تبلیغات
وب مسافر مجید شیروی
وب مسافر مجید شیروی
رهایی از اعتیاد حق تمام کسانی است که دست خود را به نشان تسلیم و یاری گرفتن بالا برده اند  
قالب وبلاگ
لینک های مفید
تعریف حرکت : رسیدن چیزی از یک نقطه به نقطه ی دیگر را حرکت می گویند . چیزی را در این هستی نمی توانید پیدا کنید که بدون حرکت باشد . این حرکت ممکن است به دو شکل باشد
متن سی دی حرکت از مهندس 
این جلسه ، جلسه ی نهم از دور چهل و یکم کارگاه های آموزشی روز های سه شنبه مسافران خانم شعبه آکادمی به استادی و نگهبانی جناب مهندس و دبیری خانم رویا در تاریخ 88/2/   راس ساعت 8/30 شروع به کار نمود . 

پیام این سی دی مربوط به سفر و حرکت و ایجاد تجربه و شکل گرفتن یا تعییر در هر چیز است . در پیام گفته شد که رکود بر هیچ موجودی جایز نیست چون جاری است و هر چیزی که جاری باشد یعنی دارای حرکت است . 
تعریف حرکت : رسیدن چیزی از یک نقطه به نقطه ی دیگر را حرکت می گویند . چیزی را در این هستی نمی توانید پیدا کنید که بدون حرکت باشد . این حرکت ممکن است به دو شکل باشد 
بیرونی و درونی : در حرکت بیرونی جابجایی در عرض است یعنی مثلا از تهران به تبریز می روید . اما در حرکت درونی جابجایی در عرض صورت نمی گیرد بلکه از درون شخص تغییر پیدا می کند مثل این که یک مصرف کننده شروع به درمان نموده و درمان شده و رها می شود . این یک حرکت درونی است و یا پس از رهایی حرکتی را برای رسیدن به خود آغاز می کند و یا حرکت به طرف جلو و حرکت به طرف عقب . 
علاوه بر این دو ، حرکت را می توان به دو نوع 1 - حرکت رو به جلو و 2 - حرکت رو به عقب نیز تقسیم بندی کرد . 

1 - حرکت رو به جلو  :  خورشید را در نظر بگیرید . در ابتدا گاز های هیدروژن و هلیوم متراکم و فشرده شده و کم کم شروع به نور افشانی و تولید گرما و تور نمود . 
2  - حرکت رو به عقب : همین خورشید به خاطر سوختن و تولید نور و گرما آرام آرام از حجم و ظرفیت اش کم شده و دوباره روزی خواهد رسید که به عقب حرکت می نماید . 

این مثال ها در صور آشکار است . در مورد انسان این حرکت رو به جلو و عقب نیز وجود دارد . فرد با تزکیه و پالایش از یک مرحله به مرحله ی بالاتر رفته و صعود می کند و یا از مرحله ی بالاتر به پایین عقب گرد می نماید . 

فواید سفر : 
زمانی که من در کرمان دیپلم گرفتم،  دانشگاهی در کرمان نبود به همین دلیل به تهران سفر کردم و مدرک مهندسی را در دانشگاه تهران گرفتم.  بسیاری از بزرگان ما هم بر اثر سفر تجربه های زیادی بدست آورده و خود جزئی از دانشمندان و بزرگان ما شدند مثل سعدی ، عطار ، مولانا و غیره . مثلا سعدی در مورد سفر کردن داستان های زیادی را نقل نموده است . مثل جوان قدرتمندی که برای سفر به زور و کتک زدن ناخدا و ملاحان وارد کشتی می شود . وقتی کشتی به گل نی نشیند با تشویق دیگران ، جوان کشتی را از گل بیرون می آورد و ناخدا هم که جوان را بیرون از کشتی می بیند او را تنها می گذارد . جوان با کشیدن سختی های بسیار بالأخره تجربه های زیادی کسب کرده و به شهر خود بر می گردد . داستان دیگری که سعدی نقل می کند مهم بودن تجربه را می رساند . جوانی که در تیر اندازی و شمشیر زنی بسیار ماهر بود به همراه کاروانی به سفر می رود . وقتی دزدان به کاروان حمله می کنند جوان از ترس حتی نمی تواند شمشیر را در دست بگیرد . چرا ؟ چون جنگ آزموده نبود و تجربه ی جنگ با دزدان را نداشت . 
انسان همیشه در حال سفر است ، سفری که با توجه به کتاب آسمانی ما شروع آن از روز الست بوده و تا قیامت و روز موعود نیز ادامه دارد .سفری که دلیل آن تکامل اوست و جالب این است که این همیشه مسافر به این مسافر بودن اش آگاهی ندارد و نمی داند که آمدن و رفتن او به دنیا در واقع یک سفر به جهت تکامل اوست . مثل کسی که از یک اتوبوس پیاده شده و دوباره سوار بر یک اتوبوس یا تاکسی می شود تا به مقصد خود برسد .گذر انسان از دنیا مثل آمدن در یک کاروانسرایی است که مدتی در آنجا برای رفتن به منزل اصلی استراحت می کند . 

داستان ابراهیم ادهم : 

ابراهیم ادهم که بعد ها از عرف ای مشهور شد ، روزی در قصر خود نشسته بود که مردی با شتر اش وارد کاخ پادشاهی او می شود . ابراهیم از او می پرسد که در قصر او چه می کند ؟ مرد پاسخ می دهد که : این جا کاروان سرایی بیش نیست . ابراهیم دلیل این جمله را می پرسد و او می پرسد قبل از تو چه کسی این جا بوده ؟ می گوید : پدرم . 
مرد : قبل از پدرت ؟ ابراهیم : پدر بزرگم و پدر پدر بزرگم . مرد می گوید : دیدی گفتم این حا کاروان سرا است . جایی که هر چند وقت یک بار یکی در آن باشد و برود و دیگری جای او را بگیرد آیا کاروان سرا نیست ؟ ابراهیم به فکر فرو می رود و یکی دو داستان دیگر باعث می شود که پادشاهی و دنیا رها کند و به ریاضت کشیدن روی آورد .
 پس در حقیقت این دنیا باقی و همیشگی نیست و تنها یک پله برای بالا رفتن تکامل آدمی است. شخصی را در نظر بگیرید که با تلاش و کوشش مرزبان می شود . بعد از مرزبان شدن اگر تلاش و حرکت خود را ادامه ندهد قطعا دیگرانی که به او رای داده اند از او ناراحت می شوند . چون که به این خاطر به او رای داده اند که تلاش کند و مثمر ثمر باشد . 

*** پس ارتقا در سایه ی حرکت ، آنهم حرکت رو به جلوی اوست . ***

حرکت رو به عقب : شخصی که تلاش کرده و درس خوانده و پزشک یا مهندس یا تاجر شده است . حالا اگر مصرف کننده شود در واقع به عقب حرکت کرده است . یا یک نفر راهنما شده ، اگر قوانین را زیر پا بگذارد و حاشیه سازی کند حرکت او رو به عقب است . 
اعمال ما هیچ گونه تاثیری در ادامه ی حرکت هستی ندارد . مثلا چه ما بخواهیم و نخواهیم ؛ چه کار خوب یا بد انجام بدهیم خورشید به نور افشانی اش ادامه می دهد یا زمین به خاطر بد بودن ما از حرکت باز نمی ایستد . اما آنچه مهم و تاثیر گذار است این است که اعمال ما در ارتقا خودمان و دیگران نی تواند موثر باشد . مثلا یک راهنما با کمک کردن به چند مصرف کننده ی خواهان رهایی هم خودش به ارتقا می رسد و هم سبب ارتقای آنها و خارج شدن شان از دنیای اعتیاد می شود . 
چیزی که می توان گفت این است که ما می توانیم از نیرو های متفی و حرکات رو به عقب به عنوان نیروی مکمل برای ارتقای خود استفاده کنیم . 

** اضافه شدن بعضی حرکات طبق فرمان**

شما دارید با دو چرخه به جایی می روید که یک موتوری به دو جرخه ی شما می زند و وسیله ی شما را نابود و دست تان را هم می شکند . چه چیزی باعث ایجاد و اضافه شدن این حرکت به حرکت اصلی ما شده است ؟ قطعا طبق فرمان الهی این مشکل پیش آمده است . چرا ؟ زیرا قبلا گفتم که سرنوشت آدمی بر مبنای 1 - خواست  2 - تقدیر  3 - فرمان الهی تنظیم می شود و علت این فرمان هم تقدیر و خواست ماست  تقدیر یا نامه ی پیشین همان است که ما از قبل برای بعد یا امروز خود فرستاده ایم . 
اما تقدیر چگونه عمل می کند ؟ چند سال قبل شما کیف یک نفر را سرقت کرده اید . حالا دارید در خیابان که می روید یک نفر کیف شما را می زند . این نتیجه ی مطلوب کار قبل شماست . 

جدال نیرو های درون 

قبلا در کتاب ادموند و هلیا گفتیم که : در درون هر انسان دو نیروی مثبت ( روح )  و منفی ( جن ) وجود دارند که از طریق الهام و القا ما را به انجام دادن یا عدم انجام کاری تشویق می کنند . این دو همواره همسفر نا در طول زندگی اند و گاهی روح و گاهی جن پیروز می شوند .
**دیدن مناظر و شکل هایی که در بیان موثر هستند ** هنگامی که آدمی به سبب تزکیه و تلاش و بودن در صراط مستقیم یک سری مطالب که حقیقت در آنهاست را می فهمد.  یک راهنما اگر در صراط مستقیم باشد موقعی که می خواهد مطلبی را بیان کند به خاطر قرار داشتن در صراط مستقیم خیلی واضح و راحت سخنی را که می خواهد بگ دید بیان کرده و به دیگران می فهماند . علت اش هم این است که تصاویر و اشکال و افعال جلوی چشم او ظاهر می شوند . 
*** خطوط هم خود به خود معنی ندارند اما از ترکیب به جای ان شکل های زیبا و با معنی دریافت می شوند ***

یک سری خط صاف و منحنی و کج را در نظر بگیرید . اینها به خودی خود مفهومی را بیان نمی کنند ، اما یک نقاش با قرار دادن آن خطوط در جای مناسب تصاویر و نقاشی های زیبایی را خلق می کند .در انسان هم همین طور است حرکت های درست و به حد باعث ارتقا و تشکیل تصاویر زیبا در او می شود . 
*** حیات در همه ی موارد ادامه دارد . چه زیباست که با کشیدن زیباترین تصویر از حیات خویش آنرا در دفتر طبیعت به امانت نگه داریم . ***
الان با دوربین و موبایل می توان تصاویر را ذخیره و ثبت نمود . در کتاب شریف گفته می شود که در روز قیامت دست و چسم لب ها و پای شما بر علیه کارهای بدی که انجام داده اید شهادت می دهند . الان با وحود این وسایل بهتر نی توان معنای این صحبت های کتاب را درک کرد . در سهادت دادن دست : این دست الان سما که دست پارسال شما نیست بلکه منطور این است که مثلا فردی دستش را در حیب یک نفر نی کتد و شنا هم دارید فیلم این صحنه را صبط می کنید . وقتی که می خواهید دزدی آن شخص را ثابت کنید ؛ نیازی به دست او که ندارید بلکه فیلنی که شنا گرفته اید و آن تصاویر گرفته شده شاهد ماجرا هستند . طیبعت  و هستی هم تمام اعمال ما را در بایگانی خود دهیره و ثبت و ضبط می کند . 
یک مطلبی هم می خوانیم که می گوید :  (این سفر هم سخت است و هم سهل ) منطور این است که انحام یک عمل یخت است اما از راه الهام و القا این سختی برلی ما سهل و اسان می شود . خارج شدن از اعتیاد سخت بود و درمانی برای آن متصور نبودند اما با القا روش درمان تدریجی و حل صورت مساله ی اعتیاد مشکل به ان بزرگی آسان و راحت حل شد  . 

نویسنده ی متن : مجید شیروی.  


[ یکشنبه 14 مهر 1398 ] [ 09:17 ق.ظ ] [ مسافر مجید شیروی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

تجربیات من در مورد درمان اعتیاد و همچنین درج مطالب مفید از زبان بزرگان و الگوهای درمان شده برای کسانیکه می خواهند از اعتیادبه مواد مخدر رها شده و به درمان قطعی ذر زمینه ی این مشکل عظیم برسند . سعی من در این وبلاگ نشان دادن راه درست و بدون بازگشت به مواد مخدر است چرا که آرزوی هر مصرف کننده ی خواستار رهایی از اعتیاد ، عدم وسوسه و عدم عود و اطمینان از ماندن در سلامتی و دوری از مواد مخدر و سایر تاریکی هایی است که دشمن اصلی آرامش در انسان است . تمام موارد گنجانده شده در وبلاگ بر مبنای علم و دانشی است که صد سال از علم کلیه پزشکان و محققین و سایر افرادی که در این حیطه مشغول فعالیت هستند جلو تر است و این پیش تاز بودن را مدیون فرشته ای به نام مهندس حسین دژاکام بنیان و نگهبان و استاد بزرگ کنگره شصت می باشیم .