادن آن هم یک باره نمی شود کاری انجام بدهید . همه ی این موارد کم کم به آگاهی شما می رسد که کاملا با روان درمانی مرسوم تفاوت دارد . 

ما به صرف این که چهار تا کتاب خوانده ایم و چند تا جمله شنیده ایم نمی توانیم ادعا کنیم که از انسان شناختی داریم . نکته ی مهم در این جا در این است که اگر ما واقعا از آدمی و انسان شناختی داشتیم ، می توانستیم این همه بیماری های جسمی و روانی را که در حال حاضر قادر به درمان شان نبوده و راه درمان شان را هم بلد نیستیم ؛ درمان کنیم . پس ما هنوز هم از انسان هیچ شناختی نداریم . همین عدم شناخت است که به یک فردی که مصرف کننده ی هروئین و یا دیگر مواد مخدر است گفته می شود : می توانی با ذره ای اراده ترک کنی . یا کاری که ندارد از فردا دروغ نگو و یا غیبت نکن . اینها همه از عدم شناخت است . 

ادامه ی پیام : ما در پیدایش ( کاوش و جست وجو ) هم همین کار را می کنیم و کم کم به ما راه نمایان می شود.  در مورد خود هم باید این عمل را انجام بدهید . امید است کاملا به حرف های ما توجه نمایید.  شما با روانی های مادر زاد سر و کار نخواهید داشت . تکرار می کنیم شما با روان باختگان اجتماعی که در اثر بار تربیتی و اخلاقی به نقطه ی سقوط رسیده باشند در ارتباط خواهید بود . 

کاوش و جست و جو و تحقیق در هر کاری بایستی با تفکر و اندیشه و البته به تدریج باشد . این گونه عملکرد قطعا صحیح بوده و راه برای فرد نمایان خواهد گردید . دیگر این که استاد در امر درمان نظرشان این است که بیماری اعتیاد یک بیماری لاعلاج مثل دیوانگی مادر زادی نیست که نشود آنرا درمان نمود و یا نشود فرد را برای سلامتی و درمان آموزش داد . برای روشن شدن مطلب یک مثال می زنیم . وقتی که یک نفر مشروب می خورد و مست می کند ؛ مشاعرش را به واسطه ی اثرات الکل از دست می دهد که قابل کنترل هم نیست و از تعادل نیز خارج می شود و بنابر این کارهایی از او سر می زند که مانند دیوانه هاست . این دیوانگی و عدم تعادل به خاطر اثرات الکل است نه این که فرد کلا دیوانه باشد و زمانی که اثرات الکل از بین رفت ، فرد دوباره به حالت تعادل قبل از مصرف الکل بر می گردد و مشاعر و احساسات اش به تعادل و نرمال بودن می رسد .

منظور از روان باختگان اجتماعی چیست؟
همین افرادی که در اثر استفاده ی بیش از حد از مواد مخدر و الکل و سایر مخدر ها و محرک ها دجار عدم تعادل می شوند . 

ادامه ی پیام : البته بیشتر روان و جان شما هم مانند یک سری که استوارهستند و شما در کار خویش زحمت ، کوشش و تلاش بیشتری را باید قبول بنمایید.  
سایر اعضا می گویند : که دانه دادن به یک پرنده ی اهلی در این مورد بسیار آسان ، اما برای یک پرنده ی وحشی بسیار سخت است . علم عالمی بسیار زیبا و بی انتهاست . 

ما فکر می کردیم که وقتی درس بخوانیم و مثلا یک پزشک بشویم کار تمام است ولی وقتی همان پزشک یا یک درس خوانده را می بینیم که مواد مصرف می کند یا سیگار می کشد با این که می داند مواد و سیگار بد است و ضرر دارد پس چرا این کار را می کند ؟ 
جون ملاک دانایی در تظر و دید ما سواد بود ولی در کنگره فهمیدیم که میزان دانایی به سواد نیست به تمدن و لباس و مال و ثروت نیست بلکه فرد باید انسانی بیندیشد و در واقع جنس دانایی او از جنس دانایی موثر ( عملکرد صحیح ) باشد . این کشف بزرگ را آقای امین دژاکام با ترسیم مثلث دانایی که اضلاع آن عبارتند از 《 آموزش ، تجربه و تفکر 》به ما فهماند که دانایی موثر و تاثیر گذار چیست؟ و چرا انسان ها با این که از سواد بهرمنداند باز در تکانل و زندگی درست دچار مشکل هستند و دجار چند گانگی در افکار و اندیشه های خود هستند . به همین دلیل بود که با توجه به مثلث دانایی استفاده از القایی مثل حاجی و دکتر و سرهنگ و ارباب را در کنگره ممنوع کردم . زیرا اگر مثلا یک دکتر با همان لقب خود در یک لژیون برود و راهنمایش مثلا تا سوم راهنمایی درس خوانده باشد چنین کسی سخنان و فرامین راهنمایش را گوش نمی دهد چون منیت او اجازه ی آموزش را از او می گیرد . 

ادامه ی پیام : خوب خوب می دانید که علوم پزشکی در جسم ها پیش رفته اما در درمان روان و جان چندان موفق نبوده است و در یک دوره مسکنی یافتند که نامش محبت و نیکی بود ؛ آنهم فقط به دلیل بی پایه و غنی نبودن و یا به عبارتی نداشتن علم کافی از بین رفت . 

وقتی می خواهید به کسی یا چیزی محبت کنید اول باید دلیل آنرا بدانید و در ضمن محبت باید پایه ی محکم و استواری داشته باشد . دیگر این که هر کس هر چیزی را که می خواهد به دیگری بدهد حتما باید آن چیز را داشته باشد تا بتواند به دیگری بدهد . مثلا کسی که نی خواهد به یکی هزار تومان  صدقه بدهد لازم است که هزار تومان را در وهله ی اول داشته باشد . محبت کردن و عشق ورزیدن به دیگران هم همین طور است . تو نمی توانی پر از کینه و تنفر باشی ولی بتوانی محبت کنی . کف دستی که مو ندارد را نمی شود کند . در ضمن برای انتقال هر صفت از خود به دیگران باید آن صفت را عمیق و ژرف داشته و درک کرده باشید . به صورت صوری ، سطحی و ظاهری نمی شود محبت کرد .برای داشتن محبت ؛  علم    و یا همان دانایی را که شامل آموزش ؛ تجربه و تفکر است را باید داشت چرا که طبق کاری چهار هم یکی از اضلاع مثلث عشق کلمه ی عقل است که عقل برای حکم کردن و فرمان دادن به جهت عشق و محبت نیازمند دانایی است . 

ادانه ی پیام : آنروز بیشترین بیماری های جان و روان را با دادن دواهای شیمیایی و بیشتر در بی خبری و نا آگاهی بیمار را به خیال خود درمان می نمایند ؛ اما پس از مدتی که دارو ها را کم و یا قطع می نمایند باز به ایستگاه اول می رسند و این شکست این حرفه است . حتما می دانید : واقعی بودن با واقعی وانمود کردن دو معنای کاملا متفاوت دارند . 

پس ما به این نتیجه رسیدیم که ما برای هر مساله ای ارزشی و ضد ارزشی نیازمند شناخت هستیم و این شناخت هم در صور آشکار و هم در صور پنهان باید باشد زیرا می خواهیم انسان را بشناسیم و علت این شناخت به دلیل درمان در مقوله ی اعتیاد جسم و اصلاح جهان بینی و در نتیجه درست نمودن روان یا خلق و خو در یک فرد است . این درمان و شناخت باید ریشه ای باشد تا کار به درستی از آب در آید و اگر بخواهیم این گونه عمل کنیم حتما باید از کتاب آسمانی و شریف ( قرآن ) در درمان روان استفاده کنیم زیرا غیر از کتب آسمانی هیچ جای دیگری به شکل کامل و جامع به موضوع بقای آدمی بعد از مرگ نپرداخته است . در کل همه ی این آموزش ها برای ایجاد یک زندگی بهتر و دارای آرامش و زیستی زیبا و دل پذیر تر است و این زیبایی و آرامش در سایه ی بودن در صراط مستقیم به وجود می آید . 

نگارش متن : مجید شیروی 

برچسب ها: کنگره60،
[ جمعه 2 اسفند 1398 ] [ 11:43 ب.ظ ] [ مسافر مجید شیروی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

تجربیات من در مورد درمان اعتیاد و همچنین درج مطالب مفید از زبان بزرگان و الگوهای درمان شده برای کسانیکه می خواهند از اعتیادبه مواد مخدر رها شده و به درمان قطعی ذر زمینه ی این مشکل عظیم برسند . سعی من در این وبلاگ نشان دادن راه درست و بدون بازگشت به مواد مخدر است چرا که آرزوی هر مصرف کننده ی خواستار رهایی از اعتیاد ، عدم وسوسه و عدم عود و اطمینان از ماندن در سلامتی و دوری از مواد مخدر و سایر تاریکی هایی است که دشمن اصلی آرامش در انسان است . تمام موارد گنجانده شده در وبلاگ بر مبنای علم و دانشی است که صد سال از علم کلیه پزشکان و محققین و سایر افرادی که در این حیطه مشغول فعالیت هستند جلو تر است و این پیش تاز بودن را مدیون فرشته ای به نام مهندس حسین دژاکام بنیان و نگهبان و استاد بزرگ کنگره شصت می باشیم .

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic