وب مسافر مجید شیروی
تجربیات من از درمان اعتیادبه انواع موادمخدر . تریاک . شیشه .هرویین و...
قالب وبلاگ
((به نام خالق هستی))


دستور جلسه وادی ششم حکم عقل را در قالب فرمانده  بزرگ کاملا اجرا کنیم.


هر کدام از ما برای سفر خود باید دلیل داشته باشیم و نباید برای دلایل شخص دیگری سفر کنیم تا فردا هر سنگی هم جلو پایمان بیفتد به راه خود ادامه دهیم.
 همانطور که اول وادی از دو کلمه حکم و عقل استفاده شده :که حکم به معنی دستور دادن- عمل کردن- یا فرمان دادن میباشد. و عقل یک کلمه عربی است که از عقال می آید که در قدیم از پرده های بینی شتر ریسمانی را رد می کردند تا زمانی که شتر نافرمانی کرد و یا خواست به چپ یا راست برود آن ریسمان یا طناب را می کشیدند تا بتوانند آن شتر را هدایت کنند.
 و در مسیر مستقیم حرکت کند. و با این تشبیه عقل برای ما حکم یک فرمانده را دارد که هر جا در مسیر زندگی بخواهیم کج برویم یا منحرف شویم خودمان آن افسار را به وسیله فرماندهی عقل در مسیر صراط مستقیم هدایت کنیم.
 اما همه ی ما می دانیم که مصرف مواد مخدر کار اشتباهی بوده و از عاقبت کار آگاه بودیم و نفس اماره با کلماتی مانند من معتاد نمی‌شوم و تفریحی میکشم باعث شد که اغلب ما به دلیل نداشتن اطلاعات کافی حکم خود را صادر کنیم و ما را وارد دنیای اعتیاد کند.
 با این دلیل مصرف مواد مخدر فرماندهی را از عقل خود گرفته و به دلیل نداشتن اطلاعات درست گول خورد .و عقل ما چاره‌ای جز حکم به مصرف موادمخدر نداشت چون جسم ما به مواد نیاز داشت .
و برای پس گرفتن فرماندهی عقل خود چاره ای جز اینکه به نوشتارهای کنگره و آموزش های کنگره گوش دهیم نداریم که اول آموزش ببینیم و از تجربیات خود و دیگران به نحو احسنت استفاده کنیم تا بتوانیم در مسیر صراط مستقیم که همان فرمان عقل است قرار بگیریم و در راستای مثلث دانایی حرکت کنیم.

باتشکر  : مسافر خلیل

طبقه بندی: دستورجلسات هفتگی """"""""""""""، 
برچسب ها: دستورجلسه وادی ششم حکم عقل. کنگره60،  
دنبالک ها: وب مسافر خلیل ملایی، وب همسفر نادیا،  
[ چهارشنبه 18 بهمن 1396 ] [ 02:21 ب.ظ ] [ خلیل ملایی ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ


تجربیات من در مورد درمان اعتیاد و همچنین برای درج مطالب مفید برای کسانیکه میخواهند از اعتیادبه مواد مخدر درمان و رها بشوند ،

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب