وب مسافر مجید شیروی
رهایی از اعتیاد حق تمام کسانی است که دست خود را به نشان تسلیم و یاری گرفتن بالا برده اند  
قالب وبلاگ
لینک های مفید
به نام خداوند مهربان 

این هم نوعی از یوم الفضل است . روز قیامت در واقع پایان یکی از چرخه های حیات است ولی به اعتقاد من ، کلمه ی یوم الفضل یک کلمه ی عام است چرا که در کتاب شریف بیشتر اوقات به طور عام و نه خاص صحبت می کند و امکان دارد مفاهیم بسیار دیگری را نیز در بر بگیرد و می توان آنرا به مسائل دیگر نیز گسترش داد
.
سی دی پای شکسته 

پیامی می خوانم که متعلق به تاریخ 76/3/4 است.

از خویش و خدای خویش بخواهید که به وجود انسان ها دمی فوق دم دمیده شود و قوای احساسی آنها را از نظر حس خارج از وجود قوی گرداند و اتحاد در ماورا محکم گردد و اگر می بینید که حس در اشخاص از درجه ی حیوانیت به بالاتر صعود نمی نماید .بدانید آنان دوست و همراه نیروهای الهی نیستند . 
با آنان همراه نباشید که در فرامین دریافتی شما وقفه طولانی ایجاد می شود . 

من در دو قسمت سی دی بی کران یک و دو تا جایی که گیج کننده نباشد به به صور پنهان اشاره کردم . چرا که این اشارات برای انسان لازم است و نمی توانیم صور پنهان را نادیده بگیریم . 
گفتیم که آدمی از دو قسمت جان و جسم تشکیل شده است . نادیده گرفتن صور پنهان و جان به معنای یک فاجعه ی بسیار بزرگ است و نکته در این جا این است که ما معنا و مفهوم این فاجعه را الان درک نمی کنیم،  بلکه زمانی که از این دنیا منتقل شدیم می فهمیم و تازه بعضی هستند که با مرگ هم نمی فهمند و حتی فکر نمی کنند که مرده اند و زمانی که درک کاملی از نرگسان کردند تازه میزان آن فاجعه را درک می کنند. علل بحران های روحی در انسان های امروزی به خاطر افراط و تفریط و عدم تعادل در معنویات و صور پنهان است.  
روایت از رسول اکرم در مورد دنیا و آخرت 
حضرت رسول اکرم روایت کرده اند که برادرم موسی برای امت خود دنیا را طلبید و برادرم عیسی آخرت را و من هر دو را ، هم دنیا و هم آخرت . 
نظر حضرت رسول اکرم بسیار درست است چرا که دنیای انسان مزرعه ی آخرت اوست . 
من در آموزش هایی که در طی این سال ها به شما داده ام هم از معنویات مثل دوری از ضد ارزش ها ، خود داری ، صبر و توکل گفته ام و هم از پس انداز و قناعت . یعنی همان قدر که معنویات مهم است پول هم مهم است . اگر یک نفر یک هزار تومانی داشته باشد ، باید حتما یک چهارم آنرا بتواند پس انداز کند . من می گویم پول مقدس است . یعنی دارای ارزش است چرا زندگی ما در این دنیا به صورت مادی است . هر کاری که در این دنیا بخواهیم انجام دهیم پول می خواهد پس پول ارزش دارد . چون پول حلال تمام مسابل مادی است . پس برای برداشت در آخرت باید دنیای خوبی داشته باشیم . چون آنچه در این دنیا می کاریم در آن دنیا درو می کنیم . 

پیام : شاگرد ؛ من فردا عازم مسافرت کرمان هستم . این روزها اوضاع و احوال و گرفتاری های من خیلی در هم و بر هم است.  آنقدر مرثیه خوانده ام که خودم  شده ام عین مرثیه . آنقدر بند های جور وا جور به پاهای من بسته شده که هر چه حرکت می کنم گویی بند ها محکم تر می شود و خوب می دانم که دشواری های بسیاری در پیش رو دارم ولی تصمیم گرفته ام به جای مرثیه خوانی که ذره ای از مشکلات مرا حل نکرده ؛ به آرامی وارد میدان عمل شوم و در حل آنها کوشا باشم . البته من برای این به کرمان می روم که مادرم سخت بیمار است و در بیمارستان بستری است .

اینها موقعیت هایی است که همه ی ما مسلما در آن فرا گرفته و یا خواهیم گرفت . چون مشکلات برای همه است و کسی را در این دنیا پیدا نخواهید کرد که بی مشکل باشد . دل بی غم در این دنیا نباشد                 اگر باشد بنی آدم نباشد
گاهی صدها مشکل مثل بندهای محکم پای آدمی را می بندد چنان که نمی شود تکان خورد . این مشکلات در معتادان زیاد تر است چون اعتیاد بر روی افکار و اندیشه و تفکر معتاد حجاب و پوشش قرار می دهد و امکان دارد هر حرکت یک معتاد برای حل مشکل به صدها مشکل دیگر ختم شود . گاهی مشکلات مانند یک کلاف در هم پیچیده می شود و هر چه بخواهید مشکلی را حل کنید مشکل دیگری بر آن اضافه خواهد شد و این اوج قرار گرفتن در مشکلات است .
چون بلا اید یکی ده تا و ده تا صد بلا می گردد . این جاست که باید خود فرد وارد معرکه و کارزار شده و گریه و زاری را کنار بگذارد و شر و به حل مشکل کند . درد دل با دیگران گاهی خوب نیست چون نه تنها مشکل ترا حل نمی کنند بلکه سنگ هم جلوی پای تو می اندازند و تا مردم می بینند یکی دارد سقوط می کند یا به طرف بالا تر می رود او را پایین می کشند تا یا جای او را بگیرند و یا نابودی او را سریع تر کنند استاد : ما سخنان قلب شما را شنیدیم . سعر خوشی باشد . اگر این مسافرت به دلخواه نیست و یا اندوهگین هستید ؛ این هم جزء برنامه های خداوند یا یزدان است .باید همراهی نمائید.  ما در این مقوله سخنی نداریم و از خداوند طلب آمرزش می کنیم . این سفر جدا شدن از یک قسم و پیوستن به قسمت دیگر حیات است و این چرخه ادامه دارد . پس نباید به دل غمی راه دهید . 

شاگرد : اکنون خود متوجه هستم ؛ همیشه لحظه ی یوم تل فصل یا روز جدایی با شادی همراه نیست . 

آمدن و رفتن از این دنیا جزئی از برنامه های خداست . مرگ خود یک سفر است که از دنیا به دنیایی دیگر می شود و قطعا در دنیای بعد نیز زندگی جریان دارد قیامت ؛ روزی که ستاره ها در هم پیچیده شده و کوه ها مثل پشم زده می شوند و زمین مانند ورقه ای خواهد شد . این روز را یوم الفضل نامیده اند . این یک نوع از جدایی است . در مثنوی مولانا این طور می فرماید : ما بردن را ننگریم و قال را    ما درون را بنگریم و حال را    تو برای وصل کردن آمدی   نی برای فصل کردن آمدی . 
این هم نوعی از یوم الفضل است . روز قیامت در واقع پایان یکی از چرخه های حیات است ولی به اعتقاد من ، کلمه ی یوم الفضل یک کلمه ی عام است چرا که در کتاب شریف بیشتر اوقات به طور عام و نه خاص صحبت می کند و امکان دارد مفاهیم بسیار دیگری را نیز در بر بگیرد و می توان آنرا به مسائل دیگر نیز گسترش داد . 
لحظه ی مرگ و جدا شدن از دنیای مادی نیز یک یوم الفصل است . روزی که به دنیا می آییم نیز یوم الفصل است . جدا شدن از دنیای تاریک شکم مادر و ورود به دنیا ی مادی . 
تصور کنید جنینی که در شکم مادر است دارای تفکر باشد . او فکر می کند کل دنیایش همین شکم مادرش است . اما زمانی که می خواهد به این دنیا بیاید می بیند با چه تخریبی روبرو می شود . عین روز قیامت که زمین نابود می شود ؛ در لحظه ی به دنیا آمدن کودک هم کیسه ی آب پاره شده و نابود می گردد تا پس از این نابودی و مرگ در دنیای جنینی در دنیای مادی زنده شود .
تغذیه در شکم مادر از طریق بند ناف و ارتباط خونی با جسم مادر بوده و نیازی به غذا و اکسیژن بیرونی ندارد .ولی تا به دنیا می آید نوع تغذیه و تنفس از نوع دیگری می شود.  در واقع با جدا شدن از جسم مادر یوم الفضل کودک به وجود می آید . آیا یک جنین قبل از به دنیا آمدن به فکرش می رسد که به دنیای دیگری پا خواهد گذاشت . دنیایی متفاوت با آنچه در شکم مادرش باشد . از انواع موجودات ، جنگل ها و دریا و کوه ها و ... اطلاعی ندارد . وقتی دبیرستان تمام می شود آنجا یوم الفصل است.  وقتی ازدواج می کنید ، یوم الفصل مجردی است و باز اگر طلاق بگیرند باز یوم الفصل متاهلی صورت می گیرد . پس ما در تمام سطوح یوم الفصل داریم . با درمان اعتیاد ؛ یوم الفصل آن پدید می آید . یا زمانی که شروع به مصرف می کند یوم الفضل سالم و پاک بودن می رسد . 
وقتی در مشکلات قرار گرفتید باید یوم الفصل آن برسد . بنابر این باید برای حل مشکلات نهایت سعی و تلاش مان را بکنیم . یوم الفضل هر چیز اغلب با غم و ناراحتی همراه است . جدا شدن از یک سیستم و ورود به سیستم دیگر ، مرگ در سیستم قبلی و حیات در سیستم بعدی است . پس یوم الفصل با تخریب همراه است . 
استاد زیرا جدا شدن از یک سیستم و پوستن به سیستم دیگر ممکن است این عمل با تخریب همراه باشد .شاید یوم الفضل من هم برای من در هم ریختگی فراوانی را به همراه آورده است . همیشه با خود فکر می کردم که اگر دیگر انسان ها کار خود را درست انجام می دادند ، این همه مشکل برای من به وجود نمی آمد . همیشه فکر می کردم من به نزدیک ترین کسانی اعتماد کردم و آنها حد اکثر سو استفاده را از من کردند . ولی آنروز می دانم که مقصر اصلی و اساسی خود من بودم که برای کارهایم نظم و انضباط قابل نشدم . برای مثال من اگر حافظ انجه دارم نباشم و از آنها مراقبت نکنم خیلی طبیعی به نظر می رسد که مفقود گردد و یا از بین برود . امروز فهمیدم که مشکل اصلی و اساسی خود من بودم و می روم تا مشکلاتی را خودم حل کنم . 
زمانی که فرد بفهمند خودش عامل مشکلاتش است می تواند در صدد رفع آنها بر آید . 
پس نباید به کسی اعتماد نا بجا کرد . می توان اعتماد نمود ولی در عین حال نظارت هم داشته باشید . اگر پولی را به کسی قرضی دادید باید در قبال آن رسید یا چک حامل بگیرید . همین است که می گوید : استاد بد شاگرد را دزد می کند . دیگر این که مراقب اموال و دارایی های خودتان باشید و در کارها به کسی وکالت تام ندهید . چرا که    عنان نال خود به عیر نده   که پس گرفتن آن کمتر از گدایی نیست . 
همه ی این مطالب به این معنی است که مسئولیت کارهای مان به عهده ی خودمان باشد و دیگران را دلیل مشکلت خود ندانیم . 
  جان اف کندی رئیس جمهور آمریکا از قول خلیل جبران خلیل نویسنده ی مشهور لبنانی می گوید ؛ هی نگویید امریکا برای ما جه کرده ؛ بببنید شما برای امریکا چه کرده اید . هر چه مشکل ایت را گردن دولت و حکومت نیندازید .
یک سری اصطلاحات در انجمن معتادان گمنام است که می گویند . بعد از ترک باید یار بازی و زمین بازی و توپ بازی را از خود دور کنید و آنها را عوض کنید تا بتوانید پاک بمانید . این یعنی یک حصار دور دیگران و دنیای اطراف کشیدن .یعنی دیگران را باید تغییر داد ولی خود فرد تغییر نکند . من کلا به پرهیز در درمان اعتیاد اعتقادی ندارم .

یوم الفضل چیست ؟ 

این یک کلمه ی قرآنی و به معنای روز جدایی است که البته در تفاسیر مختلف به روز رداند و اتحاد در ماورا محکم گردد و اگر می بینید که حس در اشخاص از درجه ی حیوانیت به بالاتر صعود نمی نماید .بدانید آنان دوست و همراه نیروهای الهی نیستند . 
با آنان همراه نباشید که در فرامین دریافتی شما وقفه طولانی ایجاد می شود . 
بعضی هستند که کارشان فقط خوردن و خوابیدن و تولید مثل کردن است . همان طور که می دانید سعدی در شعری می گوید 
من از بی نوابی نیم روی زرد غم بی نمایان رخم زرد کرد .   بنی آدم اعضای یک دیگرند           که در آفرینش ز یک گوهرند   
چو عضوی به درد آورد روزگار                                                دگر عضو ها را نماند قرار 

ما برای شما آرزوی پیروزی داریم و در پایان از شما می خواهیم ؛ برای حل مشکلات خودتان با تیغ تیز بروید و قاطعیت داشته باشید . آیا می شود با اعضای شکسته راه درازای را پی مو و یا در آفتاب سوزان بدون کل اه و پوشش راه رفت ؟ 
البته هیچ عملی نا ممکن نیست ؛ انا با تزلزل به کمال نمی رسد مگر با تفکر و عقل محاسبه شده . برنامه ای که اکنون در جریان است و همین طور برنامه های دیگر را نمی توان به سبب یک یا چند موضوع حل نشده نیمه تمام رها سازید . 

مهم این است که اگر در زمان سختی کاری را نتوانستیم به درستی انجام دهیم نگوییم که نمی شود و آنرا به خاطر چند مشکل کوچک و پیش پا افتاده رها کنیم . قدیم می گفتند برای یک بی نماز که درب مسجد را نمی بندند . 
استاد : در آن حال به مشکلات جاریه توجه بسیار داشته باشیم که به علت انجام ندادندیک کار ساده به مشکل بزرگ تری برخورد نماییم 

نویسنده : مجید شیروی.

[ یکشنبه 13 بهمن 1398 ] [ 12:57 ب.ظ ] [ مسافر مجید شیروی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

تجربیات من در مورد درمان اعتیاد و همچنین درج مطالب مفید از زبان بزرگان و الگوهای درمان شده برای کسانیکه می خواهند از اعتیادبه مواد مخدر رها شده و به درمان قطعی ذر زمینه ی این مشکل عظیم برسند . سعی من در این وبلاگ نشان دادن راه درست و بدون بازگشت به مواد مخدر است چرا که آرزوی هر مصرف کننده ی خواستار رهایی از اعتیاد ، عدم وسوسه و عدم عود و اطمینان از ماندن در سلامتی و دوری از مواد مخدر و سایر تاریکی هایی است که دشمن اصلی آرامش در انسان است . تمام موارد گنجانده شده در وبلاگ بر مبنای علم و دانشی است که صد سال از علم کلیه پزشکان و محققین و سایر افرادی که در این حیطه مشغول فعالیت هستند جلو تر است و این پیش تاز بودن را مدیون فرشته ای به نام مهندس حسین دژاکام بنیان و نگهبان و استاد بزرگ کنگره شصت می باشیم .

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic