وب مسافر مجید شیروی
رهایی از اعتیاد حق تمام کسانی است که دست خود را به نشان تسلیم و یاری گرفتن بالا برده اند  
قالب وبلاگ
لینک های مفید
بنام یکتای بی نیاز 

معنای نیستی چیست؟ آنچه ما قادر به درک آن نیستیم و نمی بینیم و البته وجود دارد ولی به شکل دیگر را نیستی گویند . پس نیستی همان هستی است اما به شکلی دیگر .

 


نتیجه ی این بحث : جهان هستی همین جیزی که ما می بینیم نیست بلکه آنچه نمی بینیم نیز وجود دارد . نیستی همان هستی است اما به شکلی دیگر . باید برای درک نیستی فرکانس و گیرنده ی مناسب آنرا داشته باشیم . نکته ی آخر هم این که آنچه امروز به اسم روشن فکری و تجدد به اسم بی خدایی مد شده است جز گمراهی ،نا امیدی و بروز بیماری های روانی و روان تنی ( ساپکو زوماتیک ) چیز دیگری نیست . 
جلسه ی یازدهم از دور چهل و دوم به استادی و نگهبانی جناب مهندس در روز سه شنبه به تاریخ 98/7/16 به دبیری خانم ستاره و دستور جلسه ی : سی دی نیروی دوباره آغاز به کار کرد . 

سلام دوستان حسین هستم یک مسافر.  پیام به تاریخ 73/8/2 که دو سال قبل از شروع درمان من است . 

پیام : ما می خواهیم از طریق کشف ندانسته های عالم هستی گام برداریم تا سطح دانش و آگاهی را که به نفع انسان است توسعه دهیم ؛ زیرا انسانی که معتقد باشد فلسفه ی خلقت او همین زندگی ظاهری نیست سعی خواهد کرد بیشتر موثر باشد . 

موضوع صحبت امروز من در باره ی همین فراز است . الان بشر بین دو قطب،  از نظر افکار و اندیشه قرار دارند . قطب اول : کسانی که به وجود خداوند و  قدرت منا فیزیک اعتقادی ندارند . و معتقدند که فلسفه ی وجودی ما همین دنیایی است که در آن هستیم و با مرگ پایان کار ما می رسد و بنابر این بایستی از این زندگی نهایت استفاده را نمود و لذت برد . 
قطب دوم : کسانی که دچار خرافات و تعصب شدید در نورد منا فیزیک شده اند که انحراف بسیار بزرگ و بدی است و البته بین این دو قطب کسانی هم هستند که بین فیزیک و منا فیزیک در حالت تعادل قرار دارند . کار ادیان الهی چیست؟
نکاتی که ادیان الهی به آن اشاره می کنند رساندن آگاهی برای جهان دیگر ، اشاره و گوشزد نمودن به این که زندگی همین یکی دو روز دنیا نیست بلکه زندگی پروسه ای ادامه دار است . یعنی آگاهی در مورد زندگی پس از مرگ . 
در کتاب شریف هم آمده است که آنگاه که زمین و آسمان در هم پیچیده می شوند و خورشید از نور افشانی دست می کشد و خاموش و بی فروغ می گردد و اطلاعات و علومی که 1400 سال قبل گفته شده است.  همه ی آنها در باره زندگی بعد و پس از مرگ است که نهایتا می خواهد بگویند : مرگی در کار نیست بلکه با هر مرگ تولدی دوباره همراه است . پس این زندگی آماده سازی برای زندگی بعدی است . بارها در نورد اندازه ی کره ی زمین نسبت به جهان و وسعت هستی گفته ام . ما در نقطه ی بسیار کوچک به نام زمین که آنهم در منظومه ی شمسی است و تازه منظومه ی شمسی در یکی از میلیارد ها کهکشان به نام راه شیری زندگی می کنیم . بیش از دو هزار سال نوری طول می کشد تا از کهکشان راه شیری به کهکشان بعدی برسیم . تازه این فاصله ی بین دو کهکشان نزدیک به هم است و بی شمار کهکشان دیگر در هستی هستند که ما از وجود آنها بی خبریم و علم ما از جهان هستی بسیار اندک است . مدتی قبل جایزه ی نوبل پزشکی به دو دانشمند اهدا شد . چیزی که آنها ارائه کرده بودند ؛ ساز و کار سلول در زمان کمبود اکسیژن و نحوه ی تنظیم و مکانیزمکنترل سلول در این باره است . این کشف شاید در آینده به درمان برخی بیماری ها کمک کند این کشف یکی از هزاران مکانیزم های مختلف سلول است و ما در کنگره در درمان اعتیاد و ریکاوری و جسم و روان به جاهای بالایی رسیده ایم که هنوز دیده نشده است . 
آنچه حقیقت محض است این است که ندانسته های ما از جهان هستی در برابر دانش ما بسیار ناچیز و در واقع هیچ است و دامنه ی مجهولات در انسان در حد بی نهایت است . همان طور که قبلا گفتم : درد و رنج بشر از نادانی نیست بلکه از دانش های کشف نشده است .مثل بیماری سرطان که هنوز راه درمان و دانش درمان آن کشف نشده و باعث رنج و درد انسان های سرطانی شده است . 
یک عادت و فکر بسیار غلطی که ما ایرانی ها داریم این است که فکر می کنیم هر چه غربی ها می گویند درست است و از ما بهترند . در صورتی که در مقوله ی درمان اعتیاد آنها خیلی از ما عقب اند . دکتر وایت می گوید : ما در امریکا در زمینه ی درمان اعتیاد هنوز به نزدیکی های کنگره شصت هم نرسیده ایم .

سوال : علت بالا رفتن آب بی خدایی در غرب و اروپا در یکی دو قرن اخیر چیست؟ 

دلیل آن قرون وسطی و سلطه ی کلیسا بر تمام شئونات زندگی مردم بود . ظلم های زیاد ، کشتار و شکنجه و سوزاندن انسان ها به اسم خدا و مسیح مردم را از خدا دور نمود . ما فکر می کنیم که دین ما خرافات زیادی را در خود دارد ولی مسیحیت پر است از خرافاتی که به مرور زمان وارد این دین و یهودیت شده است و اصلا با دین اسلام قابل مقایسه نیست . به خاطر همین بود که کشیش مارتین لوتر با کلیسا مبارزه ی بزرگی راداعاز نمود . چرا که خرافات به حدی رسیده بود که کلیساها بهشت را خرید و فروش می کردند و با مرگ فردی ، بهشت را با سند شش دانگ به بازمانده های او می دادند و در ازای آن کلیسا پول و طلا دریافت می کرد .  اسقف ها و کشیش ها مصداق و نماینده ی خدا در روی زمین بودند و حرف آنها حرف خدا بود و تا آنجا پیش رفتند که عیسی را پسر خدا و سپس خود خدا نامیدند و علت مصلوب شدن مسیح را این طور بیان می کردند که مسیح برای این مصلوب شد که کفاره ی گناهان مسیحیان را بدهد . 
در همین زمان و مصادف با این ایام در مشرق زمین ، ایران و بعضی کشور های شرق ؛ معماری ، فلسفه و هنر و علم و دانش به بالاترین میزان خود رسیده بود و دانشمندانبزرگی در کلیه ی قسمت های علم و دانش وجود داشتند . 
در دنیا هر جا گوهر گران قیمتی باشد همه در صدد ربودن و یا مخفی کردن اش هستند تا دیگران از وجود آن بی خبر باشند . در نورد ادیان الهی نیز دشمنان دین همین کار را نی کنند تا هر طور شده آن دین را از بین ببرند . 

داستان وزیر یهودی و دوازده طائفه ی مسیحیت . 

در زمان حکومت رومیان بر اورشلیم و فلسطین کنونی ، که مسیحیت داشت رواج می گرفت . وزیر یهودی پادشاه برای نابودی این دین تازه نقشه ای را با پادشاه در میان گذاشت و آنرا اجرا نمود تا مسیحیت را به دست خود مسیحیان نابود سازد .
وزیر به پادشاه گفت که : دست و مای مرا قطع کن و به زندان بینداز و شکنجه هم بدهید.  با این کار مسیحیان به وزیر اعتماد کرده و کم کم ؛ وزیر قطب و بزرگ دین مسیحیت در بین مسیحیان شد و ار چه می گفت قابل انجام و احترام بود . 

حربه ی فریب : نیروی منفی گاهی برای از بین بردن نیروی مثبت تا بی نهایت اقدام می کند . وزیر هم از راه فریب مردم به منظور خود رسید . اما چگونه ؟ مد ای که گذشت ؛ وزیر بزرگ هر طائفه از طوایف دوازده گانه ی مسیحی را جداگانه و بدون اطلاع دیگر بزرگان یکی یکی می خواست و بدون دادن نوشته و سندی به آنها می گفت : من در فلان روز و فلان ساعت از دنیا خواهم رفت و بعد از مرگ من تو رئیس و بزرگ مسیحیان خواهی بود . 
وزیر در روز موعود با خوردن سم و نوشتن نامه ای به پادشاه جریان را شرح داده و خودکشی کرد . بعد از مرگ او هم تمام دوازده طائفه شروع به جنگ و کشتار هم کردند ؛ زیرا هر یک خود را جانشین به حق قطب شان یا همان وزیر می دانستند و با این روش تمام آنها از بین رفتند . ببینید نیروی منفی تا کجا پیش می رود . 
اما در برابر انسان هایی که خدا را قبول ندارند گروه دیگری نیز هستند که به خداوند اعتقاد داشته و سعی شان بر این است که در طول زندگی شان هم برای خود و هم برای دیگران موثر و مفید باشند . چرا که به زندگی پس از مرگ اعتقاد کامل دارند . 
این اعتقاد باعث می شود که آنان از صراط مستقیم خارج نشده و بر خلاف قوانین الهی قدمی بر ندارند . این اعتقاد به انسان کمک زیادی می کند تا آنجا که جلوی بسیاری از بیماری های روانی را می گیرد. همین اعتقاد داشتن از نا امیدی و غم و ناراحتی جلو گیری می کند . اما کسانی که خدا را باور ندارند به جای امید داشتن برای جلو گیری و درمان بیماری های روانی در خود به استفاده از قرص های شیمیایی روی می آورند . قرص های شیمیایی یک ماده مخدر پروانه دار و مجاز از نظر جامعه است که روزنه های موجودیت را در انسان ها بسته و افراد را در گیجی و منگی و بی خبری قرار می دهد . اینها همان هایی هستند که تمام زندکی را در این دنیا و خوردن و خوابیدن و شهوت می دانند و به جهان های دیگر و زندگی های پس از مرگ اعتقادی ندارند . چنین کسانی کمک به دیگران را بیهوده می دانند و از انجام هیچ جنایتی فرو گذار نمی کنند . 

پیام :  ما در سخنان قبلی تا کرانه های سخن راندیم که قدری برای شما از بزرگواری یزدان و نیروهای موجود گفته باشیم تا بدانید که این خواب و خیال نیست و ما خوشحال هستیم که به خوبی و با درک خود وجود را حس می کنید . کنگره با سامان دادن اوضاع مالیه اولین واکنش را انجام خواهد داد . 

کاری که من از زمان شروع کنگره به آن اهمیت دادم ؛ استحکام پایه های مالی کنگره بوده و هست . گفتیم که اعضا باید وضعیت مالی خود را استحکام بخشند و در ادامه به استحکام مالی کنگره هم کمک کنند . یک پزشک جراح برای انجام جراحی باید ابزار لازم را دارا باشد . یا دانشگاه هاروارد ؛ اگر این قدر قدرت مند است به خاطر پشتوانه ی میلیارد دلاری اش است . 

پیام ؛ با نیروی دوباره ؛ نگذارید موجوداتی که پر سلول اند اما مانند تک سلولی ها زندگی می کنند ، شما را طعمه ی امیال شخصی خود نمایند و با ارابه های آتشین از روی تان گذر کنند . 
شاگرد : منظور از موجودات تک سلولی چیست؟ 
استاد : موجودات تک سلولی به طور بسته در محفظه ی سی تو ملایمی و با یک هاله که دور خود ایجاد می نمایند ، زندگی کنند انسان های خود خواه و خود پسند و بعضی احمق‌ها نیز این گونه تک سلولی زندگی می کنند،  اما برای آموزش و نزدیکی به کائنات و مانند این ها کاملا فرق می کند . 

موجودات تک سلولی در مثل ؛ شبیه انسان هایی هستند که خود را تافته ی جدا بافته می دانند . مصرف کنندگان مواد مخدر نیز جزء این دسته هستند.  پیام : آنچه پیرامون شما محدو است و علم ماورا و بقای انسان ؛ هیچ جنبشی به چشم نمی آید . باید در این مورد به گفته های گذشته توجه نمایید . 
امروزه ، علوم تجربی پیشرفت زیادی کرده ؛ اما بشر در بخش صور پنهان به جایی نرسیده است . تاکید من بر روی شناخت صور پنهان به خاطر این است که با این شناخت می توان بسیاری از بیماری های روانی را درمان کرد . در صورتی که الان به جای شناخت صور پنهان می آیند و با دادن قرص های شیمیایی بیماری را به جای درمان کردن سرکوب می کنند و نمی دانند که قرص یک نوع ماده ی مخدر ؛ اما از نوع قانونی آن است . الان آمار مصرف کنندگان قرص در آمریکا بسیار بالاست . 
دلیل این که من از صور پنهان صحبت می کنم ، دین دار کردن شما نیست بلکه با این درس ها می خواهم شناخت خوب و درستی از صور پنهان داشته باشید تا در امورات زندگی تان دچار مشکلات روانی موجود در جامعه نشوید و بتوانید زندگی بهتری را دارا باشید و از زندگی تان لذت کافی را ببرید ؛ چون ما زمانی می توانیم افسردگی را درمان کنیم که صور پنهان را شناخته باشیم . 
الان در مورد درمان بیماری های روانی که می پرسیم می گویند : درمانی ندارد و فقط با انواع قرص ها می توان فرد را آرام نگه داشت و مصرف قرص را تنها راه درمان معرفی می کنند ، در صورتی که قرص خوردن درمان که نیست هیچ بلکه خود یک اعتیاد است . 
کسانی که معتقد به بقای آدمی هستند صور پنهان و شناخت آنرا قبول دارند . 

پیام : ما می خواهیم از طریق کشف ندانسته های عالم هستی گام بر داریم تا سطح دانش و آگاهی را که به نفع انسان است توسعه دهیم . زیرا انسانی که معتقد باشد فلسفه ی خلقت او همین زندگی ظاهری نیست مسلما سعی خواهد کرد که موثر باشد . همان گونه که یک پزشک جراح باید ابزار داشته باشد تا بتواند به کار خود برسد . شما هم باید مجهز به وسائل باشید تا دچار مشکل نشوید.  

همان طور که یک جراح برای کار خود به ابزار نیازمند است ما نیز در کنگره به پشتوانه های مالی نیاز داریم . ابا می شود بدون جا و مکان و پول ، صندلی ، برق و گاز و دیگر وسایل و تجهیزات کاری را انجام داد ؟ سوال این است که این تجهیزات را چه کسی باید مهیا و آماده کند ؟ قطعا غیر از خودمان کسی نیست که این کار را انجام دهد . 

رد شدن از کویر 

ما در زندگی خود بایستی همیشه این طور عمل کنیم که انگار می خواهیم از کویر رد شویم . برای عبور از کویر باید اب و آذوقه و تجهیزات لازم داشته باشیم . سفر زندگی نیز همان عبور از کویر است . 

پیام : اگر در بعد بعدی این وسایل به کار نمی آید و افراد صالح و توانا با برخورداری از قوه ی عقل ؛ آنها را مانند قالب به سرعت تهیه می شود . در دنیای بعدی با تفکر می توان هر چیزی را آماده نمود . 

تمام مساحت بین استان های خراسان تا سیستان و یزد و کرمان و اصفهان را در نظر بگیرید ، این فاصله را دست کویر فرا گرفته است که شامل بی نهایت شن و ماسه و سنگریزه است.  نسبت کره ی زمین به هستی مثل ؛ کل دشت کویر به یک دانه ماسه یا شن است و یا حتی کمتر از آن را می توان متصور شد . حال این مقایسه نشان می دهد که ما در برابر هستی و کائنات هیچ هستیم . 
اطلاعات و آگاهی هایی که ما داریم از آسمان ( جهان دیگر ) به ما می رسد . این همه که می بینیم و در مورد آنها نظر می دهیم تازه صور آشکار قضیه است و صور پنهان و قسمت نادیدنی جهان که متافیزیک یا ماورا نام دارد که ما هیچ از آن نمی دانیم . 
صحبت از هفت آسمان که می شود تمام صور آشکار و کهکشان ها یک لایه از هفت لایه است . علم به وسیله ی القا و الهام از نیستی به هستی و دوباره از هستی به نیستی می رسد . 

معنای نیستی چیست؟ 

آنچه ما قادر به درک آن نیستیم و نمی بینیم و البته وجود دارد ولی به شکل دیگر را نیستی گویند . پس نیستی همان هستی است اما به شکلی دیگر . 
الان در این اتاقی که ما هستیم میلیون ها امواج مختلف وجود دارد ولی ما جون گیرنده ی آنها را نداریم نمی توانیم آنها را قابل مشاهده برای خود کنیم . مثلا شما برای درک و دیدن رادیو آمریکا باید فرکانس آن را بدانید و در ضمن گیرنده ی آنرا که رادیو است داشته باشید . با این دو می توان فهمید صدای آمریکا چه می گوید و می شود شنید . 
این که ما نمی توانیم چیزی را ببینیم یا درک کنیم دلیل نیستی آن نیست ؛ بلکه دلیل آن نداشتن علم و آگاهی در آن زمینه است . زمانی که نفس به مرحله ی میانه برسد ، الهام و القا به دو صورت فجور و تقوی به آدمی می رسد . 

مثال الهام و القا از زمین به آسمان و بر عکس 

در آزمایشی که دانشمندان انجام دادند مشخص شد که اگر چیزی را به میمون های آفریقا یاد دهند ، میمون های استرالیا نیز بدون نیاز به آموزش همان موضوع را یاد می گیرند . چگونه امکان دارد ؟ آیا غیر از این است که این علم و آگاهی از طریق میمون های آفریقا از زمین به آسمان منتقل شده و به وسیله ی الهام یا القا دوباره از آسمان ( یا همان نیستی ) به میمون های استرالیا بر می گردد ؟ 
جواب در این است که علم همیشه از هستی به نیستی و از نیستی به هستی می رسد . کار انسان ها پیدا کردن و کشف است و نه به وجود آوردن و خلق .

سوال : چگونه همه چیز پیدا می شود ؟ 
طبق وا دی اول که می گوید : برای پیدایش یا پیدا شدن انسان ها باید لزوما تفکر کنند و در ادامه نیروی القا ، احیا و تحرک نیز برای درک و تفکر موجود است . این نیرو با شروع تفکر از نیستی به هستی به وجود می آید . همان که در کتاب شریف می گویدپس الهام فجور و تقوی به انسان می شود و همه چیز مانند صفحه سفید نقاشی است ، سپس تصویر کم کم پیدا شده و از معنای وجود ؛ هم خوب و زیبا و هم خطر و زشت و بد پدیدار می گردد و باز با یک حرکت ناپدید شده و تنها آن چیزی باقی می ماند که نه ما و نه شما قادر به دیدن اش نیستیم . زیرا به آن درجه نرسیده ایم . باید آنرا در بودن هایی که قادر به دیدن شان نیستیم به وجود آوریم و همیشه برای یافتن و درک آنها تلاش کنیم . 
فکر کنم برای امروز تا این جا کافی باشد .

نتیجه ی این بحث : 

جهان هستی همین جیزی که ما می بینیم نیست بلکه آنچه نمی بینیم نیز وجود دارد . نیستی همان هستی است اما به شکلی دیگر . باید برای درک نیستی فرکانس و گیرنده ی مناسب آنرا داشته باشیم . نکته ی آخر هم این که آنچه امروز به اسم روشن فکری و تجدد به اسم بی خدایی مد شده است جز گمراهی ،نا امیدی و بروز بیماری های روانی و روان تنی ( ساپکو زوماتیک ) چیز دیگری نیست . 

نگارش متن : مجید شیروی . 

[ دوشنبه 18 آذر 1398 ] [ 04:03 ب.ظ ] [ مسافر مجید شیروی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

تجربیات من در مورد درمان اعتیاد و همچنین درج مطالب مفید از زبان بزرگان و الگوهای درمان شده برای کسانیکه می خواهند از اعتیادبه مواد مخدر رها شده و به درمان قطعی ذر زمینه ی این مشکل عظیم برسند . سعی من در این وبلاگ نشان دادن راه درست و بدون بازگشت به مواد مخدر است چرا که آرزوی هر مصرف کننده ی خواستار رهایی از اعتیاد ، عدم وسوسه و عدم عود و اطمینان از ماندن در سلامتی و دوری از مواد مخدر و سایر تاریکی هایی است که دشمن اصلی آرامش در انسان است . تمام موارد گنجانده شده در وبلاگ بر مبنای علم و دانشی است که صد سال از علم کلیه پزشکان و محققین و سایر افرادی که در این حیطه مشغول فعالیت هستند جلو تر است و این پیش تاز بودن را مدیون فرشته ای به نام مهندس حسین دژاکام بنیان و نگهبان و استاد بزرگ کنگره شصت می باشیم .

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو