وب مسافر مجید شیروی
رهایی از اعتیاد حق تمام کسانی است که دست خود را به نشان تسلیم و یاری گرفتن بالا برده اند  
قالب وبلاگ
لینک های مفید

سیزدهمین جلسه از دوره سی و ششم از سری کارگاه‌های آموزشی کنگره 60، ویژه همسفران آقا در نمایندگی آکادمی با دستور جلسه "هفته اسیستانت ایجنت و مرزبان "با استادی دیده‌بان محترم آقای امین دژاکام و نگهبانی همسفر علیرضا و دبیری موقت همسفر اکبر در روز پنجشنبه هجدهم مهرماه 1398 ساعت 13:30 آغاز به کارکرد.
خلاصه سخنان استاد:

کاری که در کنگره انجام می­شود، کار گروهی است و همه‌اش از این جمله؛ تکامل در جمع صورت می‌گیرد، به وجود می‌آید. ما در کنگره به این قضیه باور داریم که این اتفاق می‌افتد. اگر این تکامل در جمع صورت می­گیرد و واقعی باشد، بایستی یک ثمرات و نتایجی داشته باشد، یک میوه‌ای بایستی داشته باشد و آن میوه مثل باغی می‌ماند که درخت­های مختلف و میوه‌های مختلف دارد و آن باغ، یک باغ غنی می­شود و شما می­توانید از میوه‌های مختلف آن استفاده کنید. یک باغی نیست که فقط یک نوع میوه بدهد، چون هرکدام از انسان‌ها صفات و خصوصیت مخصوص خودشان را دارند؛ هر انسانی عطر و بوی مخصوص خودش را دارد؛ یکی شوخ‌طبع، یکی جدی، یکی خیلی باهوش، یکی سخت‌کوش است، ویژگیهای مختلفی دارند؛ بنابراین وقتی انسان‌ها کنار همدیگر و در یک جمع قرار می­گیرند آن زمان تکامل‌ها اتفاق می‌افتد. این تکامل‌ها با میوه دادن‌ها همراه است وگرنه تکامل معنی ندارد.

یعنی بایستی آن توانایی‌ها، استعدادها و پتانسیل‌هایی که در تک‌تک افراد وجود داشته و سال­های سال به هر دلیلی؛ به دلیل غم و اندوه، به دلیل اعتیاد نزدیکانشان یا به دلیل جهل و ناآگاهی، آن توانایی‌ها و استعدادها از بین رفته و خاکستر روی آن‌ها نشسته و آن استعدادها مدفون‌شده‌اند، آن رویاها و خواسته‌هایی که درگذشته وجود داشته و شخص می خواسته انجام بدهد و دیگر امیدش از دست رفته و کاری نمی­تواند انجام دهد و دیگر شرایطی وجود ندارد که ما خواسته‌هایمان را به فعل تبدیل کنیم، مجبوریم که این‌ها را به دست فراموشی سپرده و عملاً امید برای ادامه و آینده وجود ندارد.

اما وقتی تکامل‌ها صورت می‌گیرد، آن دانش کنگره اگر واقعی باشد و وجود داشته باشد، شرایطی را فراهم می­کند که خاکسترها کم‌کم کنار بروند و ناتوانی­ها، ناکامی­ها و زخم­ها کم‌کم درمان شود و جوش بخورد. غم و ­اندوه کم‌کم تبدیل به شادی شود، دل شستگی‌ها کم‌کم تبدیل به محبت و دوستی شود و پتانسیل­ها کم‌کم احیاء شوند. به خاطر همین به کنگره 60 می­گوییم جمعیت احیا انسانی. اگر این اتفاق­ها در آن بیفتد جمعیت احیای انسانی است. آن وقت است که آن میوه‌ها به نتیجه می­رسند، آن وقت می­گوییم که تکامل صورت گرفته است. اگر غم و اندوه‌ها درست نشود و ناتوانی‌ها از بین نروند که تکامل صورت نگرفته است. به نظر من بدون این‌ها تکاملی نمی‌شود در نظر گرفت، چون توان حرکت در انسان به وجود نیامده. من خودم بارها ناامید شدم، اما وقتی دوباره امید به سراغم آمده و ادامه دادم، آن تکامل اتفاق افتاده است.

در ادامه فضا عوض می­شود و بستر لازم به وجود می‌آید، یعنی اگر جایی باشد که انسان‌ها به طور عمومی، مشکلات و مسائلشان حل بشود، کم‌کم آنجا به یک بستر خیلی خوب تبدیل می‌شود. پس اگر این افعال در کنگره اتفاق بیفتد ما به نتیجه رسیده‌ایم.

تمام تلاشی که در کنگره انجام می­شود، یا به قول معروف بازی‌هایی که می­کنیم، مرزبان و راهنما در طول سال کلی تلاش می­کنند و همه این‌ها به خاطر این است که یک نفر که دلش شکسته احیا شود، یک نفر که ناامید است امیدوار شود، یک نفر که باورهایش را از دست داده، باورهایش برگردد، اگر این شرایط لازم به وجود بیاید و فراهم شود، اگر کسانی که خدمت می­کنند برای این حرکت قدم واقعی بردارند، آن‌ها جواب خودشان را گرفته‌اند؛ یعنی از ته دل خودشان احساس رضایت می­کنند که من شرایطی را فراهم کردم که این اتفاق بیفتد؛ با نظمی که در کنگره به وجود آوردم، با راهنمایی‌هایی که به انسان‌ها دادم، آن شرایط را به وجود آوردم. به خاطر همین در کنگره 60، ما برای کار آن‌ها را ارزش قائل می­شویم.

در کنگره آقای مهندس تصمیم گرفتند که چیزی مادی نباشد، مالی نباشد. اولاً اینکه این کار را نمی­توان با مادیات اندازه‌گیری نمود و قیمت گذاشت، نمی­توان برای درمان یک شخص بیمار اعتیاد، قیمت درستی تعیین کرد، بنابراین ترجیح داده شد که در کنگره هیچ‌چیزی پولی نباشد، ولی در مقابل برای کسانی که در این مسیر زحمت می­کشند و سهیم هستند، برای آن‌ها ارزش قائل می­شویم؛ این ارزش گذاشتن برای خود ما است.

من بارها شده به کسی چیزی را مفت و مجانی دادم، مثلاً یک کلیدی به آن‌ها دادم که اگر ده سال می­گشتند، نمی­توانستند آن را پیدا کنند، ولی چون خیلی راحت و در جای درستی آن را ندادم، شخص خیلی بی‌تفاوت از کنار آن رد شده و این سؤال را از خودم پریدم که چرا این جوری شد؟ بعد فهمیدم این به خاطر این است که آن شخص هیچ بهایی برای چیزی که به او دادم پرداخت نکرده است. من وقتی از راه دور می‌آیم برای نشستن در یک کلاس، آن کلاس ارزش پیدا می­کند، من حتماً باید یک ساعت در ترافیک باشم، یا هزینه برای کلاس پرداخت کنم تا کلاس برای من ارزش پیدا کند و این در عمل به نفع من است. چون اگر موضوع برای من ارزشمند شود به کار من می‌آید و استفاده می­شود.

امیدوارم که این شرایط در کنگره 60، برای همسفران هم فراهم شود که ما بتوانیم برای خوب شدن حال همدیگر تلاش کنیم و تمرکز ما بر روی این موضوع باشد.

پس از سخنان استاد، همسفر رضا، رهجوی کمک راهنمای محترم، همسفر محمد موسیوند، گل رهایی مسافر خود را از دست دیده بان محترم جناب آقا امین دژاکام، دریافت نمودند.


در ادامه جلسه، توسط همسفران حاضر در جلسه مراسم تقدیر از ایجنت محترم و مرزبانان همسفران آقا، برگزار شد.

 


خدا قوت و خسته نباشید، خدمت مرزبانان خوب و دلسوز همسفران آقا در نمایندگی‌های آکادمی و پرستار، همسفر آقا مهدی و همسفر آقا محمد و تشکر فراوان از ایجنت و دیده‌بان محترم، جناب آقا امین دژاکام، به خاطر حمایت‌ها و حضور صمیمانه ایشان، موفق و پایدار باشید. 

مرزبان کشیک: همسفر مهدی

تایپ : همسفر مهرداد

تصویربرداران: همسفر مهرداد - همسفر محمد حسین

منبع: وبلاک همسفران آقای شعبه آکادمی


[ چهارشنبه 24 مهر 1398 ] [ 10:47 ب.ظ ] [ مسافر مجید شیروی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

تجربیات من در مورد درمان اعتیاد و همچنین درج مطالب مفید از زبان بزرگان و الگوهای درمان شده برای کسانیکه می خواهند از اعتیادبه مواد مخدر رها شده و به درمان قطعی ذر زمینه ی این مشکل عظیم برسند . سعی من در این وبلاگ نشان دادن راه درست و بدون بازگشت به مواد مخدر است چرا که آرزوی هر مصرف کننده ی خواستار رهایی از اعتیاد ، عدم وسوسه و عدم عود و اطمینان از ماندن در سلامتی و دوری از مواد مخدر و سایر تاریکی هایی است که دشمن اصلی آرامش در انسان است . تمام موارد گنجانده شده در وبلاگ بر مبنای علم و دانشی است که صد سال از علم کلیه پزشکان و محققین و سایر افرادی که در این حیطه مشغول فعالیت هستند جلو تر است و این پیش تاز بودن را مدیون فرشته ای به نام مهندس حسین دژاکام بنیان و نگهبان و استاد بزرگ کنگره شصت می باشیم .

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو