وب مسافر مجید شیروی
رهایی از اعتیاد حق تمام کسانی است که دست خود را به نشان تسلیم و یاری گرفتن بالا برده اند  
قالب وبلاگ
لینک های مفید

هر چیزی که شما فکرش را بکنید دارای هزینه است .

 حال این هزینه می تواند از نوع مادی ، عاطفی و یا معنوی باشد . نمی توان چیزی را بدون هزینه مالک آن شد مگر آن که ان را از راه نادرست بشود به دست می اورد
سی دی هزینه 
این جلسه جلسه ی سیزدهم از دور چهل و یکم کارگاه های آموزشی خصوصی مسافران خانم شعبه آکادمی در روز سه شنبه 98/4/4 به استادی و نگهبانی آقای مهندس و دبیری خانم رویا  راس ساعت 9/30 صبح آغاز به کار نمود . 
آقای مهندس در ابتدا فرمودند : این هفته که در پیش است هفته ی قدر دانی از دیده بان های گرامی است و همین طور فردا چهار شنبه روز جهانی مبارزه با مواد مخدر می باشد . 
با توجه به متن پیام که تاریخ آن مربوط به 75/11/13 می باشد ، استاد می گویند : بعد از این همه تجربه و آگاهی و درک و شعور عرفان و تزکیه و پالایش و این همه عمر کردن و زندگی ،  تازه به این نتیجه رسیده ایم که به خانواده ی خود اهمیت بدهیم 
دیدن و دیده شدن :  درخت وقتی بزرگ می شود شاخه هایش از باغ بیرون می زند و درختی که از همه بزرگ تر است بهتر دیده می شود . انسان ها هم همین طور هستند . وقتی که به اوج شکوفایی می رسند مانند همان درخت در دید مردم می آیند که بدون گفتن تایید دیگران را در پی دارند . 
دانشمند و نویسنده ای بود که کلی کتاب و مقاله در مورد فرزند پروری نوشته بود ولی فرزندان خودش در پرورشگاه بزرگ شده بودند . کسی که خانواده متلاشی دارد چگونه می تواند در مورد خانواده صحبت کند ؟ اولین قدم استحکام پایه های خانواده است .
در یک خانواده یک مثلثی را که می توانیم رسم کنیم ؛ ضلع اول آنرا مرد ( مذکر ) و ضلع دوم را زن ( مونث ) و ضلع سوم را روابط بین این دو تشکیل می دهد . که این روابط شامل خیلی چیز ها مثل فرزند داشتن یا مسایل مادی و معنوی ، محبت و خاطرات شان ، زندگی و گفتگوی فی مابین شان قاعده ی این مثلث است ،  می باشد . در زبان فارسی یکی از  واژه های زیبایی که داریم همین کلمه ی همسر است . این کلمه یعنی یکی بودن و هم اندازه بودن و عدم برتری یکی نسبت به دیگری را نشان می دهد . 
زمانی روابط خانواده ها به پدر شاهی تعبیر می شد . بعضا هم در برخی خانواده ها مادر شاهی است یعنی اطاعت از مادر و حکومت مادر در خانواده .  الان هم که فرزند شاهی است . 
علت این که در خانواده ها فرزند با پدر با مادر شاهی وجود دارد تنها و تنها به این خاطر است که روابط بین اعضای خانواده روابط صحیح و درستی نیست . علت روابط نادرست هم این است که بین آنها محبت واقعی و درک درستی از جایگاه هر فرد در خانواده وجود ندارد و مهم ترین علت در درست بودن روابط فی ما بین این است که هزینه بر دار است . شما هیچ چیزی را در هستی نمی توانید بیابید که مفت و مجانی به شما یا دیگری داده شده باشد . حتی محبت هم بدون هزینه نمی شود . ما در کنگره می گوییم : که محبت به لمس و صوری و سخن گفتن و قرار داد کردن  نیست . نمی شود قرار داد کرد که تو من را دوست داشته باش و من هم ترا دوست می دارم . این گونه نیست . حتی به شکل صوری و ظاهری نمی توانید باشد . 
به اعتقاد من محبت سراسر هزینه است . شما چیزی را نمی توانید بدون هزینه مالک آن باشید . داشتن روابط خوب ، عشق ، ایمان دارای هزینه است . 
ایمان داشتن فقط به برگزاری و انجام مراسم دینی نیست . فقط به خواندن نماز و روزه گرفتن نیست و البته این موارد در جای خود بسیار ارزشمند است ولی کافی نیست . 
ایمان آن قدر مهم است که در کتاب شریف : زمانی که اعراب می گویند ما ایمان آوردیم ، خداوند می فرمائید ؛ شما ایمان نیاوردید بلکه فقط اسلام آوردید . در واقع ایمان آوردن و مسلمان شدن دو تا است . 
درستی و راستی و صداقت ، فرزند خوب داشتن ، زن خوب و یا شوهر خوب داشتن ، خانه ی خوب ، دین و راهنمای خوب هزینه دارد . مگر داشتن راهنمای خوب بدون هزینه می شود ؟ 
مثلا راهنما بگوید من راهنما هستم و برای انجام کارهای شخصی خود رهرو های سفر اولی ام را به بیگاری می کشم .
نکته در این جاست که هزینه را باید پرداخت کنی ؛ نه این که بگیری و اگر شما هزینه پرداخت کردی قطعا خداوند سریع الحساب است و پاداش هزینه کردن های ترا خواهد داد . 
مرزبان و دیده بان خوب هزینه بر دار است .آیا می شود خود رای و مغرور باشید و دیده بان خوبی باشید ؟ 
داشتن هیکل خوب هزینه دارد . منظورم  فقط هزینه های مالی نیست ! چرا که هزینه ها انواع مختلفی را دارا هستند . هزینه عاطفی،  معنوی و فیزیکی داریم . وقتی که نگاه درست و عمیقی بکنیم و  می بینیم که داشتن یک خانواده بدون هزینه امکان پذیر نیست.  تنها با حرف زدن و ظاهری و صوری و لمس نمی توانیم خانواده ی خوبی داشته باشیم ، اما در عمل راه دیگری را برویم و کار دیگری بر خلاف گفته های مان داشته باشیم . در شرایط مساوی زندگی بین دو همسر و زن و شوهر بایستی بر مبنای صحیح باشد . در واقع سو استفاده‌ای در کار نباشد .
نه این که تا طلا بالا رفت ، زن برود مهریه اش را به اجرا بگذارد . اگر خود مرد پول سکه ها را ندارد ، پدرش که ثروتمند است جور او را بکشد و یا طرف برای پرداخت سکه های مهریه ی همسرش به زندان برود . 
قضیه ی مهریه به شکل درست و اصو

لی اش به این صورت است که باید قبل از ازدواج مرد پرداخت کند .این رسمی است که در کلیه ی کشور های اسلامی هست و در کشور ماست که مهریه یا پرداخت نمی شود و یا زمانی پرداخت می شود که زن با کمک دادگاه آنرا بگیرد . مهریه تعهدی است که مرد به همسرش می دهد و پرداخت آن لازم الاجرا می باشد متاسفانه الان در کشور ما جوری شده که مهریه جنبه ی حیثیتی و چشم و هم چشمی است . اگر کسی مهریه اش بالا باشد یعنی این که فرد کلاسش بالاست و اگر مهریه ی زنی کم باشد یعنی این که کلاسش پایین است . 
ما می خواهیم دیگران را هدایت بکنیم ولی توانایی هدایت خانواده خودمان را نداشته باشیم . هستند پدر و فرزند یا مادر و فرزندی که پدر یا مادر همسر را نداشته و یا از دست داده اند ، باز این ها هم خانواده محسوب می شوند و مخارج آن باید تامین بشود . آیا آن پدر و یا آن مادر هزینه های زندگی خود و فروزند خود را می دهد یا خیر ؟ 

نمی شود شما برای خودت بهترین ها را داشته باشی اما برای بقیه ی اعضای خانواده ات هزینه نکنی .داریم افرادی را که وضعیت ملکی و مالی خوبی داند ولی یک ریال اش را نه به زن و یا به فرزندشان نمی دهند . 
بعضی ها برده داری را با همسر داری اشتباه گرفته اند . در نهایت چنین طرز فکری در اداره ی یک خانواده و عدم هزینه برای خانواده به انهدام آن خانواده می انجامد . پس هدایت یک خانواده هزینه بر است . این هزینه همان انواعی که گفتیم را نیز شامل می شود و منظور فقط بحثب مالی قضیه نیست .
ما حتی در حیوانات می بینیم که برای نجات بچه ی خودشان تا مرگ هم پیش می روند . 
خیلی اوقات هست که ما فقط تعارف می کنیم . مثلا دختر می بینه که مادرش ظروف را می  شوید . فقط با لفظ و حرف می گوید ؛ مگه نگفتم شما بیماری و طرف ها را شستشو نکنید .خب اک واقعی میگه ، باید بدون گفتن ظرف ها را از قبل خودش تمیز کند .
جان کلام در این است که مالک خانواده بودن و داشتن یک خانواده بدون هزینه نمی شود . 
کسانی که به دنبال مفت گیر آوردن چیزی هستند کلاه شان پس معرکه است  . وقتی انسان در زندگی در راه درست قدم بر می دارد یعنی این که دارد هدایت می شود . در قدم بعدی انسان بایستی طوری رفتار کند که مثل یک چراغ که در شب هم سبب روشن شدن خودش می شود و هم اطراف اش را نیز روشن می کند . انسان ها هم همین طور هستند . یک راهنما که از بند اعتیاد رها شده است می آید و دست چند نفر دیگر را هم می گیرد و آنها را نیز با چراغ خود از تاریکی ها خارج می کند .  در قسمت سوم علاوه بر روشنی و کمک به اطرافیان مان می شود مثل خورشیدی باشیم که همه جا را روشن می کند و برایش فرقی ندارد که به کجا و چه چیز و جه کسی بتابد . 
ما هم باید مثل خورشید به همه محبت کنیم و آشنا و بیگانه برای ما فرقی نداشته باشد . 
نیروی درون و بیرون : 
بیرون همان صور آشکار و درون همان صور پنهان آدم هاست که هر چه بیشتر به هم نزدیک باشد یعنی این که فرد از آرامش و تعادل بیشتری بهره مند است . اگر هر دو قسمت درون و بیرون با هم تطابق و نزدیکی داشته باشد حس افراد بهتر و صحیح تر کار می کند . 

سختی راه صحیح : 
انسان ها در زندگی مادی طالب بهترین ها از هر چیز برای راحتی خود هستند و متاسفانه خیلی ها هستند که برای این که آسایش بیشتری داشته باشند دست به کارهایی می زنند که در آخر پرونده ی خود را سیاه و نابود می کنند . رشوه می گیرند و یا حق را ناحق و ناحق را حق جلوه می دهند . با انواع دروغ و حیله می خواهند به آنچه می خواهند برسند . این یعنی همکاری با شیطان و دست در دست شیطان و نیرو های منفی قرار دادن . 
پرهیز از بدی ها همان است که در ادیان آسمانی به انسان ها دستور داده شده است و یا منظور از واجبات همان است که انجام یا انجام ندادن آن عمل به منزله ی اطاعت از خداوند و بندگی نمودن است .
نگارش متن : مسافر مجید شیرویطبقه بندی: CD های جناب مهندس """"""""""""""،
برچسب ها: کنگره60،
دنبالک ها: وب مسافر خلیل ملایی،
[ دوشنبه 28 مرداد 1398 ] [ 03:17 ب.ظ ] [ مسافر مجید شیروی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

تجربیات من در مورد درمان اعتیاد و همچنین درج مطالب مفید از زبان بزرگان و الگوهای درمان شده برای کسانیکه می خواهند از اعتیادبه مواد مخدر رها شده و به درمان قطعی ذر زمینه ی این مشکل عظیم برسند . سعی من در این وبلاگ نشان دادن راه درست و بدون بازگشت به مواد مخدر است چرا که آرزوی هر مصرف کننده ی خواستار رهایی از اعتیاد ، عدم وسوسه و عدم عود و اطمینان از ماندن در سلامتی و دوری از مواد مخدر و سایر تاریکی هایی است که دشمن اصلی آرامش در انسان است . تمام موارد گنجانده شده در وبلاگ بر مبنای علم و دانشی است که صد سال از علم کلیه پزشکان و محققین و سایر افرادی که در این حیطه مشغول فعالیت هستند جلو تر است و این پیش تاز بودن را مدیون فرشته ای به نام مهندس حسین دژاکام بنیان و نگهبان و استاد بزرگ کنگره شصت می باشیم .

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو