تبلیغات
وب مسافر مجید شیروی

وب مسافر مجید شیروی
تجربیات من از درمان اعتیادبه انواع موادمخدر . تریاک . شیشه .هرویین و...
قالب وبلاگ

((به نام خداوند جان آفرین))


اصول و قوانینی در این سازمان مردم نهاد وجود دارد و این اصول و قوانین تعاریف خاص خود را دارد .که آن تعاریف و توضیحات را بخوانیم و به آن عمل کنیم .


اولین چیزی که که در کنگره به ما آموختند این بود که نظم داشته باشیم و اگر قرار است در این مکان مقدس به درمان و حل مشکلات خود برسیم سر ساعت حاضرباشیم پس اولین چیزی که یاد گرفتیم نظم بود .
 مسئله دیگر اطاعت کردن و فرمانبرداری بود .
آنچه کمک راهنما می فرماید را باید انجام دهیم . رهجو کسی میباشد که مطیع و فرمانبردار  استا د و راهنمای خود باشد .

ما مسافران، جلسات را نباید به شوخی بگیریم . این جلسات بسیار پربار است . در این جلسات  به ما یاد داده اند که کلمات و جملات را محترمانه به کار ببریم . اگر تا به حال از لفظ معتاد استفاده می کردیم ، دیگر این واژه را به کار نبریم . باید گفت مصرف کننده ، نباید از ترک حرف بزند ، باید گفت درمان .

مسئله دیگر این است که ناامیدی را از  ذهن خود خارج کنیم . ناامیدی انگیزه حرکت و آموزش را از ما سلب می کند و از رسیدن به هدف بازمی دارد . پس سعی کنیم رهجوی خوبی باشیم تا در آینده راهنمای خوب و کارامدی شویم .
رهجو یعنی جوینده ی راه . سالها در پی درمان مصرف کننده خود بودم اما هر چه می رفتیم نتیجه ای نداشت . در اینجا اموختم که من جوینده راه درست هستم و این راه درست کم کم با حضور در کنگره خود را به ما نشان می دهد .
رهجو باید مسئولیت پذیر باشد . سعی کند کارها و اعمال خود را به گردن دیگران نیندازد . نظم بزرگترین قانون است . بسیاری از مشکلات از بی نظمی حاصل می شود . درصد زیادی از رسیدن به اهداف ، بستگی به نظم دارد .
رهجو همانطور که از نامش پیداست ، باید جوینده  راه باشد . هر رهجویی ، راهنمایی دارد . راهنما بر اثر تجربیاتی که دارد و راهی که قبلا طی کرده ، دریایی از آگاهی و معرفت هاست . رهجو باید آن آگاهی ها  استفاده کند.
فرق معتاد با مسافر این است که معتاد مواد مصرف میکند ولی مسافر میخواهد مواد مصرف نکند و درمانش را شروع کرده است و سفر میکند از ظلمت به سمت نور، . پس راهنما  کسی است که راه را نمایان می کند و نشان میدهد اما راهنما در کنگره پزشک  درما نگر و مشاور نیست.

  لاکن ما از درمان اعتیاد ، به تنهایی و بدون کمک راهنما عاجز هستیم
 اما گفتیم رهجو چه کسی است کسی که جوینده راه است...
پس میگوئیم دانش آموز کسی است که دانش را می آموزد ...
بعد به یک مرحله ای میرسد میگوئیم دانشجو، یعنی کسی است که خودش جویندهء دانش است...
یا جنگجو. کسی است که جوینده جنگ است.. .
یا رزمجو. کسی است که جوینده رزم است...
 پس رهجو کسی است که دنبال راه می گردد تا راه را پیدا کند یعنی وقتی  کسی به کنگره می آید باید اسم رهجو را به خودش بگیرد.  اولین وظیفه روی اسم خودش است که بخواهد راه را پیدا کند .راه درمان اعتیاد، راه سلامتی، راه خروج از تاریکی، راه خروج از ترس، راه خروج از حقارت، راه خروج ازنفرت را. اگر خواست این راه را پیداکند وارد کنگره میشود و میشود رهجو، اگر پدر ومادر به زور بیاورندش رهجو نمیشود، رهجو کسی است که به فکر، اندیشه، پندار، گفتار، وکردار خودش باشد. . وقتی که یک کسی وارد کنگره می شود اولین کار این است که سه جلسه مهمان کنگره است این سه جلسه به این دلیل است که به او فرصت داده میشود که ببیند کنگره را قبول دارد یا نه اصلاً کنگره به دردش  میخورد یا نه اصلاً میتواند درمانش را در اینجا انجام بدهد یا نه و در این سه جلسه رهجو یا مسافربه او اطلاق نمی شود وتازه وارد محسوب میشود بعد از 3 جلسه راهنما انتخاب میکند وقتی راهنما انتخاب کرده میشود رهجو یا مسافر و باید راهنمایش را خودش بر مبنای احساسش انتخاب کند و توصیه کسی را نباید بپذیرد.باید به حس خودش اعتماد کند.
 مرحله بعدی وقتی رهجو شد باید هدف داشته باشد و هدفش رسیدن به درمان است وزمانی که وارد لژیون شد باید به کنگره اعتقادداشته باشد. اگر اعتقاد ندارد باید وارد نشود. در کنگره کسانی که رها شده و به درمان رسیده اند حضور دارند، میتواند آن الگوها را ببیند و تصمیمشان را بگیرند و زمانی که شخص تصمیم گرفت باید اعتقاد داشته باشد.
چون راهنما بر اثر تجربیاتی که دارد و راهی که قبلا طی کرده ، دریایی از آگاهی و معرفت هاست که ما مسافران باید ازاین آگاهی ومعرفت وعلم ودانش آنها کمال استفاده راببریم.
باتشکر:مسافر خلیل.مطبقه بندی: دستورجلسات هفتگی """"""""""""""، 
برچسب ها: کنگره60.درمان اعتیادبه انواع موادمخدر،  
دنبالک ها: وب مسافر خلیل ملایی، وب همسفر نادیا،  
[ چهارشنبه 25 بهمن 1396 ] [ 03:35 ق.ظ ] [ خلیل ملایی ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ


تجربیات من در مورد درمان اعتیاد و همچنین برای درج مطالب مفید برای کسانیکه میخواهند از اعتیادبه مواد مخدر درمان و رها بشوند ،

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب