تبلیغات
وب مسافر مجید شیروی
وب مسافر مجید شیروی
رهایی از اعتیاد حق تمام کسانی است که دست خود را به نشان تسلیم و یاری گرفتن بالا برده اند  
قالب وبلاگ
لینک های مفید

علت ورود یا عدم ورود هر ماده به درون مغز به دلیل وجود سد خونی است که در مغز وجود دارد . این سد است که نمی گذارد مولکول های درشت به مغز وارد شوند . 

جسم آن قدر با عظمت است که ما درک واقعی و درستی از آن نداریم . ما از جسم فقط لاغر شدن شکم و عمل کردن بینی و این که گوشت و پوست و استخوان چیست را  آن هم در حد بسیار کم اطلاعات داریم . 
دانشمندان می گویند مقدار سلول های عصبی یا نورون ها در مغز در حدود صد میلیارد است . ما از این میزان سلول و این تعداد چه تصوری داریم ؟ ما صد تا و هزار تا را ممکن است درک کنیم اما صد میلیارد آن هم تنها در مغز به غیر از سایر اندام ها نیاز به درک بسیار بالایی دارد .  
این  دقیقا مانند داستان مردی بود که مشروب خورده و قاصی او را به هزار صربه شلاق محکوم کرده بود . مرد به قاصی گفت : یا تا به حال شلاق نخورده اید و یا معنای هزار تا را نمی دانید . 
این صد میلیارد نورون هم  درکش بسیار سخت است . 

میتوکندری چیست؟ 
هر سلول در درون خود و برای خودش یک نیروگاه دارد که به آن میتوکندری گویند . 
در همین می تو کندید ها بین 25 تاا 35 هزار  ژن وجود دارد ساختار ژن  ها از حلقه های مارپیچ پله ای به نام DNA درست شده است . خود DNA ها از پروتئین و پروتئین ها واحد های سازنده شان اسید امینه نام دارد . 
این جسم دائما در حال ساخت و ساز و ترمیم و تخریب است . این همان است که در جلسه ی قبل گفتیم که سلول ها دارای تاریخ مصرف هستند یعنی هر کدام پس لز مدت معینی از بین رفته و سلول جدیدی جای او را می گیرد . 
ما گفتیم که جسم مواد مورد نیاز جهت ساخت و ساز را به دو روش تهیه می کند . 
روش اول : همان عناصر جدول مندلیف بود که 102 عنصر را شامل می شد . 
روش دوم : ساختن در درون جسم بود که به شکل هورمون و مواد شبه افیونی در غدد  و سایر نقاط انجام می شود . این مواد در طبیعت وجود ندارند به همین دلیل جسم باید خود آنرا بسازد . 
در مقایسه ای که بین علائم پس از ترک با افسردگی پس از زایمان نمودیم ؛ فهمیدیم که این علائم تا حدود نود و پنج در صد شبیه هم هستند . 

سوال  

در جلسه ی قبل پرسیدیم که چرا بعد از ترک علائم محرومیت از مواد بروز می کند ؟ 
بعضی می گویند چون عادت کرده است ما هم می گوییم که پس چرا مثلا پنیر یا چای و برنج را اگر پس از چندی مصرف نکنیم  علائم ترک را نمی بینیم ؟  و به این نتیجه رسیدیم که علت بروز علائم ترک در نو اد مخدر به دلیل وجود مکانیسمی به نام سد خونی  مغز  است تعریف سد خونی معز 
مواد مخدر از هر نوع و شکل به خاطر ریز بودن مولکول های شان در چربی حل شده و وارد مغز  شده و روی مخدر های درونی اثر گذاشته و عمل جایگزینی ( جایگزین شدن مواد مخدر بیرونی به جای مواد مخدر درونی ) به تدریج صورت  می گیرد . اما چیز های دیگر مثل غذا  ها و عناصر و دیگر مولکول ها به خاطر درشت بودن و عدم حل شدن در سلول های چربی مغز  توانایی ورود به مغز را ندارند . 
این یک پاسخ علمی برای کسانی است که اعتیاد را عادت می دانند . اما از نظر علمی برای درک هر چیزی باید مکانیزم آنرا شناخت . 

سزارین و زایمان طبیعی  ؟ 

علت علمی  انجام عمل سزارین تنها به این دلیل بوده که اگر زمانی مادر در هنگام زایمان نتواند به طور طبیعی فرزند خود را به دنیا بیاورد و در واقع این مکانیزم به جهت شرائط بحرانی تعویه شده است نه این که مثلا پدر و مادر بچه برای این که روز تولد فرزند شان با سال روز ازدواج شان یکی شود یا با تولد پدر بزرگ شان برابر شود از این شکل زایمان استفاده می کنند.  
این کار باعث می شود که چنین قبل از موعد مورد نظر به دنیا بیاید و عوارض آینده برای بچه بسیار خطرناک خواهد بود . در صورتی که زایمان طبیعی باعث سلامت در کودک و مادر و جلو گیری از بروز بسیاری از مشکلات خواهد شد . 
سزارین مانند تکاندن گردو ها قبل از فصل و رسیدن گردو هاست که با چوب به جان درخت می افتند و علاوه بر از بین بردن درخت و کم شدن تولید سال آینده درخت خطر افتادن از درخت و قطع نخاع شدن را در پی دارد . سزارین نیز افتادن با چوب به جان مادر و بچه است و زمان استاندارد در این پروسه رعایت نمی شود . 

سوال 

چگونه است که یک مادر می تواند یک موجود را با آب و کیسه ی آن و سایر چیز ها تحمل کند ؟ 
علت در این است که با شروع بارداری ؛  مغز به طور خودکار شروع به ترشح مواد شبه افیونی زیاد تری می کند تا هم مادر بتواند وزن به وجود آمده را تحمل کند و هم جنین بتواند از این مواد برای رشد خود از آن استفاده کند . 
واقعیت این است که اگر این مواد ترشح نمی شد مادر در هنگام زایمان از شدت درد از دنیا می رفت . جالب این است که اگر نیز ان مواد شبه افیونی و مخدر ها را در خون مادر در حین زایمان اندازه گیری کنیم می بینیم که بالاترین میزان مواد در خون مادر مشاهده می‌شود .
علت بدخلقی زنان در زمان پریود چیست؟ 
در زمان پریود ریزش دیواره ی رحم و انقباضات آن باعث می شود که مخدر های طبیعی که به تمام نقاط و اندام ها می رفتند با شروع درد در این نقطه متمرکز شده و در نتیجه جاهای دیگر از دریافت مخدر های درونی محروم می شوند . این مکانیزم سبب بد خلقی در زنان در زمان پریود می شود . 
این مرحله یک مرحله ی خماری کوچک است . زمان پریود بین دو تا پنج روز و از دو تا  هفت روز متغیر است و هم چنین شروع هر سیکل از آغاز  به طور متوسط 28 روز است که می تواند از 21 روز تا 35 روز نیز متغیر باشد .

نکته 

موجودات مونث بیش از موجودات مذکر نیاز به مواد شبه افیونی دارد و این نیاز در حیوانات مونث بیش از زنان است چرا که آنها به امکانات ما دسترسی ندارندو باید از آنچه که طبیعت در اختیار شان قرار داده استفاده کنند . 
نکته ی آخر 
دوران حاملگی با ترشح و تولید تدریجی مواد شبه افیونی و هورمون ها همراه است و اوج این تولید در زمان زایمان است که بیشترین میزان مواد شبه افیونی و مخدر های درونی در خون مادر را می توان مشاهده کرد . این گلمه ی افسردگی پس از زایمان در واقع خماری پس از زایمان است زیرا با تولد کودک میزان ترشح و تولید مخدر های بدن به روال قبل از زایمان رسیده و در نتیجه مادر دچار علایم محرومیت از مواد ( خماری بعد از زایمان ) می شود . طبقه بندی: CD های جناب مهندس """"""""""""""،
برچسب ها: کنگره60،
[ سه شنبه 7 خرداد 1398 ] [ 09:29 ق.ظ ] [ مسافر مجید شیروی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

تجربیات من در مورد درمان اعتیاد و همچنین درج مطالب مفید از زبان بزرگان و الگوهای درمان شده برای کسانیکه می خواهند از اعتیادبه مواد مخدر رها شده و به درمان قطعی ذر زمینه ی این مشکل عظیم برسند . سعی من در این وبلاگ نشان دادن راه درست و بدون بازگشت به مواد مخدر است چرا که آرزوی هر مصرف کننده ی خواستار رهایی از اعتیاد ، عدم وسوسه و عدم عود و اطمینان از ماندن در سلامتی و دوری از مواد مخدر و سایر تاریکی هایی است که دشمن اصلی آرامش در انسان است . تمام موارد گنجانده شده در وبلاگ بر مبنای علم و دانشی است که صد سال از علم کلیه پزشکان و محققین و سایر افرادی که در این حیطه مشغول فعالیت هستند جلو تر است و این پیش تاز بودن را مدیون فرشته ای به نام مهندس حسین دژاکام بنیان و نگهبان و استاد بزرگ کنگره شصت می باشیم .