وب مسافر مجید شیروی
رهایی از اعتیاد حق تمام کسانی است که دست خود را به نشان تسلیم و یاری گرفتن بالا برده اند  
قالب وبلاگ
لینک های مفید

چاکرا چیست


تعریف چاکرا:

واژة چاکرا در اصل کاکرا بوده که  به معنی چرخ یا خورشید می‏باشد که به عنوان مراکز احساس یا هوشیاری جسمی از آنها یاد شده است در کالبد انسان مراکزی وجود دارد که به آنها مراکز انرژی یا «چاکرا» گفته می‌شود. چاکراها یا مراکز انرژی در حال چرخش هستند و بخش‌های بسیار مهمی از کالبد انرژی محسوب می‌شوند.

چاکرا ها در بدن انسان در واقع چرخه های انرژی هستند و انرژی از طریق این چاکراها به درون ما جریان می یابد و بین ما و جهان به چرخش در می آید.انرژی موجود در هر چاکرا بر قسمت خاصی از بدن تأثیر می گذارد و در صورت انسداد آن چاکرا و به هم خوردن تعادل انرژی درآن همان قسمت خاص از بدن تحت تأثیر قرار میگیرد.بنابراین چاکراها یی باز،قوی و پر انرژی باعث به جریان در آمدن انرژی حیات در بدن و احساس سلامت و شفا میگردد و جذب،گوارش و توزیع ( انرژی حیاتی ) در بخش‌های مختلف بدن بر عهده آنهاست. و به عبارتی از دیدگاه جریان وتاثیرات انرژی حیاتی چاکراها مسئولیت درست کار کردن کالبد جسمانی و اعضای مختلف آن را برعهده دارند.

همانند کالبد فیزیکی که از اعضای حیاتی مهم واعضای حیاتی کم اهمیت تر تشکیل شده‌است، کالبد انرژی نیز دارای چاکراهای اصلی و فرعی و چاکراهای بسیار کوچک است.

طبق دست نوشته های قدیمی صدها  چاکرا در بدن هر یک از ما وجود دارد و به ندرت می توان نقطه أی در بدن انسان پیدا کرد که در برابر دریافت و انتقال یا تغییر دادن انرژی ها حساس نباشد و فقط حدود ۴۰ چاکرای فرعی وجود دارد که مهمترین آنها در طحال، پشت گردن، کف دست ها و کف پاها قرار دارند. اما چاکراهای اصلی در بدن انسان هفت عدد می باشند


چاکرای اول

محل : بین مقعد و اندام تناسلی ،راس آن به دنبالچه مرتبط است به طرف پایین باز می شود .

غدد مربوطه : غدد فوق کلیوی

هورمون های مربوطه : آدرنالین و نور آدرنالین

بخش های مربوطه : تمام قسمت های سخت ، ستون فقرات استخوان ها ، دندان ها ، ناخن ها ، پاها ، مقعد ، روده ها ، غدد پروستات ، خون ، تکثیر سلولی

حس : بویایی

رنگ : قرمز آتشی

عنصر وابسته : خاک

زمینه : اولین انرژی حیاتی ، اولین مراقبت پیوند با زمین و دنیای مادی ، استحکام ، قدرت موفق شدن

سیاره های وابسته : کیوان ، مریخ ، پلوتون

عطر : درخت سدر – میخک
شکل : نیلوفر چهار پر
تاثیرات : امنیت ، بقا ، ایمان ، ارتباط ، پول ودرآمد ، خانه ، توانایی بنا کردن و حاضر بودن در زمان و مکان

امکان پاکسازی و فعال ساختن چاکرای اول : لذت بردن از سپیده دم، طلوع و غروب خورشید ، خاک تازه

سنگهایی که انرژی این چاکرا را تعدیل و تنظیم می کنند عبارت ازتورمالین سیاه، انیکس، ابسیدان،
هماتیت، یشم، کارنلین، گارنت قرمز، زیرکن قرمز و یاقوت  و …. می باشد.

چاکرای اول چاکرای تکیه گاه ، محل ورود «پرانا» یا انرژی حیاتی است  طیف رنگی مربوط به این چاکرا قرمز است که نشانه زندگی، قدرت و نیروی جسمانی است. این رنگ روی کم خونی و فقر غذایی اثر خوبی دارد و ارتعاشات تقویت کننده و درمان کننده دارد.

چاکرای ریشه با سیستم دفع فضولات و نیز توزیع خون در بدن سروکار دارد. کنترل زیادی هم بر روی درجة حرارت بدن دارد. وقتی در تعادل است میل به زندگی کردنِ مشتاقانه را به ما هدیه می‏دهد؛ وقتی از تعادل خارج باشد، احساس فقدان اشتیاق و بی طاقتی می‏کنیم  و زندگی برایمان مثل یک بارِ سنگین به نظر می‏رسد. فعالیت بیش از حد این چاکرا می‏تواند موجب پرخاشگری، خشونت یا حس تسلط بر دیگران شود.این چاکرا با احساس شخص در رابطه با بودنش بر روی زمین و همچنین با قدرت جسم در ارتباط است . تنشهایی که در جسم بوسیله این چاکرا کنترل می‌شود در قسمتهایی که به این چاکرا ارتباط دارد بازتاب داده میشوند.

انرژی این چاکرا باعث ثبات، رشد و افزایش قدرت جسمانی میگرد وانرژی این چاکرا پشت، پاها و لگن را تحت تأثیر قرارمی دهد.
بیداربودن به هنگام صبح  و تابش طلوع و غروب خورشید ، چاکرای اول را احیا و هماهنگ می کند . برای تماس با انرژی آرام بخش ، متعادل کننده و حیات بخش سیاره مان از راه چاکرای اول برروی زمین به حالت لوتوس بنشینید و آگاهانه  دررایحه ی آن نفس بکشید اگر بتوانید این دو تجربه را با هم تلفیق کنید بهترین تاثیر کل نگرانه  را برروی چاکرای اول تان خواهد داشت.

توضیحات :

این چاکرا از نظر احساسی با میل به زندگی و شادابی و از نظر فیزیکی با سیستم ایمنی بدن در ارتباط است. این چاکرا تنظیم کننده اعمالی است که بدن و جسم را زنده نگه می دارد. در این چاکراست که با زمین مرتبط می شویم و انرژی های زمینی ( نیروی عاطفی ، عشق و صبر) را دریافت و تجربه می کنیم . چاکرای اول اساس و پایه نیروی حیاتی تمام چاکراهای بالاتر را شکل می دهد و سرچشمه نیروی حیات است. این چاکرا منبع انرژی کندالینی است . بنای زندگی، بدست آوردن امنیت مادی و حفظ تنازع بقاگونه ها با تشکیل خانواده ، رابطه جنسی به عنوان یک عمل فیزیکی و بچه دار شدن هم از اعمال مربوط به این چاکرا هستند .

وقتی نیروی حیات در این چاکرا به درستی عمل نماید ، شخص اشتیاقی مبرم به زندگی در جهان فیزیکی دارد و با انتقال انرژی به اطرافیان و حوزه انرژی آنها همچون یک مولد نیرو عمل می کند . او اشتیاقی راستین برای زیستن دارد. رنگ قرمز که رنگ این چاکرا می باشد جسم فیزیکی را تحریک میکند و سرزندگی و انرژی به جسم داده و روح را سرزنده و با هیجان می کند و رنگ قرمز جرات ، نیرو و قدرت ، استواری و سلامتی می بخشد . قرمز سبب غلبه بر بی حالی و افسردگی ، ترس یا دلتنگی می شود. قرمز رنگ آتش است  قرمز تعصب شدید ، غیرت و هیجان است . افرادی که برافروخته و سرخ رنگ هستند ناخودآگاه احساس سرزندگی، پرتلاش بودن را به شما منتقل می کنند و الگو و نمادی هستند از یک فرد پرتحرک ! آنچه برداشت می شود این است که نیروی حیات مادی و جسمی از رنگ سرخ است .

زمانی که در این چاکرا مانعی ایجاد گردد شخص از فعالیت جسمی سر باز می زند و انرژیش کاهش می یابد و حتی ممکن است علیل و ناتوان گردد . چنین فردی فاقد قدرت و توان جسمی است . به طور مثال اگر چاکرای اول به اندازه کافی کار نکند احساس عدم تعادل خواهید کرد یا انگار فرش از زیر پا کشیده شود در حالی که محکم ایستاده اید . اگر چاکرای اول بیش از حد کار کند ممکن است از کوره در بروید و عصبانی و پرخاشگر شوید و این ممکن است زمانی باشد که چیزهایی که شما را مشغول و سرگرم ساخته توسط دیگران یا شرایط مورد سوال قرار گیرد . در نهایت زمانی که احساس عدم امنیت می کنید با خشم و غضب و زود از کوره در رفتن حالت دفاعی می گیرید . از نظر احساسی کم تحمل می شوید . همچنین ممکن است افراط در مسائل احساسی و هیجانی مثل غذای خوب و الکل و غیره داشته باشید . در کارهایتان به شدت در حالت دودلی و شک و تردید به سر می برید و زندگی را اغلب همچون بار سنگینی احساس می کنید به جای آنکه از زندگی لذت ببرید و شاد باشید .

به طور کل اختلال در انرژی موجــود در این چاکرا موجب بیماری هایی مثل افسردگی ، بیحالی، اعتیاد ( به هـرچیزی )، روماتیسم ، رعشه و کم خونی می شود و همینطور بیماران بستری بر اثر نحیفی و لاغری و ضعف جسمانی و بیماران حادثه ها و مجروحان جسمانی نیاز شدید به انرژی در این چاکرا دارند اما انرژی دادن به این چاکرا در کودکان هایپراکتیو ، بیماران پر تحرک عصبی ، پارکینسون ، مجنونان ، افراد عصبانی و … موجب تاثیر منفی خواهد شد .

تغذیه ی رنگی

رنگ طبیعی خوراکی ها  و غذاهایی که می خوریم فرکانس ارتعاشی همان رنگ را در دسترسمان قرار می دهد و بروی چاکرای خاصی تاثیر می گذارد :

جگر قرمز، دل ، قلوه ، کلم قرمز ، چغندر قند ، تمشک قرمز ، گیلاس قرمز ، انگور قرمز ، آلوی قرمز ، سیب سرخ ، گوجه فرنگی و هرچه قرمز است .

اثرات رنگ لباس ها بر روی بدن

رنگ لباس ها به دلیل حساسیت نوری سلول های بدن بر ما اثر می گذارند بنابراین بهتر است لباسی بپوشیم که به رنگ آن نیاز داریم اما فراموش نکنید که هر لباسی اعم از کت ، پیراهن یا بلوز یا مانتو به تن می کنید ، لباس زیر شما باید سفید باشد . اگر لباستان از پارچه نخی یا ابریشم و یا پشم با رنگ طبیعی باشد بهتراز لباس های مصنوعی با رنگ مصنوعی است .

مسافر خلیل:لژیون سوم
طبقه بندی: جهان بینی 1و2""""""""""""""""""""""،
[ یکشنبه 29 اردیبهشت 1398 ] [ 12:21 ق.ظ ] [ خلیل ملایی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

تجربیات من در مورد درمان اعتیاد و همچنین درج مطالب مفید از زبان بزرگان و الگوهای درمان شده برای کسانیکه می خواهند از اعتیادبه مواد مخدر رها شده و به درمان قطعی ذر زمینه ی این مشکل عظیم برسند . سعی من در این وبلاگ نشان دادن راه درست و بدون بازگشت به مواد مخدر است چرا که آرزوی هر مصرف کننده ی خواستار رهایی از اعتیاد ، عدم وسوسه و عدم عود و اطمینان از ماندن در سلامتی و دوری از مواد مخدر و سایر تاریکی هایی است که دشمن اصلی آرامش در انسان است . تمام موارد گنجانده شده در وبلاگ بر مبنای علم و دانشی است که صد سال از علم کلیه پزشکان و محققین و سایر افرادی که در این حیطه مشغول فعالیت هستند جلو تر است و این پیش تاز بودن را مدیون فرشته ای به نام مهندس حسین دژاکام بنیان و نگهبان و استاد بزرگ کنگره شصت می باشیم .

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات