وب مسافر مجید شیروی
تجربیات من از درمان اعتیادبه انواع موادمخدر . تریاک . شیشه .هرویین و...
قالب وبلاگ

متن  سی دی مراتب نفس 


کسی که معرفت را پیدا کرد محبت را هم میتواند پیدا کند و اگر به آگاهی برسید هستی

 را دوست دارید و اگر به معرفت برسی انسان ها را دوست خواهی داشت 

بایستی زمان میگذشت تا گفته ها یکی یکی ثابت شود تا با باور شما اجین میگردید و ما بسیار خوشحال هستیم که در همه موارد کنترل را در دست دارید.

و بسیار حساب شده پیش می روید و تا ستون ها را محکم و استوار ننموده اید بنای دیگری شروع نکنید طبق نظر اعضای مثلث گماشتن اشخاص لایق در ساختن و احیاء نمودن بسیار مهم است برای حفظ و نگهداری نیز همین طور.

ما امیدواریم سکان این ناو بزرگ در دستان کسانی باشد که در آینده هدف واقعی آن ها ساختن دوباره و زنده نمودن این ناوعظیم باشد.

می دانیم سخت است،اما شما با اندیشه ژرف خود عوامل اجرای آن را فراهم خواهید نمود وبخصوص با نگارش کتاب سوم خیلی از مسائل باز خواهد شد وحقیقت چهره واقعی خود را به آنانی که خواهان انجام عمل های الهی هستند پیدا خواهد نمود.در گذشته ما راجع به حس،نور،صوت سخن بسیار گفتیم.ما راجع به نفس هم همین طور، آنگونه که آنها را باز نموده، تشریح ومراتب آنها را نیز برای همگان بازگویی نمودیم. مراتب نفس فقط در انسان کامل می شود و آن به علت وجود روح است. انسان فقط دارای روح است همان طوری که نفس در سایر موجودات نیازی به تکامل ندارد نیاز به روح هم ندارد. یزدان پاک روح را انحصارا به انسان تفویض نموده و تکامل نفس تا درجه کمال با وجود روح امکان پذیر است. پس روح در انسان منحصر به فرد و مانند پادشاه جسم است. اگر نفس به درجه کمال نرسد روح در آن معنا ندارد حال هر انسانی در هر درجه و مقامی باشد فرقی نمی کند.

 ایمان تجلی نور خداوند در انسان است یعنی مظهر آفرینش در انسان، انسانی که با ایمان باشد چهره نورانی و درخشندگی دارد ،مسلمان بودن و ایمان داشتن دو چیز است ،خواسته های قریضه ای را نباید عشق نامید، یعنی کسی که خاطرخوای کسی شد و به آن پاسخ نه میدهد کار های ضد انسانیت انجام میدهد ، و این نشانه ی عشق نیست.

 عاشق علی(ع) میشویم علی علی میگویم ولی آیا جای پای علی میتوان پاگذاشت و آیا میتوانیم در کارهایمان عدالت را برقرار نمود ،عشق از محبت است و محبت از معرفت است و تا معرفت پیدا نکنی محبت پیدا نمیکنی معرفت بر سه اصل دانایی یعنی تفکر آموزش و تجربه هست .

کسی که معرفت را پیدا کرد محبت را هم میتواند پیدا کند و اگر به آگاهی برسید هستی را دوست دارید و اگر به معرفت برسی انسان ها را دوست خواهی داشت . اگر کسی به معرفت رسید دروغ نمیگوید حق و ناحق نمیکند رشوه نمیگیرد و.. محبت میشود عشق ، محبت زمانی بین انسان ها پدیدار میشواد که بینشان سری نباشد.

 اگر انسان به مرحله ای برسد که خداوند را قبول داشته باشد و به وعده خداوند اعتقاد داشته باشد و بداند که وعده خداوند دروغ نیست ، در آن زمان است که همه چیز برایش مهیا میشود .تا از خود نگذری به خودت نمیرسی.

اگر انسان به این مرحله برسد هیچ چیز دیگر جلودارش نیست یعنی هرچه  بخواهد برایش مهیا میشود و تمام این فراز و نشیب ها به درجه کمال رسیدن انسان است و در آنجا میشود عقل ،کسی گفت خدا را چگونه ببینم گفت از میان برخیز ،عقل انسان را هدایت میکند و در اینجا به نقطه ای میرسیم که این سه مکمل همدیگر هستند ،ایمان،عقل،عشق.

کسی در زندگی خوشبخت است که کمی از این سه استفاده کند.اگر یکی از این سه در انسان نباشد خرافات جای آن را میگیرد. خداوند در قرآن می فرمایند: مثل بهشت مانند باغی هست جایی بسیار سبز و خوش آب و هواست و... که انسان ها بفهمند بهشت چگونه است . یا میگوییم عقل فرمانرواست و جسم انسان مانند کشتی هست این یک تمثیل و تشبهی هست که بکار میرود.

 

در دنباله موضوع : میدانیم سخت است اما شما با اندشه ژرف خود عوامل اجرایی آن را فراهم خواهید نمود وبخصوص با نگارش کتاب سوم (کتاب اول 60درجه بعدی  عشق بود ،و کتاب سوم کتابی هست که بنده سه سال است درمورد آن به شما درس میدهم که هنوز بیرون نیامد)با نگارش کتاب سوم خیلی از مسائل باز خواهد شد .

نفس تعیین موجودیت میکند در ظاهر و باطن ،و مراتب نفس فقط در انسان کامل میشود ،به طرف تعالی و تکامل فقط در انسان هست.

مراتب نفس در حیوانات نیست ،و آن به علت وجود روح در انسان است ،اگر نفس به درجه کمال نرسد روح در آن معنا ندارد ،اگر انسان به دنبال سیر و سلوک می باشد برای اینکه بدون تکامل یافتن هیج روحی نمیتوان به آن مقام(انسانی) برسدحال توجه بنمایید که کار یک انسان در تکامل چقدر سخت و دشوار است.

 ارزش روح را نمیتوان با هیچ چیز قیاس نمود برای انسان به همین علت دشوار است و مسائل را نیمه راه رها میکنند ،زیرا با موانعی برخورد میکنند که راه حل آن ها را نمیداند ،از سویی نیروهایی در موازات آنها در حال حرکت هستند که انسان را نگذارند که گامی فراتر بروند،(و این نیروها هم در صور پنهان و هم در صور آشکارند ) و او را به اسارت برده و زمان را از کف می ربایند تا به انجایی که مقرر اند راه نیابد، این را بیان نمودیم که بدانید ما هم گاهاً دوچار معضلات میشویم با اینکه در کار ما هم که میخواهیم آموزش دهیم.

تهیه نوشتار سی دی : مسافر امید
برچسب ها: کنگره60.درمان اعتیادبه انواع موادمخدر،  
دنبالک ها: وب مسافر خلیل ملایی،  
[ چهارشنبه 4 بهمن 1396 ] [ 10:00 ق.ظ ] [ مسافر مجید شیروی ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ


تجربیات من در مورد درمان اعتیاد و همچنین برای درج مطالب مفید برای کسانیکه میخواهند از اعتیادبه مواد مخدر درمان و رها بشوند ،

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب