تبلیغات
وب مسافر مجید شیروی
وب مسافر مجید شیروی
رهایی از اعتیاد حق تمام کسانی است که دست خود را به نشان تسلیم و یاری گرفتن بالا برده اند  
قالب وبلاگ
لینک های مفید
i

به نام قدرت مطلق الله

پنج شنبه 10اسفند  ماه  1396جلسه هفتم   از دوره هفتم کارگاه های آموزشی عمومی کنگره 60 نمایندگی سهروردی به نگهبانی  مسافر محسن و استادی مسافر محمد  و دبیری مسافر سعید با دستور جلسه "   هفته دیدبان " راس ساعت 17 آغاز به کار نمود.
دیده بانان ستون های کنگره 60  هستند که بنای کنگره بر شانه های آنها استوار خواهد بود ، بنابراین همه ما به آنها احترام می گذاریم.


خلاصه سخنان استاد:

ابتدا هفته دیده‌بان را به بنیان کنگره ۶۰ جناب مهندس دژاکام بابت طراحی و سیستمی بسیار زیبایی که ابداع نمودند تبریک میگویم. که جناب مهندس فرمودند: من برای آینده نگاهم به حال نیست وآن چیزهاییکه بعضی مواقع ما درزندگیمان پیش می‌آید و به‌عنوان یک چالش به آنها نگاه می‌کنیم مسائل روز مره هستند.. یعنی می‌خواهیم مشکل امروزمان را حل کنیم پس اینها برای ما حل شده است ومادیدگاه سالهای خیلی دور را داریم. چون در زمان‌های دور  خیلی از ماها  در کنگره نیستیم.که  این کنگره چگونه و با چه ساختاری فرماندهی شود. و انتخاب دیده‌بان‌ها طرح جناب مهندس دژاکام بوده است که اولین دیده‌بان خود جناب مهندس بودند.

 ویک نفر رابعنوان دیده بان انتخاب کردند وبعد دیده بان دوم بامشورت دیده بان اول انتخاب شد وتا به امروز که تعداد آنها به13 دیده بان رسیده که هر کدام درجایگاه خدمت خودشان فعالیت دارند.که دیده بانان درکنگره60 گذشته وحال را می بینند وبرای آینده  هم تصمیم میگیرند

 و همینطور تا به امروز که شورای دیده‌بانی تشکیل گردیده است و انتخاب‌ها باز هم به همین شکل صورت می‌گیرد. که انشالله کنگره باآن سمت وسویی که باید باشد  هدایت شود


 

 این هفته عزیز را در رأس به جناب مهندس تبریک می‌گویم و بعد به تمام دیده‌بانان کنگره ۶۰ و به همهٔ مسافران وهمسفران محترم تبریک عرض می‌کنم. و دریکی از سی‌دی‌ها جناب مهندس فرمودند. خداوند هیچ قومی را بدون بزرگتر نکند. چون بزرگترها دانایان و پیشکسوتانمان هستند و دانایی دارند.

 

 کسانی که به‌عنوان دیده‌بان انتخاب می‌شوند افرادی هستند  کارآزموده و دانا و خیلی از تنش‌ها را طی کرده‌اند و خیلی از مسائل را دیده‌اند. تا به اینجا رسیده‌اند و در کنگره یک شخص باید نقطه تحمل بالایی داشته باشد و خیلی از مسئولیت‌ها را پشت سر گذاشته باشد. تا توسط کنگره دیده‌بان‌ها به دیده‌بانی انتخاب شود و این‌یک افتخار است برای ما  مسافران و همسفران که  همینجوری یک شخصی را بزرگتر ما نگذاشته‌اند.

 

 و ما در یک سازمان مردم نهادی فعالیت می‌کنیم و رشد می‌کنیم و کار انجام می‌دهیم که افرادی که می‌خواهند بزرگتر  و پیشکسوت ما باشند واقعاً انسان‌های دانایی هستند و این قسمت را برای تازه واردین و افرادی که نشنیده‌اند بازگو می‌کنم. و فعالیتهایی در کنگره انجام می‌شود بر مبنای رنگ شال می‌باشد که شال ارغوانی مخصوص بنیان کنگره جناب مهندس دژاکام می‌باشد. که بعدازآن کنگره دیده‌بانان نظر می‌دهند.  رنگ شال دیده‌بانان سفیدرنگ می‌باشد.

که باعث افتخار ما می‌باشد که جناب آقا کامران هم دیده‌بان وهم ایجنت محترم این شعبه هستند. و به ایشان هم تبریک میگوییم.

و شال قرمز مخصوص دستیار دیده‌بان می‌باشد. و شال شیری‌رنگ  مخصوص ایجنت ها می‌باشد. و شال آبی مخصوص راهنما و رنگ نارنجی مخصوص کمک راهنمایان  و شال زردرنگ مخصوص مرزبانان می‌باشد.

 

و هرسال در هفته دیده‌بان  جشنی برگزار می‌گردد. و نتایجی در این جشن به دست می‌آید و صرفاً به این خاطر نیست که ما فقط از دیده‌بان تقدیر و تشکر کنیم یک دیده‌بان وقتی به یک شعبه می‌آید دقیقاً همه‌چیز را رصد می‌کند. و می‌بیند که اعضای یک شعبه چقدر اهمیت می‌دهند. وتا چه میزان مبنای کنگره را شناخته‌اند و ما چگونه به زحمات این عزیزان واقفیم. و در عمل ما می‌توانیم این‌ها را نشان دهیم.

 که با رفتارمان و بالباس مرتب و منظم و سروقت به کنگره بیایم و یک قسمت دیگر هم اینکه قدردانی با یک پاکت می‌باشد که در کنگره به هیچ‌کس نگفته‌اند که چقدر در پاکت بگذار. چون مبنای کنگره بر این است که هر کس را به خودش واگذار می‌کنند.

 

که کنگره همین اصل را به ما یاد می‌دهد که هرکس مسئول کارهای خودش می‌باشد هرکس باید خودش تکلیف خودش را انجام دهد و هر کس بر مبنای تشخیص خودش هرچقدر که می‌تواند کادو می‌دهد. ولی قدردانی حتماً باید انجام بشود .تاما هم به این عزیزان نشان دهیم که کنگره پولی نیست. و شماها به خاطر یک پاکت به اینجا نیامده‌اید ولی ما قدردان زحمات شما هستیم و ما وظیفه‌مان را بلد شدیم و خواهان رشد و ترقی هستیم. انشالله که یک جشن خوبی داشته باشیم.

 

نگارش: مسافر خلیل

عکس: مسافر محمد

وب نمایندگی سهروردی


طبقه بندی: دستورجلسات هفتگی """"""""""""""،
برچسب ها: ستونهای کنگره60.دیده بانان.،
[ پنجشنبه 10 اسفند 1396 ] [ 07:31 ب.ظ ] [ خلیل ملایی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

تجربیات من در مورد درمان اعتیاد و همچنین درج مطالب مفید از زبان بزرگان و الگوهای درمان شده برای کسانیکه می خواهند از اعتیادبه مواد مخدر رها شده و به درمان قطعی ذر زمینه ی این مشکل عظیم برسند . سعی من در این وبلاگ نشان دادن راه درست و بدون بازگشت به مواد مخدر است چرا که آرزوی هر مصرف کننده ی خواستار رهایی از اعتیاد ، عدم وسوسه و عدم عود و اطمینان از ماندن در سلامتی و دوری از مواد مخدر و سایر تاریکی هایی است که دشمن اصلی آرامش در انسان است . تمام موارد گنجانده شده در وبلاگ بر مبنای علم و دانشی است که صد سال از علم کلیه پزشکان و محققین و سایر افرادی که در این حیطه مشغول فعالیت هستند جلو تر است و این پیش تاز بودن را مدیون فرشته ای به نام مهندس حسین دژاکام بنیان و نگهبان و استاد بزرگ کنگره شصت می باشیم .