وب مسافر مجید شیروی
رهایی از اعتیاد حق تمام کسانی است که دست خود را به نشان تسلیم و یاری گرفتن بالا برده اند  
قالب وبلاگ
لینک های مفید
چراغ 
امروز جلسه ی نهم از دور چهل و سوم کارگاه های آموزشی خصوصی مسافران خانم در روز سه شنبه ، به تاریخ 98/10/10    به استادی و نگهبانی جناب : مهندس و دبیری خانم الناز راس ساعت 8/30 آغاز به کار نمود . 
سلام دوستان حسین هستم یک مسافر . پیامی که امروز می خوانم مربوط به تاریخ 75/3/21 است . 
درس امروز ادانه ی جلسه گذشته که پای شکسته بود میباشد . 
آیا می شود با پای شکسته راه درازی را طی نمود و یا بدون کلاه و پوشش در آفتاب سوزان رفت ؟ البته هیچ کاری نا ممکن نیست اما با تزلزل . 
وقتی بخواهیم مسیری را طی کنیم یک مثلث شکل می گیرد.  ضلع اول آن مقصد و هدف ما از رفتن به هر جا و مکانی است . باید بدانیم برای چه منظور و به کجا می رویم . هدف نا از رفتن به هر جایی در دل مقصد نهفته است . آیا به جایی که می خواهیم برویم ، آن مقصد یا هدف ما ارزش رفتن و رسیدن و دست و پنجه ترم کردن با مشکلات را دارد یا خیر ؟ مثلا ما به مکه می رویم مقصد ما کعبه و هدف زیارت است و یا شمال را برای استراحت کردن می رویم . در قضیه ی هدف و مقصد ما باید تفکر لازم را انجام بدهیم و همان طور که در وا دی اول هم داریم ؛ با تفکر ساختار ها آغاز می شود . 
دوم : قدرت بدنی : برای انجام گرفتن هر کاری فیزیک بدن و توان جسم بسیار اهمیت دارد . منظور از پای شکسته نیز همین است که استاد می گوید . نیروی لازم و توان برای انجام کارها از کجا منشا می گیرد ؟ قدر مسلم جسم انسان است که با توجه به میزان سلامتی فرد توان لازم را در فرد به جای می گذارد . جسمی که در آن مواد مخدر و الکل و حشیش بریزند ، بعد از مدتی از بین رفته و در سنین چهل و پنجاه سالگی نرسیده ؛ یا سکته می کند و یا آور دوز نموده و می گیرد و یا به پنجاه سال نرسیده نمی تواند حتی راه برود . اما افرادی هم هستند که هشتاد سال سن داشته و هنوز سالم و سر حال اند . چون به جسم خود اهمیت می دهند . یا افرادی که بسیار چاق اند . فردی با 150 سان ای متر قد شصت کیلو اضافه وزن دارد .
 سوم ابزار و وسایل : شما با چه وسیله ای می خواهید به مسافرت بروید ؟ با پای پیاده و یا اسب و کاری یا هواپیما و اتوبوس ؟ هر سه قسمت اهمیت خود را دارد . 
استاد می گوید : البته هیچ کاری غیر ممکن نیست اما با تزلزل ؛ و آن به کمال نمی رسد . با همان پای شکسته هم می شود سفر طولانی را طی کرد انا به چه قیمتی ؟ نکته در این است که با کمبود امکانات و کمی تفکر و جسم ناسالم هم می توان زندگی کرد ولی بسیار سخت و مشقت بار است . راه را طی می کند ولی در آخر سر مثلا پایش را به خاطر عفونت باید قطع کنند و این آیا ارزش دارد ؟ 
ادامه پیام ؛ و آن به کمال نمی رسد مگر با تفکر و عقل مصاحبه شده . ما نمی خواهیم وقتی دفتر نت های ملل را باز می کنیم 
اعضای کنگره شصت همواره باید در انجام هر کاری تفکر کنند که آیا این کار را انجام بدهند یا ندهند . 
در هر سیستمی هر فرد باید کاری را که به او محول شده و یا از او خواسته شده انجام دهد . در گروه کر هم این گونه است که هر نوازنده و یا خواننده باید نت خودش را بنوازد و یا بخواند . در غیر این صورت آهنگی که دسته جمعی و اشتراکی خوانده می کند شود کیفیت غلطی پیدا می کند.  
اصطلاحات صدای افراد در خواندن و موسیقی 
کسانی که در گروه های کر یا موسیقی می خوانند صداهای شان به دو دسته ی صدای های زنانه و مردانه تقسیم می شود . که خود این دو نوع به انواع مختلفی باز تقسیم بندی می شود . 
در جامعه نیز هر کس باید کار خود را انجام دهد . زمانی که همه به وظایف خودشان عمل کرده و در کار دیگران دخالتی نکنند کار درست می شود . 
در کنگره : یک ایجنت نمی تواند در کار های مرزبان ها دخالت کند و یا وظیفه ی آنها را خودش بخواهد انجام دهد . در واقع دخالت هر فرد در کار دیگری و وارد شدن به حیطه ی کاری دیگران مثل خراب و فارس خواندن همان گروه است . 
ادامه پیام : در این اندیشه هستیم که گروه تحقیق درباره ی هر یک از موضوعات انتخابی ؛ در نورد کار و عمل خود با هم همراه باشند . البته سخن شما هم دقیق است . 
در کنگره در اولی جلسه می خوانیم که ؛ کنگره شصت گروه تحقیقاتی مستقلی است که هم مستقل از دیگر گروه ها فعالیت می کند و هم برای به روز بودن و داستن حرفی در بین سایرین دارای تحقیقات به روز است . نکته دیگر این است که چون هر فرد یا گروهی دارای حد و مرز های مخصوص به خود است ما نباید از حدود مان خارج شویم چرا که خروج ما از حد و مرز مان دخالت در حدود دیگران است و بسیاری از دعوا ها بر سر همین قانع نبودن به حدود داشته ها در افراد است . مثل یک کشاورز که ده سانتی متر از زمین کناری خودش را می گیرد و در کل می بینیم که صد متر مربع از زمین طرف را گرفته و این باعث بروز مشکلات و دعواها و زد و خورد های شدید می گردد . خط مشی ما در کنگره نیز به همین صورت است . یعنی هر کس در ار جایگاه که قرار دارد باید پای خود را لز حد و مرز خودش فراتر نگذارد بلکه تنها در صورتی که دیگر جایگاه ها از او در خواست کمک کردند به کمک آنان بشتابد . حتی در یک خانواده اگر هر کس در جایگاه خودش کارش را انجام دهد و در کار دیگر اعضای خانواده دخالت نکند مشکلی پیش نمی آید و آن خانواده در ثبات خواهند بود . احترام به هر جایگاه در کنگره شصت همین است که ما مراقب کارهای خود باشیم و به دیگران نیز احترام بگذاریم . با داشتن نظم و انضباط و احترام همه می توانند در آرامش به کار گروهی خود ادامه دهند . بعضی از سفر اولی ها پیش من می آیند و سوالی می پرسند . من می گویم برو و از راهنمایت بپرس . چرا ؟ چون ممکن است من جوابی بدهم که بر عکس حرف راهنما باشد و شاگرد دچار دوگانگی شود و دیگر این که راهنما ست که از اوضاع رهجوی خود اطلاع دارد و چیزی را می داند که من نمی دانم . 
مساله ی دیگر این است که قبلا هم به آن اشاره کرده ام . زمان مناسب ، کلام و مکان مناسب برای هر کاری مهم است . در زمان صحبت با ار کسی این سه مورد را در نظر بگیرید . مثل صبح ها که من در استخر دارم شنا می کنم . بعضی می آیند و سوالی می کنند و یا می خواهند عکس بگیرند . من صبح بلند شده ام تا ورزش کنم و پول و هزینه هم برای شنا کردن داده ام . پس این حا زمان مناسبی برای سوال و جواب نیست . 
ادامه ی پیام : برنامه ای که در جریان است و برنامه های دیگر را نمی توان به سبب یک یا چند موضوع حل نشده نیمه تمام رها کنیم . 
این مصداق همان ضرب المثل است که می گوید برای یک بی نماز در مسجد را که نمی بندند . تا یکی دو تا مشکل جزئی در کار و هدف مان پیدا شد نباید کل کار را تعطیل کرد . یا یکی بیست سال با شما رفیق بوده و هزار تا تو بی به شما کرده ، حالا یکی دو تا بدی نموده است شما نباید بیست سال دوستی را از بین ببرید . 

ادامه ی پیام : ما خوب می دانیم که با خواست خویش پیش می رویم و نباید بازدارنده ای ما را متوقف نماید . در آن حال باید به مشکلات جاریه توجه بسیار داشته باشیم که وبه علت انجام ندادن یک کار ساده به مشکل بزرگ تری برخورد ننماییم . ما همواره خواهان ادامه هستیم . به هر شکل ممکن و این خوب است اما در عمل مشکل ایجاد می نماید.  هر چند به سیر طبیعی خود ادامه می دهد،  اما در اراده و فکر و عقل خود ، اگر تاثیر منفی بگذارد آن موقع نمی شود بعضی مطالب داده شده را در حال به وجود آمدن از بین برد و نتیجه را به درجه ی صفر برسانیم .
 
مهم در انجام هر کار صحیح آن است که هیچدنیروی منفی نتواند بر اراده ی ما به جهت رفتن و رسیدن به خواسته و هدف ما خللی ایجاد کند و بدانیم که مشکلات جزئی از زندگی ماست چرا که انسان بی مشکل در دنیا نداریم . 
تصور کنید یک راهنما به رهجو می گوید که مثلا نیم سی سی اوتی بخور . رهجو به جای ساعت دو ظهر دو ساعت دیر می کند و به جای نیم سی سی دو سی سی می خورد و همین اشکال کوچک بی خوابی برایش می آورد و برای خوابیدن قرص خواب هم نی خورد و دو روز بعد می بیند که رعایت نکردن کار درست و حل نکردن یک مشکل کوچک باعث شده که سفرش هم خراب بشود . 
ما روی یک سنگ بسیار بزرگ به نام کره ی زمین ایستاده ایم . هر لحظه ممکن است از مدارش خارج شود و یا اجرام آسمانی با زمین برخورد کند و یا سیل و زلزله بیاید . همیشه خطر در کمین ماست ولی ما باید راه درست و کار درست را بکنیم و نا امید نشویم .

 داستان تیمور گورکان معروف به تیمور جهانگشا یا تیمور لنگ .
 از تیمور پرسیدند که چطور این همه کشور را گشودی ؟ گفت : روزی بعد از شکست در یک نبرد به خرابه ای پناه برده بودم . مورجه ای را دیدم که دانه ای گندم را به بالای سقف که خانه اش آنجا بود می کشاند . شمردم تا شصت و نه بار تا نزدیک لانه برد و بار افتاد تا  بار هفتادم توانست به مقصد برسد .من با خود گفتم : من که کمتر از مورچه‌ نیستم . پس دوباره به تلاش ادامه دادم تا پیروز شدم . الان در دنیا هوش افراد نیست که حرف اول را در موفقیت انسان ها می زند بلکه ؛ استقامت و بردباری و صبر و تلاش است که حرف اول را می زند 
ادامه ی پیام : ما می کوشیم که در درون هر یک از فرضیه های گذشته به دقت مروری بنمائیم و در ادامه به داخل هر یک از جهان های پیش روی خود با عقل درست ؛ البته با فرمانی که دریافت می نمائیم نفوذ کنیم و یا با مطالب و دیدنی های نادیده ی دیگی آشنا شویم . 
ما در کنگره از ابتدا روش های مختلفی مانند سم زدایی و سقوط آزاد و ... را مرور کردیم . 

نامه ها ی مهندس و دکتر وایت 

توصیه می کنم نامه های بین من و ویلیام را مطالعه کنید . زیرا مطالب علمی بسیاری در آن گفته شده است .این نامه نگاری ها باعث شده که مطالب علمی و اطلاعات دقیق علمی در رابطه با موضوع اعتیاد و انسان و صور پنهان ( جان ) مطرح و توضیح داده شود .مثلا در مورد جهان واقعی ...اگر از یک نفر که اسمش جک است بپرسند نامت چیست و چه شغلی داری و این دست و ما از تو هستند و یا نام پدر و مادرت بیل و زولیت است جواب میدهد بله . این طور و آن طور است .حالا اگر از همین جک در خواب این سوال ها را بپرسند چه جوابی خواهد داد ؟ کدام دنیا واقعی است ؟ جهان فیزیک و یا جهان خواب وقتی که او خوابیده است و با جسم و کالبد مثالی حرف می زند و کار می کند ؟ این ها ورای نورون ها و مدارهای شیمیایی داخل جسم است
اینها مثال هایی بود که با ویلیام رد و بذل کردیم تا جان را بشناسیم . 
ادامه ی پیام : شما را چراغی نمایاندیم که تبدیل آن به آخرین درجات ممکن ادامه یابد باید چراغ را در دست چپ بگیرید و کلیدهای متعدد در دست راست و حلقه های بسته ی زمینی و فضایی را باز نمایید و هر دو دست پس از انجام ، تبدیل به نور الهی گردانیده خواهد شد . از دست چپ ؛ نور را فقط به تک مصرفی مبدل نمایید .
انسان از روزی که به روی کره ی زمین آمد مجبور شد قفل های زیادی را باز کند که هر قفل یا به عبارتی دیگر هر مشکل کلید مخصوص به خود را دارد . ما در کنگره جراغ را به جهان بینی تشبیه می کنیم یا به روش دی اس تی یا چهارده وا دی و یا سی دی هایی که هر هفته در طول این بیست و سه سال داده ایم . جراغ باید هر روز از روز قبل پر نور تر شود . زمانی که نور این جراعدبه بالاترین میزان ممکن رسید آنجاست که مرحله ی یا ایتها النفس المطمئنه است که خداوند به بنده ی خود می فرماید : بنده ی من به بهشت من وارد شو . یعنی رسیدن به کمال . 
تک مصرفی نبودن . 
ما نباید از این جراغ یک بعدی استفاده کنیم بلکه در تمام جوانب زندگی از این نور استفاده کنیم تا بتوانیم راه را ببینیم . همین تک مصرفی بودن است که به عقیده ی اشتباه بعضی ، تئاتر مخصوص نخبه هاست .ما که دستگاه نخبه سنجی نداریم تا ببینیم چه کسی نخبه است . چون ندیدند حقیقت ره افسانه زدند . 
نکته ی دیگر این است که از لحظات لذت ببرید و لحظات را به جای ثبت کردن با عکس و فیلم درک کنید . مهم درک لحظات است نه ثبت لحظات . لحظاتی که باید صرف آموزش بشود صرف گشت و گذار در فضای مجازی نکنید . 
ادامه پیام : و اما در باره ی حلقه ها و کلیدها در دست راست و جراغ در دست چپ . ما از توانایی جسمی و روحی شما می خواهیم بهره ای درجهت آن دست یافتنی ها طلب یاری بنمایید . 
دست شما وقتی کاملا رو به آسمان باز خواهد شد که استفاده ی لازم و موثر از هر دو دست جهت به پایان رساندن کارهای خود و گرفتن القائات به کار برده باشید . 

شما موقعی که به خدا نزدیک باشید می تواتید با هر دو دست هم از جراغ و هم از کلید ها استفاده کنید . 
پیام : درون خود را با تزکیه ای تحدید نمایید . و برای ما این آمادگی به طور مرتب پذیرفتن در سفر هایی که انجام داده اید حتما به نطالبی رسیده اید که در هر یک از کتاب فقرای الهی اشاره شده است . 
ما برای این که بشر در هر حلقه بداند وظایفش چگونه است او را در قسمت های پایینی در گونه های مختلف در آزمایش می بینیم . توان دو نیرو را باید میزان نمایید تا به تفاوت آنها و هماهنگ شدن آنها پی ببرید .

این بدان معنی است که بچه پلنگی که در باغ وحش گوشت آماده خورده است را به درون طبیعت ببرند . چون شکار کردن را یاد نگرفته است پس از مدتی قطعا از گرسنگی خواهد مرد . بدانیم که ما مدام در حال آزمایش و تست شدن هستیم . در ضمن این دو نیرو می تواند نیروی درون و بیرون باشد که می بایست با یکدیگر هماهنگ باشند یا می تواند نیروی بیداری و خواب باشد . امیدوارم با نیرویی که در ظاهر و باطن داریم بتوانیم
 یک هماهنگی درستی را بر قرار کنیم .

نگارش : مجید شیروی


[ جمعه 25 بهمن 1398 ] [ 07:00 ب.ظ ] [ مسافر مجید شیروی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

تجربیات من در مورد درمان اعتیاد و همچنین درج مطالب مفید از زبان بزرگان و الگوهای درمان شده برای کسانیکه می خواهند از اعتیادبه مواد مخدر رها شده و به درمان قطعی ذر زمینه ی این مشکل عظیم برسند . سعی من در این وبلاگ نشان دادن راه درست و بدون بازگشت به مواد مخدر است چرا که آرزوی هر مصرف کننده ی خواستار رهایی از اعتیاد ، عدم وسوسه و عدم عود و اطمینان از ماندن در سلامتی و دوری از مواد مخدر و سایر تاریکی هایی است که دشمن اصلی آرامش در انسان است . تمام موارد گنجانده شده در وبلاگ بر مبنای علم و دانشی است که صد سال از علم کلیه پزشکان و محققین و سایر افرادی که در این حیطه مشغول فعالیت هستند جلو تر است و این پیش تاز بودن را مدیون فرشته ای به نام مهندس حسین دژاکام بنیان و نگهبان و استاد بزرگ کنگره شصت می باشیم .

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic