تبلیغات
وب مسافر مجید شیروی
وب مسافر مجید شیروی
رهایی از اعتیاد حق تمام کسانی است که دست خود را به نشان تسلیم و یاری گرفتن بالا برده اند  
قالب وبلاگ
لینک های مفید

""چاکرای دوم :چاکرای خاجی یا مرکز کلیه""

 

 چاکراها مراکزانرژی هستندکه انرژی از طریق آنها در سراسر بدن ما گسترش می یابد ومسدود شدن انرژی در هفت چاکرا  بیشتر موجب بیماریهای جسمی وروحی میشود. پس بهتر است چاکراها را بشناسیم وبیاموزیم، که چگونه میتواند به گردش آزادانه ی انرژی دربدن کمک  میکند.


چاکرای دوم:

محل : بالای استخوان خاجی ، تقریبا بالای اندام تناسلی و پایین تر از ناف

غدد مربوطه :غده پروستات

بخش های مربوط : قسمت لگن ، اندام های تولید مثل ، کلیه ها ، مثانه ، تمام مایعات بدن مثل خون ، شیره معده ، اسپرم

انرژی این چاکرا ، اندامهای جنسی، مثانه، کیسه صفرا و قسمت پایین روده را تحت تأثیر خود قرار می دهد.
حس : چشایی

رنگ : نارنجی

عنصر وابسته : آب

تاثیرات: این چاکرا به قسمتی از آگاهی که مربوط به غذا و روابط جنسی است مربوط است. ارتباط این چاکرا با درون است و اینکه جسم به چه چیزی نیاز دارد و چه چیزی او را خشنود می‌سازد. توانایی شخص برای داشتن بچه نیز در ارتباط با این چاکرا است. همچنین این چاکرا با احساسات و خواسته های احساسی شخص پیوسته‌ است

امکان پاکسازی و فعال ساختن چاکرای دوم : مهتاب و تماشا یا لمس آبهای زلال خارج از شهر چاکرای دوم را فعال می کند
سنگهایی که انرژی این چاکرا را تعدیل و تنظیم می کند عبارت از کهربا، توپاز آبی، کارنلین، اپال قرمز، فلوئوریت، کلسیت نارنجی فیروزه و…می باشد

چاکرای دوم در زیر ناف قرار گرفته است  طیف رنگی مربوط به این چاکرا نارنجی می‌باشد.

نارنجی علامت انرژی است. این رنگ قدرت ارتباطی، دفع خشم و کنترل بر خویشتن را متعادل میکند و مسائل مربوط به هضم غذا و گردش خون را منظم می‌سازد

این چاکرا با سیستم تناسلی و اعضاء آن سروکار دارد. وقتی در تعادل است، یین و یانگ یا جنبه‏ های مذکر و مونث شخصیت ما متعادل هستند. تجلی خلاقیت ما نیز یکی از وظایف اصلی این چاکرا است. اگر متعادل نباشد موجب روابط ناتمام، تردید، عدم اعتماد به نفس و روان پریشی می‏شود.

انرژی این چاکرا باعث تعادل احساسی،شور و اشتیاق برای زندگی،خلاقیت،احساس آزادی و خوشبختی در زندگی می شود وبا حالات روانی شخص و مسائل جنسی در ارتباط است.

مهتاب و تماشا یا لمس آبهای زلال خارج از شهر چاکرای دوم را فعال می کند . ماه بخصوص درزمان بدر کامل احساسات شما را زنده می کند و باعث می شود تا پیام های روحتان را از راه تجسم و رویاهایتان بگیرید . مشاهده آبهای زلال طبیعی یا غوطه ورشدن درآن یا نوشیدن جرعه ای از آب چشمه درپاکسازی و تزکیه روح به شما کمک می کند و باعث آزاد شدن احساسات تان از گرفتگیها و گره ها می شود . به این معنا که نیروی حیات مجددا می تواند دردرونتان جاری شود . اگر بتوانید مشاهده ی ماه و لمس آب را همزمان تلفیق کنید اثر آن برروی چاکرای دوم چشمگیر خواهد بود.

توضیحات :

چاکرای دوم مرکز انرژی جنسی ( گیرنده و فرستنده ) و نفس و خلاقیت است که به عنصر آب نسبت داده می شود که منبع تمام حیات زیست شناختی است . عنصر آب پاک کننده و تطهیر کننده است و سدهایی را که مانع جریان حیات است شسته و باز می کند . در سطح فیزیکی آلودگی ها را از کلیه و مثانه باز می کند و در سطح معنوی به شکل جریان روان و آزاد احساسات خود را نشان می دهد و سبب می شود تا انسان زندگی را همیشه تازه و جدید ببیند . از طریق این چاکرا فرد مستقیما احساسات انسان ها را درک می کند و آن را به یکی از مراکز ادراک ماوراء حسی تبدیل می کند .

 چاکرای دوم اغلب جایگاه واقعی ” شاکتی “محسوب می شود ، شاکتی تجلی نیروی انرژی خلاق است و حوزه نفوذ آن در اندام های تولید مثل است که در مرد به صورت میل خلق حیات جدید و در زن به صورت گیرنده ی تکانه های خلاق و ایجاد زندگی جدید است . خلاقیت شامل کاری که فرد در هر زمینه ای انجام می دهد نیز می باشد . در نتیجه خلاقیت انسان توسط دستان او متجلی می شود و اگر کاری که انسان انجام می دهد مطابقاستعدادها و قابلیت های شخصی اش باشد این انرژی خلاق متجلی شده و باعث رشد و پیشرفت او در آن زمینه شده و باعث آرامش ذهن او می شود و اگر بر خلاف آن باشد باعث از بین رفتن آرامش ذهن او شده و یکی از عوامل خشم و عصبانیت او می شود . احساسات و اعمال فرد خلاق حتی باعث ایجاد انگیزه برای دیگران می شود .

چاکرای دوم به کیفیت عشق نسبت به جنس مخالف نیز مربوط می شود ازاین چاکرا فرد قدرت جنسی خود را حس می کند و دومین هدف قدرتمند نیروی حیات ( اشتیاق به اتحاد دو جنس ) آشکار می گردد بنابراین قدرت جنسی در هر کس به نیروی حیات در او بستگی دارد . ناحیه لگن در بدن منبع حیات است ، هر مرکز آن که مسدود گردد کاهش نیروی جسمی  و جنسی را به دنبال خواهد داشت . انرژی جنسی در جریان آمیزش جنسی شارژ و تخلیه می گردد .

 این امر همچون حمامی از انرژی به جسم حیاتی دوباره می بخشد و آن را پاک می کند و بدن را از انرژی های راکد ، فضولات ، تنش های عمیق رها می سازد و این عمل برای سلامتی جسمی فرد امری مهم است . .

انسداد انرژی چاکرای دوم

اگر راه عبور انرژی در این چاکرا مسدود شده باشد یا اختلالی در این چاکرا وجود داشته باشد به نفی یا سرکوب امیال جنسی منتهی می شود و اغلب در راه زیاده روی در رابطه و خیال پردازی نمایان می شود یا ممکن است به حالتی مانند اعتیاد به مواد مخدر در آید .

 در هر صورت نسبت به جنس مخالف شک و دودلی و تنش یا حتی نفرت وجود دارد و ابراز این انرژی های طبیعی را فرد محکوم می کند یا اینکه به صورت شهوت پرستی بی ادبانه و اصرار در امیال جنسی نمایان می شود در هر صورت بد کار کردن چاکرای دوم معمولا در سن بلوغ بوجود میاید . بیدار شدن انرژی های جنسی بی ثباتی ایجاد می کند و معمولا والدین و مربیان توانایی آموزش صحیح را در این زمان به جوان ها ندارند و اینکه چگونه این انرژی را کنترل کنند . کم کاری این چاکرا می تواند ریشه در دوران کودکی داشته باشد احتمالا والدین احساسات و ارتباطشان را کنترل می کردند 

و فرد کمبود لذت های حسی مانند نوازش ، مهر و عطوفت را تجربه کرده است در نتیجه احساساتش را سرکوب کرده است و در دوران بلوغ مانع رشد انرژی های جنسی شده و نتیجه آن واپس زدگی ، فقدان عزت نفس ، فلج عاطفی و سرد مزاجیست و زندگی در نظرش غم انگیز ، کسل کننده و بی ارزش است . 

 تغذیه رنگی برای درمان :

خوراکی ها و مواد غذایی به رنگ طبیعی نارنجی مثل : پرتقال ، نارنگی ، هویج ، انبه ، کدو تنبل ، زردآلو ، نارنج و غیره

مسافر خلیل:لژیون سوم

طبقه بندی: مطالب مفیدوآموزنده"""""""،
برچسب ها: کنگره60،
دنبالک ها: وب مسافرخلیل ملایی،
[ چهارشنبه 8 خرداد 1398 ] [ 01:56 ب.ظ ] [ خلیل ملایی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

تجربیات من در مورد درمان اعتیاد و همچنین درج مطالب مفید از زبان بزرگان و الگوهای درمان شده برای کسانیکه می خواهند از اعتیادبه مواد مخدر رها شده و به درمان قطعی ذر زمینه ی این مشکل عظیم برسند . سعی من در این وبلاگ نشان دادن راه درست و بدون بازگشت به مواد مخدر است چرا که آرزوی هر مصرف کننده ی خواستار رهایی از اعتیاد ، عدم وسوسه و عدم عود و اطمینان از ماندن در سلامتی و دوری از مواد مخدر و سایر تاریکی هایی است که دشمن اصلی آرامش در انسان است . تمام موارد گنجانده شده در وبلاگ بر مبنای علم و دانشی است که صد سال از علم کلیه پزشکان و محققین و سایر افرادی که در این حیطه مشغول فعالیت هستند جلو تر است و این پیش تاز بودن را مدیون فرشته ای به نام مهندس حسین دژاکام بنیان و نگهبان و استاد بزرگ کنگره شصت می باشیم .