وب مسافر مجید شیروی
رهایی از اعتیاد حق تمام کسانی است که دست خود را به نشان تسلیم و یاری گرفتن بالا برده اند  
قالب وبلاگ
لینک های مفید
خمر شامل آن چیز هایی است که حجاب و پوشش روی افکار و اندیشه های انسان می کشد . الکل و مواد مخدر و مواد روان گردان و محرک ها و حتی افکار منفی شامل خمر هستند . نکته ی مهم این است که کلام خداوند برای یک مقطع خاص نیامده و جهان شمول و زمان شمول است و محدودیتی در زمان و مکان ندارد . 
سلام دوستان حسین هستم یک مسافر . از دبیر جلسه خانم نورا خواهش میکنم دستور جلسه ی این هفته را قرائت نمایند . 
سلام دوستان حورا هستم یک مسافر . 
جلسه ی امروز جلسه ی هفتم از دور چهل و سوم کارگاه های آموزشی خصوصی روز های سه شنبه با نگهبانی استادی آقای مهندس و دبیری این جانب حورا در تاریخ 98/6/12 با دستور جلسه ی سی دی الکل راس ساعت 8/30 شروع به کار نمود . 

سلام دوستان حسین هستم یک مسافر .
 امروز در مورد الکل و مضرات آن صحبت خواهم کرد . امروزه مضرات استفاده از الکل بسیار مشخص شده است . مرگ و میر در اثر استفاده از مشروبات الکلی در آمریکا سالیانه جان بسیاری از افراد را می گیرد.  الکل به طور معمول 20% از عمر را کاهش می دهد و از اثرات آن،  بروز سی روز کبدی و خرابی و نابودی کبد و در نهایت مرگ می باشد . جرا که کبد مانند پالایشگاه عمل می کند و تمام سموم بدن را گرفته و دفع می نماید . 
در کتاب شریف در جواب کسانی که علت منع شراب را پرسیده بودند ، آمده است که : از تو درباره ی خمر و قمار می پرسند ؟ بگو که منافعی برای مردم دارد اما مصرات آن بیش از منافع آن است پس از آن اجتناب کنید ، زیرا عملی است شیطانی . 

یک قضیه ای هست که تا یک چیزی از دین گفته می شود ، بعضی بهانه می آورند و دنبال یک راه فرار و مقصر می گردند . در مدرسه وقتی تکالیف را نمی نوشتند ، معلم که علت عدم انجام را می پرسید ؛ بهانه می آوردند که مثلا دایی و یا عمه مان مرده بود . همیشه انسان دنبال یک نفر می گردد تا گناه و اشتباه خود را گردن او بیندازد . 

شما وکالت یک خانه یا زمین تان را به برادرتان داده اید . برادر تان هم زمین را می رود و به نام خود می کند .  درست است که او نباید در امانت شما خیانت می کرد ولی مجوز این خیانت را شما به او داده اید . یا پدری تمام اموالش را به نام پسر بزرگ تر می کند . بعد فوتش ، حق بقیه را نداده و می خورد . پسر حق بقیه را باید بدهد ولی اشتباه اول را پدر انجام داده که اموال را به نام او کرده است . یا یک معتاد می گوید : اگر مواد مخدر نبود و یا نیروی انتظامی جلوی ورود مواد را بگیرد من معتاد نمی شدم . بارها این را مثال زده ام که : چاقو برای آشپز خانه است و اگر یکی با این چاقو یکی را کشت . آیا چاقو مقصر است یا کسی که چاقو را زده است ؟ یا کسی که با گلوله ی آتش جنگلی را می سوزاند ؛ آتش مقصر است یا فاعل و کننده ی آن؟  قدر مسلم ، فاعل مقصر است . 
تریاک هزاران فایده در پزشکی دارد . روزانه هزاران قرص کدئین و یا مورخین را از تریاک گرفته و به مصرف پزشکی می رسانند . اگر تریاک نباشد اصلا زندگی امکان ندارد . کسی که قلبش ایست قلبی کرده است ، با زدن آمپول مورفین او را به زندگی بر می گردانند . آیا می شود که تریاک را از هستی حذف نمود ؟ یا چرا خدا شیطان را خلق کرد که انسان ها را گول بزند ؟ بودن شیطان به عنوان نیروی مکمل برای هستی ضروری است و این که شیطان نباید خلق می شد ، یک دیدگاه ساده لوحانه است که بعضی برای فرار از مسئولیت خود ، این دیدگاه را مطرح می کنند . نبود شیطان امکان مدیر نیست . چرا که بدون نیروی متفی و اضداد زندگی با السویه و بدون چالش و بی معنی بود . 

زیبایی ادیان الهی در چیست؟ 

خداوند از زمانی که پیامبران را برای هدایت انسانها گسیل داشت ، با توجه به ظرفیت انسانها ، موضوعات را آرام آرام و ذره ذره بیان نمود . مثلا آنچه ابراهیم بیان می کرد کمی کامل تر از نوح بود و همین طور بیانات موسی از ابراهیم و عیسی نیز بیشتر از موسی و تا این که به زمان رسول خدا رسید که ؛ ایشان ماموریت داشتند مطالب را به شکل  کامل بیان کنند . تا قبل از رسول خدا خوردن شراب منع دینی نداشت ، اما در زمان پیامبر خاتم ، حکم بر عدم مصرف الکل داده شد . اما حضرت رسول نیز در ابتدای امر آرام آرام آنرا گوشزد کرده تا این که دستور خداوند آمد که مردان و زنان با ایمان از خوردن شراب پرهیز کنند . در آخر نیز این عمل را کاری شیطانی بر شمردند و خوردن شراب را خواست شیطان برای دور کردن مردم با ایمان از خداوند دانستند . 
الان هم کشور های غربی بر اثر مصرف الکل میزان مرگ و میر در آنها زیاد است و دیگر آنکه در اثر استفاده از مشروبات الکلی کشت و کشتار و زخمی کردن و فجایع زیادی را در بر دارد . 
قبلا در کشور خود ما نیز همین طور بود . کسانی که در کافه ها مشروب خواری می کردند ، دعوا و چاقو کشی های زیادی داشتند . 
به هر حال باید به این موضوع دقت داشته باشیم که خداوند هر چیزی را که می گوید بر مبنای حکمت و علم الهی خود است . بسیار ساده لوحانه است که باور کنیم ، انسان موجودی است که طبق نظریه ی داروین ؛ از نسل و تغییر شکل و تغییرات تدریجی از میمون به انسان امروزی تبدیل شده باشد . 
مثلا به همین زبان های رایج دنیا مثل غربی ، فارسی ، فرانسوی یا انگلیسی نگاه کنید . آیا این زبان ها را انسان ها در طول این ده تا پنجاهزار سالی که به گفته ی بعضی دانشمندان روی کره ی زمین آمده اند به وجود آورده باشند . این امکان مدیر نیست . قطعا منشا اناا از دنیایی خارج از این دنیای ماست . مگر می شود یک زبان مثل انگلیسی را در طول این چند هزار سال به وجود آورد ؟ چرا که به عقیده ی من انسان میلیارد ها سال است که دارد زندگی می کند . شراب نیز چنین قصه و یک جنین قدمتی دارد . 
ما در ابتدای تاسیس کنگره ، شاهد بودیم که بعضی افراد با این بهانه که حالا که ما پاک شده ایم ، خوردن مشروب اشکالی ندارد ، در کنگره اقدام به انجام و خوردن آن می کردند . ما در بدو امر گفتیم که ، این کار ضد ارزش است و از کنگره به بیرون هدایت کردیم . بعد از مدتی که فهمیدیم بعضی ها سر خیابان مشروب می خورند ؛ گفتیم که : خوردن مشروبات الکلی رهایی را صفر می نماید و این گونه مساله ی مشروب را در کنگره محو کردیم . ما آرام و به تدریج اقدام به این کار نمودیم . 
همین روش را در درمان سیگار و گنجاندن ورزش در بین اعضا و حالا هم کاهش وزن را به تدریج در راس امورات خود قرار داده ایم . 
مکتوب بزرگ و عظیم ( کتاب شصت درجه زیر صفر ) 
الان که 21 سال از آن زمان می گذرد ، کتاب شصت درجه زیر صفر تا چهل و هشت بار تجدید چاپ شده است . این کتاب راز بزرگی که سالها پنهان مانده بود را نشان داد و آنهم صورت مساله ی اعتیاد را حل کرده و به واسطه ی کشف این روش افراد بسیاری به درمان قطعی رسیده اند . هنوز در بسیاری از کشور ها مثل آمریکا ، اعتیاد را یک بیماری مرموز ، پیش رونده ، لا علاج و کشنده می دانند که تا آخر عمر با یک معتاد است . در صورتی که ما این بیماری را درمان نموده ایم و غیر از آن سیگار را نیز به درمان قطعی رسانیدیم . 
چرا که کار ما فرایندی است که با سلول ها و درمان ناقل ها و واسطه های شیمیایی سر و کار دارد و ما فهمیدیم که برای درمان باید چکار کنیم . مطمئن هستم هیچ کتاب و هیچ روش بهتری روی کتاب شصت درجه و روش درمان تدریجی بلند نخواهد شد . اگر علم پزشکی روزی توانست زایمانی را که در طول نه ماه انجام می شود به سه ماه کاهش دهد آنروز من باور می کنم که روشی بهتر از روش درمان در کنگره به وجود آمده است که چنین جیزی امکان نخواهد داشت . وقتی صداقت نباشد ، فرد در اخر سفر می اید و می گوید : من روزی سه چهار تا قرص خواب و فشار خون و اینها را می خورم ، اینجا دیگر کاری نمی شود برای او کرد . ایمان به راهنما تماما به نفع رهجوست چرا که هر چه راهنما بگ دید را عمل کرده و بالا و پایین نمی کند . 
نظم در امور 
ما با شروع سفر یک مسافر و دادن برگه های زرد رنگ اوتی،  نظم را که شامل مقدار معین و ساعت مشخص است ، به او باد می دهیم . در انتخابات مرزبانی یا نگهبانی یک شعبه ، اگر راهنما بگ دید به کی رای بدهید خیانت کرده است . 
کنگره آن قدر سیستماتیک و درست عمل می کند که دکتر وایت در نامه ای به من نگاشته بود که ما در آمریکا هنوز به نزدیکی کنگره هم نرسیده ایم . همان طور که قبلا هم گفتم ؛ الکل و مواد مخدر به خاطر این که از سد خونی مغز عبور می کنند و جایگزین می شوند ناقل ها و واسطه ها را از بین برده و تخریب می کنند . فرد به این موارد معتاد می شود ولی به غذاها و سایر چیز ها که غیر قابل عبورند معتاد نمی شویم . 

خمر شامل آن چیز هایی است که حجاب و پوشش روی افکار و اندیشه های انسان می کشد . الکل و مواد مخدر و مواد روان گردان و محرک ها و حتی افکار منفی شامل خمر هستند . نکته ی مهم این است که کلام خداوند برای یک مقطع خاص نیامده و جهان شمول و زمان شمول است و محدودیتی در زمان و مکان ندارد . 

سوال : چرا از خمر بایستی اجتناب نمود ؟ 

چون عملی است شیطانی و عملی که شیطان در آن رخنه داشته باشد یعنی خارج شدن از صراط مستقیم.  کار شیطان هم که مشخص است ؛ او از طریق الهام و القا در افکار و اندیشه ی آدمی و ذهن آنها اثر می گذارد و حربه ی او برای از راه دبه در کردن آدمی در این است که : بدی ها و زشتی ها را در نظر انسان ها زیبا نشان می دهد . 

نویسنده : مجید شیروی.

[ چهارشنبه 8 آبان 1398 ] [ 09:58 ب.ظ ] [ مسافر مجید شیروی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

تجربیات من در مورد درمان اعتیاد و همچنین درج مطالب مفید از زبان بزرگان و الگوهای درمان شده برای کسانیکه می خواهند از اعتیادبه مواد مخدر رها شده و به درمان قطعی ذر زمینه ی این مشکل عظیم برسند . سعی من در این وبلاگ نشان دادن راه درست و بدون بازگشت به مواد مخدر است چرا که آرزوی هر مصرف کننده ی خواستار رهایی از اعتیاد ، عدم وسوسه و عدم عود و اطمینان از ماندن در سلامتی و دوری از مواد مخدر و سایر تاریکی هایی است که دشمن اصلی آرامش در انسان است . تمام موارد گنجانده شده در وبلاگ بر مبنای علم و دانشی است که صد سال از علم کلیه پزشکان و محققین و سایر افرادی که در این حیطه مشغول فعالیت هستند جلو تر است و این پیش تاز بودن را مدیون فرشته ای به نام مهندس حسین دژاکام بنیان و نگهبان و استاد بزرگ کنگره شصت می باشیم .

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو