وب مسافر مجید شیروی
رهایی از اعتیاد حق تمام کسانی است که دست خود را به نشان تسلیم و یاری گرفتن بالا برده اند  
قالب وبلاگ
لینک های مفید

چاکرای چهارم : چاکرای

 قلب یا عشق الهی

 

تلگرام مسافران

c60 

https://t.me/mosaferanc60

محل چاکرای قلب در مرکز قفسة سینه واقع است و بنوعی درمرکز سیستم چاکراها نیز قرار دارد بنابراین خیلی به آن اهمیت داده می‏شود و به نحوی سایر چاکراها را تحت کنترل دارد. رنگ آن سبز است

محل : وسط قفسه سینه

بخش های مربوطه : قسمت بالای پشت ، قلب ، دنده ها و قفسه سینه ، ریه ها ، خون ، دستگاه گردش خون ، پوست ، دست ها

حس : لامسه

رنگ : سبز ، صورتی ،

عنصر وابسته : هوا

زمینه : آشکار شدن  خصوصیات قلبی ، عشق ، همدردی ، شراکت ، همدلی صمیمانه ، عدم خودخواهی ، از خودگذشتگی ، سلامتی

سیاره های وابسته : خورشید ، ناهید ، کیوان

وظیفه : عشق خالص
شکل: نیلوفر دوازده پر
تاثیرات : احساس عشق و ارتباط با مردم و ارتباط عاطفی بویژه با همسر و فرزندان ، و وجود مشکل تنفسی یا بیماری درششها تنش را در چاکرای قلب نشان می‌دهد.

امکان پاکسازی و فعال ساختن چاکرای چهارم  :  طبیعت بکر ، پیاده روی آرام در فضاهای سبز ، شکوفه ها ، گل های صورتی رنگ ، آسمان صورتی

سنگهایی که انرژی این چاکرا را تعدیل و تنظیم می کند عبارتند از زمرد،کلسیت سبز، آپاتایت سبز،جید سبز، ،عقیق خزه ای،و… می باشد

009


محل چاکرای قلب در مرکز قفسة سینه واقع است و بنوعی درمرکز سیستم چاکراها نیز قرار دارد بنابراین خیلی به آن اهمیت داده می‏شود و به نحوی سایر چاکراها را تحت کنترل دارد. رنگ آن سبز است و  بر غدة تیموس، قلب و ریه‏ها نظارت دارد. سیستم گردش خون و ایمنی ما را منظم می‏کند. از نظر احساسی وقتی این چاکرا باز است، گرما، صمیمیت و عشق بلاشرط را تولید می‏کند. وانرژی این چاکرا باعث احساس عشق بی قید و شرط به جهان و داشتن احساساتی بسیارعمیق می شود و وقتی بسته است ناتوانی در دادن و گرفتن عشق را موجب می‏شود.

پیاده روی آرام درفضاهای سبز ، کل وجودتانرا از راه چاکرای قلب هماهنگ می کند . هردانه شکوفه حامل پیامی از عشق و شعف و پاکی است . بگذارید تا این حس، شکفتن درقلب شما نیز جاری شود . به خصوص گل های صورتی رنگ در حیات بخشیدن و سلامتی انژری های چاکرای چهارم موثر است . آسمان صورتی رنگ با ابرهای لطیف به قلب مان روشنایی می دهد بگذارید تا زیبایی و لطافت این رنگ ها درآسمان ، شمارا دربرگیرد و با خود ببرد.


این چاکرا مرکز عواطف واقعی چون همدلی با دیگران و سازگاری با آن ها ، رشد معنوی ، شفقت ، خلوص و عشق است . هنگامی که این مرکز به درستی عمل نماید ما به خود ، خانواده ، فرزندان ، همسرمان ، حیوانات دست آموز ، دوستان ، همسایه ها ، هموطنان ، همنوعان و تمام مخلوقات زمینی عشق می ورزیم . ازاین مرکز ریسمان هایی را به چاکرای قلب افرادی که آن ها را دوست داریم ، وصل می کنیم ، عواطف مربوط به عشق که در این چاکرا جریان می یابند معمولا سبب جاری شدن اشک از چشم ها می گردند . هنگامی که این موقعیت زیبا و دلپذیر ، یعنی باز بودن چاکرای قلب را تجربه می کنیم ، در میابیم که در گذشته تا چه حد از آن محروم بودیم و این سبب جاری شدن اشک می گردد .

هدف اصلی در این چاکرا رسیدن به وحدت کامل از راه عشق است و زمانی که این چاکرا کاملا باز و پاک باشد ، حقیقت و عشـق بدون قید و شرط را شکل می دهد و وقتـی با چاکراهای بالاتر مرتبط می شـوداین عشــق به ” عشق الهی  ” تبدیل می شود

که ما را از حضور الهی در تمام خلقت آگاه می سازد و به سوی وحدت با هر آنچه که در جهان وجود دارد راهنمایی مان می کند ، و در جهت دستیابی به این هدف قلب ما باید بیاموزد که عشق بورزد ، درک کند و شخصیت خاصمان را باور کند و این تنها زمانی عملی می شود که یاد بگیریم با خطاها و ضعف های خودمان و جهان روبرو شویم و آن ها را بپذیریم و دوست بداریم و گرنه بیمار ، ضعیف و ناشاد خواهیم شد .

 چاکرای قلب سه چاکرای پایین را به سه چاکرای بالا وصل می کند .چاکرای قلب با هر نوع ادراک لطیف ( در مشارکت و هماهنگی با چاکرای خاجی و خصوصا چاکرای چشم سوم ) پیوندی نزدیک دارد . توانایی های والای چاکرای چشم سوم با باز شدن چاکرای قلب همزمان ایجاد می شود . چاکرای قلب رنگ سبز ، صورتی و گاهی طلایی ساطع می کند، سبز رنگ سلامتی ، همدردی و هماهنگی است . رنگ سبز روشن در چاکرای قلب نشانه سلامتی کامل است ، در حالی که رنگ طلایی مخلوط با صورتی نشان دهنده آن است که شخص در عشق پاک و فداکارانه “الهی ” به سر می برد .

سبز رنگ طبیعت ، رنگ نیروی تعادل ، رنگ پیشرفت ذهنی و بدنی است . رنگ سبز  بدن را از سموم پاک کرده و باعث هماهنگی جسم ، ذهن و روح می گردد و اثر خوشایندی بر دستگاه عصبی دارد . سبز ارتعاش افکار ما را موزون نگه داشته و به ما آرامش می دهد همچنان که قلب طبیعت با سبز اداره می شود ، قلب انسان نیز چنین است . سبز روی فشار خون به شکل شگفت آوری اثر می گذارد . با سبز شدن تنه و شاخه درختان و جوانه زدن آن ها از آمدن بهار با خبر می شویم .

عادت کرده ایم که بهار را همراه با انرژی جدید در تنه ، اعضا و قلب خود احساس کنیم . بعد از زمستان و در بهار ، ما از نظر روحی در سلامت احساس شادابی بیشتری می کنیم . این احساس تازگی ، نتیجه تاثیر پرتو سبز بر بدن های ظریف تر می باشد . این رنگ مناسب ذهن و روح ما است . بنابراین در چاکرای قلبمان توانایی عظیمی را برای دگرگونی خود و دیگران داریم . اگر یاد بگیریم که تمام بخش های شخصیت خود را از صمیم قلب بپذیریم و دوست داشته باشیم ، میتوانیم کاملا دگرگون یا سالم شویم . یک چاکرای باز قلب می تواند خود به خود تاثیر شفابخش و دگرگون کننده بر روی دیگران داشته باشد و گرمای طبیعی ، صمیمت و شادی پخش کند و این قلب اطرافیان را باز می کند ، اطمینان ، شادی و سرور به وجود می آورد و با باز بودن آن همه ی موجودات را درک می کنیم چه ذی شعور باشند و چه نباشند و حتی به ستارگان ، خورشید و جهان زنده ی اسرار آمیز عشق می ورزیم .

انسداد انرژی و کم کاری چاکرای چهارم

درست کار نکردن این چاکرا باعث می شود که فرد همیشه در ازای عشقی که می دهد انتظار سپاس و قدردانی داشته باشد و فرد از پذیرش عشق دیگران عاجز است و قادر نیست خود را برای پذیرفتن این عشق باز بگذارد . مهر و محبت و ملایمت دیگران او را شرمنده می کند . شاید به خود بگوید نیازی به عشقی که دیگران بتوانند به او بدهند ندارد . کم کاری چاکرای قلب فرد را بسیار آسیب پذیر ، وابسته به عشق و علاقه دیگران میکند . وقتی که احساس می کند که  طرد شده است عمیقا آزرده و افسرده و غمگین می شود و در لاک خود فرو می رود . او دوست دارد عشق بورزد ، اما ترس از طرد شدن باعث می شود که نتواند راه درستی برای این کار پیدا کند و این باعث تحکیم نقاط ضعف و ناتوانی او می شود .برای جبران فقدان عشق به شدت دوستانه و مهربان رفتار می کند و با تمام افراد یکسان و سرد رفتار می کند ، بدون اینکه با هیچ یک از صمیم قلب درگیر شود .

انسدادهای رایج در چاکرای قلب :

جزم اندیشی ، تعصب و تحجر ، لاپوشانی کردن ، ناشکیبایی و کوته فکری و تفکر سیاه ، سفید ( مثل خدا و شیطان ، آدم های خوب و بد ، قدرت های خوب و بد و … )

بیماری ها :

بیماری های قلبی ، فشارخون ، زخم ، سرطان ، دردهای عصبی ، آنفولانزا ، دردهای آنژینی ، بالا بودن کلسترول ، رگ های مسدود ، خنکی دست ها و پا ها ، خستگی مزمن ، بیماری کبد ، ایمنی کم در برابر بیماری ها و پیری زود رس و …

تغذیه رنگی :

اسفناج ، کلم ، فلفل سبز ، کاهو ، سیب سبز ، گوجه سبز ، نخود سبز ، عدس سبز ، لوبیا سبز ، کیوی ، خیار و … اغلب میوه ها و سبزی های سبز که نه واکنش اسیدی دارند و نه الکالین ، مناسب هستند.

 مسافر خلیل لژیون سوم
طبقه بندی: جهان بینی 1و2""""""""""""""""""""""،
برچسب ها: کنگره60،
[ شنبه 25 خرداد 1398 ] [ 12:47 ق.ظ ] [ خلیل ملایی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

تجربیات من در مورد درمان اعتیاد و همچنین درج مطالب مفید از زبان بزرگان و الگوهای درمان شده برای کسانیکه می خواهند از اعتیادبه مواد مخدر رها شده و به درمان قطعی ذر زمینه ی این مشکل عظیم برسند . سعی من در این وبلاگ نشان دادن راه درست و بدون بازگشت به مواد مخدر است چرا که آرزوی هر مصرف کننده ی خواستار رهایی از اعتیاد ، عدم وسوسه و عدم عود و اطمینان از ماندن در سلامتی و دوری از مواد مخدر و سایر تاریکی هایی است که دشمن اصلی آرامش در انسان است . تمام موارد گنجانده شده در وبلاگ بر مبنای علم و دانشی است که صد سال از علم کلیه پزشکان و محققین و سایر افرادی که در این حیطه مشغول فعالیت هستند جلو تر است و این پیش تاز بودن را مدیون فرشته ای به نام مهندس حسین دژاکام بنیان و نگهبان و استاد بزرگ کنگره شصت می باشیم .

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات