تبلیغات
وب مسافر مجید شیروی
وب مسافر مجید شیروی
رهایی از اعتیاد حق تمام کسانی است که دست خود را به نشان تسلیم و یاری گرفتن بالا برده اند  
قالب وبلاگ
لینک های مفید

آیا این شگفتی نیست که سیاه چاله ای به قطر چهل میلیون کیلومتر در این هستی باشد و اگر مقایسه ای انجام بدهیم . فرض کنید زمین در صورت تبدیل شدن به سیاه چاله با این بزرگی قطری به اندازه ی سه سانتی متر پیدا می کند یعنی به اندازه یک گردو ! این اندازه را با اندازه ی سیاه چاله ی عکس بر داری شده مقایسه کنید ! 

جلسه ی هشتم از دور چهل و یکم با دبیری مسافر رویا در تاریخ 98/1/27 روز سه شنبه راس ساعت 8 / 30 با دستور جلسه ی شگفت انگیز شروع به کار نمود . 
سلام دوستان حسین هستم یک مسافر . 
ما شش جلسه در مورد ساختمان جسم صحبت کردیم و جسم را از دید مهندسی بررسی کردیم و فهمیدیم که ساختمان جسم چیزی فراتر از مقداری گوشت و پوست و استخوان و لاغری و کم کردن وزن است . 
مسائلی که در این صحبت ها مطرح نمودیم . 
1 - جسم از چه مواردی تشکیل شده است ؟ 
2 - این سیستم به چه چیز هایی نیازمند است ؟ 
3 - کارکرد آن چگونه است و چگونه کار می کند ؟ 
4 - زیاد شدن بیماری های غیر واگیر در بند غالبا به چه خاطر است ؟ و ....

پیام  : بعضی اوقات مشکل می توانم سه تار بزنم اما همیشه منتظر دوستان خوب هستم تا یادی از من بنمایند . 
در اینجا منظور از سه تار همان صوت یا موسیقی است که به اعتقاد ما صوت ارتباط بین حلقه های حیات و هستی و همین طور ارتباط بین انسان ها بر مبنای سه پارامتر ؛ صوت ، نور و حس بر قرار است . 
حتی در ادیان الهی نیز که موسیقی موافقان و مخالفان متعددی دارد نیز با موسیقی و صوت رابطه هایی وجود دارد . مثلا در مسیحیت از ارگ و موسیقی در کلیسا استفاده می شود و در دین اسلام آیات قرآن با صوت خوانده می شود و موسیقی کلا کنار گذاشته نمی شود ، بلکه موسیقی را به خوب و بد تفکیک کرده و حالت مفید آن قابل اجراست . 
اصواتی که با گوش دادن به آن فرد به زندگی امید وار می شود خوب است اما آهنگ ها و فیلم هایی وجود دارد که فقط غم و ناراحتی و نا امیدی را به مردم القا می کنند و جالب این است که هر صوت و فیلمی که بدبختی را بیشتر ترویج کرده و نشان می دهند جوایز بیشتری می برد . 

ادامه ی پیام :  
در جمع  انانی که به عرش الهی می اندیشند و در صدد صعود می باشند ارام می گیرم . تز خودت بگو چطوری ؟
آدمی چه برای صعود و چه سقوط و قهقرا بایستی در یک بستر قرار بگیرند . اگر آن سیستم و بستر مناسب باشد به نتیجه می رسد و الا دشواری و مشکل پیش می آید . 
مثلا یک نفر به کنگره می آید و در بستر کنگره و آموزش های آن پیش رفت کرده و در جمع به تکامل می رسد . همین فرد اگر در گروه های مشابه برود چون ترک می کند و از درمان خبری نیست دچار مشکل و حال خرابی می شود . یا فردی را در نظر بگیرید که در یک خانواده ای که همه با هم تعامل خوبی دارند متولد می شود . آن فرد نیز آن آرامش را دریافت می کند . بر عکس آن هم هست . در یک خانواده ی متشنج فرد نیز بدون آرامش زندگی می کند . 
البته جدا شدن از بستر نا مناسب بسیار سخت است ولی با اندیشه ی صحیح و تفکر درست می توان تغییر بستر داد . همان طور که عیسی مسیج می گفت : باغبان مقداری دانه را روی سنگ ها پاشید چیزی رشد نکرد.  مقداری از دانه ها را روی خار ها پاشید خوراک کبوتر ها شد . مقداری را روی زمین کم آب پاشید رشد کرده ولی بعدا خشکیدند . مقداری بذر در زمین حاصل خیز کاشت . آنها رشد کرده و محصول دادند .
این همان است که می گویند نورد میخ آهنین در سنگ . 

ادامه پیام .... 
چه بگویم ؟ با گوش هایم می شنوم . با چشمانم می بینم ولی مات و مهبد هستم از این همه شگفتی ! باید عزم سفر کرد کجا ؟ خود نمی دانم .
تمام چیز هایی که در این جهان هستند دارای شگفتی هستند . 
مثل ماه و ستارگان و کهکشان های زیادی که در هستی وجود دارند و یا سیاه چاله ها که یکی از اجرام آسمانی هستند که به دلیل چگالی بالایی که دارند همه چیز را در خود جذب می کنند 
سیاه چاله چیست؟
بعضی اجرام آسمانی مانند ابر نو اختر ها یا ستاره های غول آسا بعد از این که انرژی شان تمام می شود ابتدا به کوتوله ی سفید و سپس به ستاره نوترونی و در نهایت بر اثر فشار و جاذبه ی زیاد به سیاه چاله تبدیل می شوند که قابل دیدن نیستند چرا که آن قدر کشش و چگالی بالایی دارند که حتی نور هم از انها عبور نمی کند و محبوس می شود 
.به تازگی سیاه چاله ای را با تلسکوپ های قوی دیده اند که فاصله ی آن با ما در حدود 5 ضرب در 10 به توان 20 کیلو متر است و قطر آن در حدود چهل میلیارد کیلومتر می باشد . برای درک این شگفتی باید بدانیم که اگر کره زمین به شکل سیاهچاله در آید قطر آن سه سانتی متر می شود حالا شما چهل میلیارد کیلومتر قطر آن سیاه چاله را در تظر بگیرید که قبل از تبدیل شدن به سیاه چاله چه قدر بوده است .
آیا این شگفتی نیست ؟ 

ادامه پیام : 
با همه ی گفته‌ها یت تو ای دوست یک قدم از من پیش تر هستی زیرا در تنهایی و تعصبات بی منطق و عامیانه نیستی . 
ما در کنگره در جمع هستیم و تنهایی برای مان معنایی ندارد . تعصب بی منطق بود که علی بن آبی طالب را به شهادت رساند .
الان در همین مساله ی اعتیاد هم بی منطقی موج می زند . هنوز گروه های مشابه اعتیاد را یک بیماری مرموز ، لا علاج ، کشنده و و پیش رونده می دانند و اعتقادی به درمان ندارند .
 
قید و بند ها و غل

 و زنجیر ها ؟ 
هر چیزی که انسان را در غم و اندوه و بیماری و جهل فرو ببرد غل و زنجیر است و نمونه ی بارز آن اعتیاد است . 
استوار ایستادن ؛ 
با بروز یک مشکل خود را بنازیم و اصلا گاهی مواقع بی جهت بدون مشکل غصه ی فردای نرسیده را نخوردیم . مانند داستان گاوی که مولانا قصه ی آنرا می گوید . همان گاوی که صبح تا شب علف می خورد و چاق می شد و شب تا صبح غصه می خورد که شاید فردا علفی برای خورون نداشته باشد . پس آدمی باید محکم و استوار باشد .همان گونه که قبلا گفتم : درخت آن ایستاده می میزند . 
آموختن این که مانند یک مثلث کامل باشیم . 
اگر در جهان مختلف فعالیت مناسب و درست را داشته باشیم می توانیم به دانایی و دانایی موثر برسیم . 

علم و ایمان ***
علم و ایمان مانند دو بال پرواز هستند که انسان را کامل می کنند این همان همراه بودن تخصص و تعهد در فرد است . 

دانشمندی که ایمان نداسته باشد از علم خود در جهت منفی استفاده می کند . بمب اتم می سازد یا بمب های میکروبی که با آن مردم را از بین ببرد . ایمان همان اعتقادات است و در واقع داشتن صفات الهی . کسانی که به خدا ایمان ندارند این بی ایمانی شان در نپذیرفتن مسئولیت های آنها خلاصه می شود . چرا که در صورتی که فرد خدا را قبول کند باید بسیاری از کارهای درست و ارزشی را انجام دهد و بر عکس ، از تمام کارهای ضد ارزشی پرهیز نماید . 
دانایان نادان از نادانان نادان بدترند . به عبارتی آنان که نفس گرسنه دارند اصلاح ناپذیرند . 
نفس سیر کمیاب است .
نویسنده : مسافر مجید شیرویطبقه بندی: CD های جناب مهندس """"""""""""""،
برچسب ها: کنگره60،
دنبالک ها: وب مسافر خلیل ملایی،
[ شنبه 22 تیر 1398 ] [ 04:45 ب.ظ ] [ مسافر مجید شیروی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

تجربیات من در مورد درمان اعتیاد و همچنین درج مطالب مفید از زبان بزرگان و الگوهای درمان شده برای کسانیکه می خواهند از اعتیادبه مواد مخدر رها شده و به درمان قطعی ذر زمینه ی این مشکل عظیم برسند . سعی من در این وبلاگ نشان دادن راه درست و بدون بازگشت به مواد مخدر است چرا که آرزوی هر مصرف کننده ی خواستار رهایی از اعتیاد ، عدم وسوسه و عدم عود و اطمینان از ماندن در سلامتی و دوری از مواد مخدر و سایر تاریکی هایی است که دشمن اصلی آرامش در انسان است . تمام موارد گنجانده شده در وبلاگ بر مبنای علم و دانشی است که صد سال از علم کلیه پزشکان و محققین و سایر افرادی که در این حیطه مشغول فعالیت هستند جلو تر است و این پیش تاز بودن را مدیون فرشته ای به نام مهندس حسین دژاکام بنیان و نگهبان و استاد بزرگ کنگره شصت می باشیم .