وب مسافر مجید شیروی
رهایی از اعتیاد حق تمام کسانی است که دست خود را به نشان تسلیم و یاری گرفتن بالا برده اند  
قالب وبلاگ
لینک های مفید
به آنچه هست پی بردن تمنای دل می خواهد ، الهام به آن شکل می دهد آنگاه که تصاویری گرفت،  پالایش های پیاپی تراوش ها را استحکام می بخشد و آن سخن در این حال به شکل دیگری مورد کاوش ماست یعنی حس . شاهکار نویسنده ( آقای مهندس ) خلق تصاویر بی بدیلی است که خواننده با آنها همزاد پنداری بسیار ملموس و البته حسی را می نماید . 
   
پیام : 

به آنچه هست پی بردن تمنای دل می خواهد ، الهام به آن شکل می دهد ؛ آنگاه که تصاویری گرفت،  پالایش های پیاپی به تراوش ها استحکام می بخشد و آن سخن در این حال به شکل دیگری مورد کاوش ماست یعنی حس : جس مانند خداوند است موجود و رویت ناپذیر ، اما همنام خودش قابل حس است . 

با توجه به پیام فوق در می یابیم که برای بر قراری ارتباط حسی با هر موضوع ، دیدن تصویر یا تصاویری در آن رابطه ، به درک درست و حقیقی آن موضوع کمک شایانی می نماید و تراوش های ذهنی با کمک تصاویر درک صحیح را در شخص نهادینه می نماید . همان طور که می دانید ؛ ما در آن واحد در سه جهان : جهان خاکی یا فیزیکی ، ذهن و دنیای خواب زندگی می کنیم . 
  بحث ما به دنیای ذهن و جهان فیزیکی ارتباط بیشتری دارد ! چرا که جهت درک ، استدلال و استنتاج هر چیزی ابتدا بایستی تصویر یا تصاویر مربوط به آن موضوع در ذهن تشکیل شده و سپس اجرایی گردد . 

به عنوان مثال : زمانی که حس گرسنگی به ذهن القا می گردد تصاویر متعددی از غذا به ذهن متواتر می شود . این تصاویر القا شده از صور آشکار به کمک نیرو ( حس ) قابل شناسایی برای صور پنهان شده و حرکت برای پیدا کردن یا خوردن غذا در شخص به وجود می آید تا در راستای این حس عقل به عنوان فرمانده اقدامات لازم را مبذول نماید . 

وقتی که کتابی زیر چاپ قرار می گیرد ، نویسنده تصاویری را نیز در شناخت بیشتر آن موضوع در کتاب می گنجاند. خواننده با ترکیب دیدن، خواندن و تفکر و ارزیابی در ذهن به منظور نویسنده پی ببرد .

کتاب عظیم و استثنایی شصت درجه زیر صفر نیز از این قاعده مستثنی نیست . حال آنکه تصاویر پر بار و پر معنای کتاب راه را برای خواننده باز می کند . اگر به روال گنجاندن شدن تصاویر در کتاب دقت کنیم می بینیم که نویسنده شاهکار بی بدیلی را چه از نظر ترتیب قرار گرفتن و چه از نطر سبک نقاشی ها و اجزای منحصر به فرد موجود در تصاویر از مناظر متفاوت ،  رنگ بندی و نوع و شکل هر تصویر را خلق و زمینه ی تغییر و تبدیل  ( چه در صور اشکار و جه در صور پنهان ) را در خواننده می نماید . 

تصاویر در عین حال که بسیار ملموس و  ساده و قابل فهم برای خواننده طراحی شده ؛ با این حال شاه کلیدی را نیز در خود دارد و شخص با دقت در تصاویر چهارده گانه ی کتاب ، خود را در آنها شناور می بیند و ارتباط حسی بسیار نزدیکی را با تصاویر و مطالب کتاب در خود می بیندد و جالب تر این که خواننده با دیدن این تصاویر خود را باز شده دیده و جواب پرسش های زیادی را که در ذهن داشته است در می یابد .

این بزرگ ترین شعبده ی این تصاویر است . به همین دلیل فرد ترغیب به خواندن ، تجزیه و تحلیل و همراهی با تصاویر و مطالب می شود . توضیحات درج شده در صفحه‌های بعد از تصاویر  برای روشن شدن موضوع در اختیار خواننده قرار داده شده و این جا است که فرد جواب های باقی مانده سوالاتش را می گیرد . 
 انتخاب و ترتیب قرار گیری تصاویر در کتاب فرد را به کاوشی راز آلود در خویشتن دعوت می کند و همزمان با آن ، امید ، تفکر ، آموزش ، استقامت و پایداری ، استقامت و شناخت را در خواننده تقویت می کند . 

این موارد ؛ مسائلی بوده است که فرد  مسافر  یا همسفر از بدو شناخت خود در صور پنهان خویش با آن دست به گریبان بوده است و با نگاه و دقت و کاوش و جست و جوی حسی ، عقلی و معنوی با نویسنده همزاد پنداری بسیار نزدیکی را تجربه می نماید و لحظه به لحظه ی زندگی خود اعم از غم ها و شادی ها و اشک ها و لبخند های پشت سر گذاشته اش را در قاب تصاویر و کلمات این کتاب مرور می کند . 

تصاویر کتاب یک پکیج کامل بیرونی و درون شناختی را در خود به همراه دارد ارمغانی که برای خواننده به همراه دارد ؛ آرامش  و حس رصایت قلبی و امید برای اینده در شخص می باشد . 

شکسپیر می گوید : بودن یا نبودن ! مساله این است . اما نویسنده ی کتاب با درج این تصاویر می گوید  : خواست و تلاش و حرکت سالم  ؛  رها شدن و رسیدن به تعادل و آرامش و حال خوش که همه ی انسان ها به دنبال این دو کلمه هستند را به خواننده هدیه می نماید

به خاطر این شاهکار ادبی ، علمی ، احساسی و فرهنگی  ( کتاب شصت درجه زیر صفر و سایر کتب آموزشی ) از جناب مهندس دژاکام که خداوند ایشان را برای اصلاح ما گسیل داشتند بسیار سپاس گزاریم و از حق تعالی برای ایشان و خانواده ی محترم شان که زندگی خود را وقف میلیون ها دردمند نموده اند ؛ سلامتی ، بهروزی و موفقیت را ارزومندیم . 

شاید روزی که قالوا بلی را گفتید ؛ خداوند راز رها شدن از تاریکی ها را آهسته در گوش تان نجوا کرد تا ما نیز بتوانیم راه را از بیراهه تشخیص داده و مفهوم  (حیات ) را به قدر فهم خویش درک نماییم و از مواهبی که خداوند به ما ارزانی داشته بود لیکن ما آنها را به واسطه ی بسته بودن حس های مان قدرت و چشم دیدن آنها را نداشتیم اینک استفاده کرده و به معنای حقیقی زنگی کنیم ، نه این که فقط زنده بمانیم . به جهت این ارمغان زیبا از خداوند و نگهبان شاکریم . 

نگارش متن : مسافر مجید شیروی  .طبقه بندی: مطالب مفیدوآموزنده"""""""، کتاب ۶۰درجه زیرصفر """"""""""""""،
[ شنبه 19 مرداد 1398 ] [ 03:13 ب.ظ ] [ مسافر مجید شیروی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

تجربیات من در مورد درمان اعتیاد و همچنین درج مطالب مفید از زبان بزرگان و الگوهای درمان شده برای کسانیکه می خواهند از اعتیادبه مواد مخدر رها شده و به درمان قطعی ذر زمینه ی این مشکل عظیم برسند . سعی من در این وبلاگ نشان دادن راه درست و بدون بازگشت به مواد مخدر است چرا که آرزوی هر مصرف کننده ی خواستار رهایی از اعتیاد ، عدم وسوسه و عدم عود و اطمینان از ماندن در سلامتی و دوری از مواد مخدر و سایر تاریکی هایی است که دشمن اصلی آرامش در انسان است . تمام موارد گنجانده شده در وبلاگ بر مبنای علم و دانشی است که صد سال از علم کلیه پزشکان و محققین و سایر افرادی که در این حیطه مشغول فعالیت هستند جلو تر است و این پیش تاز بودن را مدیون فرشته ای به نام مهندس حسین دژاکام بنیان و نگهبان و استاد بزرگ کنگره شصت می باشیم .

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو