تبلیغات
وب مسافر مجید شیروی
وب مسافر مجید شیروی
رهایی از اعتیاد حق تمام کسانی است که دست خود را به نشان تسلیم و یاری گرفتن بالا برده اند  
قالب وبلاگ
لینک های مفید

به نام اولین عاشق که اوست....

ضمن عرض خوش‌آمد و خیرمقدم خدمت شما آقای حکیمی، هفته دیده‌بان را در رأس به آقای مهندس و دیده‌بانان محترم و شما آقای حکیمی تبریک عرض می‌کنم. این هفته بهانه‌ای شده که ما از زحمات بی‌دریغ شما قدردانی کنیم.

  

امیدوارم همه خدمتگزاران کنگره 60  قدردان توفیقی که خداوند نصیبشان کرده و اجازه خدمت به آن‌ها داده  باشند و این نردبانی باشد برای ارتقاء آن‌ها نه سقوط... 


ابتدا به‌رسم کنگره خودتان را معرفی نمایید.

سلام دوستان احمد هستم یک مسافر. آنتی ایکس مصرفی: شیره و تریاک. روش درمان: DST با اپیوم.
مدت سفر: 8 ماه. راهنما: آقای مهندس دژاکام. رشته ورزشی: تیراندازی باکمان. مدت رهایی: 17 سال و 6 ماهمختصری از خودتان و مسئولیتی که در کنگره‌دارید برای خوانندگان صحبت کنید.
مسئولیتی که در کنگره 60 بر عهده بنده هست دیده‌بان امور شهرستان‌ها هستم. ایجنت در رشته ورزشی تیراندازی باکمان و در قسمت صدور کارت هم فعالیت دارم.


شما از چه زمانی و به چه صورت با کنگره آشنا شدید؟
من اول اردیبهشت سال 80 وارد کنگره شدم. بنده به دنبال درمان بودم که یک روز آقای مهندس را در تلویزیون دیدم و به صحبت‌هایشان گوش می‌دادم لحظه‌ای  به خود آمدم که خبردار جلوی تلویزیون ایستاده بودم و یک حسی در درونم دائماً تکرار می‌کرد، اگر کسی بتواند تو را نجات دهد همین شخص است.

چند ماهی گذشت تا با تلاش زیاد آدرس کنگره را پیدا کردم و به آنجا مراجعه کردم. از همان اول نوری در درونم روشن‌شده بود که این راه یک‌راه منطقی و عقلانی است و خدا را شکر توانستم این راه را پشت سر بگذارم و رها شوم.

با توجه به مسئولیتی که در کنگره 60 دارید چه عاملی باعث شده که بتوانید این‌همه مسئولیت را در کنار هم انجام دهید؟
به جهت تجربه‌ای که هست مسئولیت اصلی و اساسی را در شعب ایجنت ها و مرزبانان و کمک راهنمایان انجام می‌دهند خوشبختانه تلاش می‌شود با آموزش‌هایی که در کنگره وجود دارد هرکسی در جایگاه خودش قرارگرفته  و تلاش  کند مسئولیت خود را به‌درستی انجام دهد، برای همین ما خیلی مسئله‌ای از طرف اعضا یا شعب نداریم؛ اما این مسئولیت، مسئولیتی است سنگین و من تمام تلاشم را انجام داده‌ام که بتوانم این مسئولیتم را به بهترین شکل انجام دهم.


نظر شما در مورد نقش و تأثیر جهان‌بینی کنگره در درمان اعتیاد چیست؟
مثلث درمان اعتیاد که از سه ضلع جسم، جهان‌بینی و روان تشکیل‌شده که این سه ضلع در هیچ لحظه‌ای از هم جدا نیستند. حتی اگر جسم جدا شود جهان‌بینی در یک وضعیت دیگری پابرجاست.
بنابراین اگر جهان‌بینی جایش خالی باشد و نباشد به نظر من اصلاً درمانی صورت نمی‌گیرد. چون پله کم می‌شود و جهان‌بینی جای آن را می‌گیرد.


به نظر شما سایت کنگره چه اهمیتی دارد و در این چند سال چقدر موفق بوده و پیشرفت داشته است؟
سایت بخش مهم و سازنده‌ای است. آقای مهندس به سایت با این دید نگاه می‌کنند که خود یک کنگرهٔ جهانی است و در تمام جهان روی سایت کنگره کار می‌کنند و نقش بسیار پررنگی دارد و آقای مهندس بر این موضوع تأکید بسیاری دارند.


با توجه به هفته دیده‌بان، فکر می‌کنید در برگزاری جشن‌ها نسبت به سال‌های قبل چه تغییراتی صورت گرفته است؟
در هر شعبه‌ای افراد لطف دارند و برای این جشن سنگ تمام می‌گذارند؛ اما هدف ما از برگزاری این جشن‌ها مسئله قدردانی است نه‌فقط افراد قدردان دیده‌بانان باشند بلکه دیده‌بانان هم قدر این افراد را بدانند و این‌یک آموزش دوطرفه است. آقای مهندس به نقش سپاسگزاری و قدردانی کردن و بیداری در این زمینه بسیار تا بسیار توجه دارند.

از اولین باری که وارد شعبه امین گلی شدید تا اکنون این شعبه را چگونه دیده‌اید؟
شعبه امین گلی که در ساختمان قبلی بود را من از همان ابتدا در جریان تغییراتی که در ساختمان صورت می‌گرفت بودم و بعدازاین که جلسات شروع شد بعد از چند جلسه من در شعبه حضور پیدا کردم. انگار یک نیرویی در درون من می‌گفت یک بذری که از قبل کاشته شده بود را در این منطقه آورده شده و مطمئن بودم که به این نقطه قوت خواهد رسید. به‌هرحال از آن نقطه آغاز شد و حال این وضعیت بسیار پررنگ را می‌بینیم.

انگیزه شما از رفتن به شعبات دیگر بخصوص اصفهان چه بوده است؟
بالاترین انگیزه برای من سپاسگزاری از لطف خداوند و آقای مهندس  است. همیشه از خودم  سؤال می‌کنم که اگر لطف خداوند شامل حال آقای مهندس و من نمی‌شد، الآن من کجا بودم؟ اگر آقای مهندس این روش را کشف نمی‌کردند من در چه وضعی بودم؟ سایر افراد کنگره کجا بودند؟

بنابراین این تفکر و نگاه به این موضوع برمی‌تابد که آنچه انسان در توان دارد را در این راه بگذارد و این را به دیگر انسان‌ها نیز انتقال دهند. درواقع یک نوع وظیفه است. 
برای جهانی‌شدن کنگره 60 چه تصمیماتی دارید و وظیفه سایر اعضا کنگره در این امر چیست؟
قطعاً آقای مهندس دورنمای کنگره را متوجه هستند و به آن اهمیت می‌دهند و برنامه‌ریزی می‌کنند. اصولاً یک سری کارهایی که دیده‌بانان در شورای دیده‌بانی در حضور آقای مهندس و با نگهبانی ایشان انجام می‌دهند با نگاه به سالیان دور است که چه فعالیت‌هایی انجام دهند و چه تصمیماتی گرفته شود. تا بتوانیم به آن خواسته‌ای که توجه می‌کنیم و می‌اندیشیم، دست پیدا کنیم.

بزرگ‌ترین تغییری که در طی این چند سال حضور در کنگره احساس کردید چه بوده است؟
این تغییرات هم در ساختار فیزیکی کنگره و هم در اعضا کنگره صورت گرفته است. ما هر چه نسل به نسل  جلوتر می‌رویم در جهان‌بینی از وضعیت متعادل‌تری نسبت به قبل برخوردار هستیم و این نشانه عملکرد اعضا و حرکت در مسیر ارزش‌ها، حرمت‌ها و اجرای آن‌هاست که باعث شده این روزها را تجربه کنیم.


راه رسیدن به درمان، رهایی و آرامش در کنگره 60 چیست؟
تغییر و تبدیل.
نقطه شروع تغییر چیست؟
خواستن. باید فرد بذر خواسته را در وجود خودش داشته باشد.

آیا زمانی که یک فرد راهنما می‌شود سقوط و خارج شدن از مسیر  برای او هم وجود دارد؟
صد در صد.

چه‌کاری باید انجام داد که این سقوط انجام نگیرد؟
اگر ما کاری را با بیداری انجام دهیم و این بیداری به این مفهوم باشد که ما این مسیر را بشناسیم و بدانیم کجا ایستاده‌ایم، خیلی اهمیت دارد. ما جای حساسی ایستاده‌ایم و چه زندگی‌هایی که به دست ما هست. ما فقط راهنمای درمان داریم؛ اما نجات یک انسان به تک‌تک کلمات ما بستگی دارد.

پس‌کار ما بسیار حساس است و با بیداری باید بدانیم که چه نکاتی را انتقال می‌دهیم. اگر فردی در کنگره در جای خدمتی قرا بگیرد و تصورش این است که از این نمد کلاهی برای خودش تهیه کند از آن دستهٔ خسران کننده‌ها هستند.


آقای مهندس در اول جلسات می‌فرمایند: چهارده ثانیه سکوت. چرا بیشتر نه؟ منظور  از این عدد چیست؟
بعضی از اعداد یک باری دارند. همان‌طور که کلمات باردارند. اعدادی مثل 7,10, 14,21 و ... باردارند. عدد 14 هم  یک فلسفه‌ای دارد هم ازنظر مذهبی، هم ازنظر تاریخی.

ازنظر شما یک شعبه ایده آل باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟
شعبه‌ای که درصد زیادی از اعضا تلاش کنند حرمت‌ها و قوانین را به اجرا درآورند، شعبه‌ای هست که در مسیر حرکت می‌کند. ما چیزی به‌عنوان صد در صد نداریم و همه‌چیز نسبی است. شما تصور کنید با ورود یک سفر اولی که هیچ‌چیزی از قوانین نمی‌داند انتقال این مسائل زمان‌بر است. پس می‌تواند فراز و نشیب‌هایی داشته باشد.


برای کمک راهنمایان کنگره 60 بخصوص شعبه امین گلی برای این‌که بتوانند رسالت خویش را به‌خوبی به پایان برسانند چه پیشنهاد‌هایی دارید؟
وقتی از آدم تعریف می‌کنند جدی نگیرید. وقتی سر لژیون جلوی پایش می‌ایستند و احترام می‌گذارند متقابلاً آن‌ها هم به ره‌جو احترام بگذارید. می‌دانید که هرکدام از اعضای کنگره 60 به‌غیراز اندیشهٔ خود صاحب هیچ‌چیز دیگری نیستند.

وقتی صاحب نباشید پس آن چیز  دست شما امانت است و زمانی که امانت‌دار خوبی باشید اتوماتیک وار این نوع نگاه باعث می‌شود که انسان در مسیر درست به‌خوبی حرکت کند و به‌قول‌معروف پایش را از گلیمش درازتر نمی‌کند.

و اما سخن آخر ...
امیدوارم همه خدمتگزاران کنگره 60  قدردان توفیقی که خداوند نصیبشان کرده و اجازه خدمت به آن‌ها داده باشند و این نردبانی باشد برای ارتقاء آن‌ها نه سقوط.
طبقه بندی: مصاحبه ها"""""""" ،
برچسب ها: کنگره60،
[ پنجشنبه 6 تیر 1398 ] [ 01:40 ب.ظ ] [ مسافر مجید شیروی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

تجربیات من در مورد درمان اعتیاد و همچنین درج مطالب مفید از زبان بزرگان و الگوهای درمان شده برای کسانیکه می خواهند از اعتیادبه مواد مخدر رها شده و به درمان قطعی ذر زمینه ی این مشکل عظیم برسند . سعی من در این وبلاگ نشان دادن راه درست و بدون بازگشت به مواد مخدر است چرا که آرزوی هر مصرف کننده ی خواستار رهایی از اعتیاد ، عدم وسوسه و عدم عود و اطمینان از ماندن در سلامتی و دوری از مواد مخدر و سایر تاریکی هایی است که دشمن اصلی آرامش در انسان است . تمام موارد گنجانده شده در وبلاگ بر مبنای علم و دانشی است که صد سال از علم کلیه پزشکان و محققین و سایر افرادی که در این حیطه مشغول فعالیت هستند جلو تر است و این پیش تاز بودن را مدیون فرشته ای به نام مهندس حسین دژاکام بنیان و نگهبان و استاد بزرگ کنگره شصت می باشیم .