تبلیغات
وب مسافر مجید شیروی

وب مسافر مجید شیروی
تجربیات من از درمان اعتیادبه انواع موادمخدر . تریاک . شیشه .هرویین و...
قالب وبلاگ

در باب دستور جلسه هفتگی؛ سم‌زدایی و سم نزدایی

دستور جلسات کنگره ی شصت در چند سبک و سیاق یا چند قالب مختلف می باشد که در ذیل دسته بندی می شود
1-قالب جسمی و سلامت بدنی
2-قالب روانی
3-قالب جهان بینی

 
در زیر مجموعه ی این سه قالب اساسی ،موارد زیر نیز به عنوان شاخه های آن همسو و همگام با سه پارامتر بالا مورد بررسی و تحقیق قرار می گیرد .
1-آموزش
 2-تجربه
 3-تفکر
شاخه های زیر گروهی اعم از دانش و کسب اطلاعات ،درک و فهم ،تجزیه و تحلیل و ارزیابی از هر کدام از دستور جلسات به عمل می آید .
به عنوان مثال قرار گرفتن هر کدام از وادی ها در هفته و مشارکتهای اعضا و سی دی های آقای مهندس و آقای امین به شکل بسیار جالب راه برد هر دستور جلسه را برای اعضا مشخص می کند .در واقع سخنرانی های آقای مهندس و آقای امین خط سیر مشارکتها ی دیگر اعضا را به شکل زیبایی قابل فهم و درک می نماید .
برداشتی که در روزهای چهار شنبه در دسترس عموم قرار می گیرد چراغ راهی می شود که هر مسافر و یا همسفر بر مبنای آن برداشت ها می تواند راه را از بیراه متمایز کند .
انا فارغ از این مقدمه طبق غرایض فوق و دسته بندی و تقسیم بندی بالا می توان گفت که هدف از قرار گرفتن هر دستور جلسه آموزش و اجرای آموزشها در زندگی ماست به طور کلی شناخت در هر حیطه از حیطه های کنگره آموزش ،تجربه و تفکر و کاربردی کردن هر دستور جلسه می باشد .
می توان به این نتیجه رسید که در آخر الامر رویدادی که باید با پشت سر گذاشتن هر دستور جلسه در شخص  به منصه ی ظهور برسد قانون آگاهی و سپس تکامل در هر سه قسمت :جسم،روان و جهان بینی است که من مسافر یا همسفر با قدم گذاشتن در این حیطه بایستی  به آرامش و تسلی خاطر در سه قسمت فوق رسیده باشم و ارتقا وقتی صورت می گیرد که همه ی موارد پشت سر هم رعایت شده باشد.در خلال این موارد باید ها و نباید هاو پایبندی به اصول و قوانین نگاشته شده که در واقع در آخر همان قوانین الهی است  هم در ضمن هر دستور جلسه موجود است . ایها به همه ی اعضا می آموزد که کنگره خود یک جامعه ی منحصر به فردی است که رعایت قوانین آن سبب حال خوش ،شناخت حد و مرزها ،بالا رفتن دانایی و آرامش درون که هر انسانی به دنبال آن است در آن وجود دارد و می توان گفت کنگره و دستور جلسات آن ما را برای زندگی در سطوح مختلف و ارتباط با دیگران آماده می سازد
اما در مورد این دستور جلسه :
چندی قبل آقای حکیمی دیده بان محترم در لژیون شان نکته ای را فرمودند و آن نکته یک کلمه ی مرکب بنام :تعاریف درست و تعاریف نادرست بود .
وقتی صورت مساله ی اعتیاد را پیش روی افراد متخصص و پزشکان گذاشتند به دلیل شناخت غلط تعریف غلط نیز ارائه شد .
به نظر آنان مواد مخدر یک سم قلمداد می شد و طبیعتا راه درمان اعتیاد نیز بر مبنای این تعریف نادرست خارج کردن سم از بدن بیمار بود و این آسیب شناسی نا معقول نتیجه ی نامعقول را نیز در پی داشت .
وقتی جسم شخصی توسط یک سم آلوده می شود راهکار درمانی ان خروج هر چه سریع تر سم از بدن است .این مقوله در مورد کسانی مثمر ثمر بود که توسط حیوانات گزنده ای مانند مار یا عقرب نیش زده شده بودند و یا کسانی که عادت به مصرف مواد مخدر نداشتند .این مساله و راه درمان آن در صفحه ی هشتاد از کتاب معظم شصت درجه به تفصیل آورده شده است و اثرات استفاده ی ان در کودکان و بزرگسالانی که عات به مصرف ماده ی مخدری مثل تریاک را نداشته اند .در این صفحه گفته شده که مصرف یک یا دو میلی گرم مورفین در کودکان سبب مرگ و مصرف یک دهم تا پانزده صدم گرم مرفین یا یک تا یک و نیم گرم تریاک در بزرگسالان معمولا اثر کشنده دارد و علائم مسمومیت عبارتند از سنگینی سر ،سر گیجه و احساس گرماست .در ادامه خشکی مخاط دهان و سرعت گرفتن نبض و احساس شدید خواب آلودگی و در پایان تنگ شدن مردمک چشم و عدم عکس العمل نشان دادم در مقابل نور و کندی تنفس تا حد 4الی5بار در دقیقه و غرق سرد روی بدن و سپس مرگ می باشد که برای رفع مسمومیت تخلیه ی معده و خوراندن ید بدوره به مسموم و خوراندن مواد کافئین دار و تزریق آتروپین با توجه به مقدار مورفین یا تریاک به مسموم است که در مراحل اولیه ی مسمومیت 1/5گرم تزریق آتروپین به عنوان پادزهر می تواند موثر باشد .
اما یک معتاد در صورت مصرف ماده مخدر مصرفی خود علائم دیگری نظیر عطسه و آب ریزش و درد بدن و ..را دارد و تا زمانی که مواد مصرفی به او نرسد از لحاظ جسمی و روانی واکنش های ناهنجاری را از خود نشان می دهد .با مصرف همان به اصطلاح سم شخص معتاد به حالت تعادل بر می گردد.پس چگونه است که این سم با ورود به جسم معتاد سبب بازگشت به حالت تعادل می شود کما این که  طبق تعریف سم بایستی یک معتاد به سمت عدم تعادل پیش برود نه این که تازه متعادل شده و بتواند کارهای معمول خود را از سر بگیرد .پس ملاحظه  می کنید که تعریف از پایه و اساس نادرست است .
آقای مهندس دژکام که خداوند به ایشان عمر با عزت و سلامتی عطا کند با مقاله ی شگرف خود :سم نزدایی را ارائه دادند و تعریف را به طرز شگفت آوری صحیح نمودند . ایشان با مقاله سم نزدایی به همگان ثابت کردند که در امر درمان اعتیاد کار صحیح و صواب این است که کلا نباید سم را زدود .زدودن این به اصطلاح سم عوارض خطرناکی را در بیمار ایجاد می کند .زمانی که پزشکان با استفاده از نالوکسان و نالترکسون سیستم را به نابودی می کشاندند و کسی هم نبود که از لحاظ علمی و دلایل مستدل به آنها ثابت کند که این عمل غیر علمی ترین کار برای رساندن فرد بیمار به جاده سلامتی است آقای مهندس خط قرمزی بر این روش فاجعه آفرین کشیدند و استوار بر سخن خویش پافشاری نمودند و با صبر و بردباری به همگان نشان دادند که بلوکه کردن گیرنده های اپیویدی در مبارزه با اعتیاد سوای از خطرات آتی مانند مرگ و تشنج های مداوم و بازگشت سریع و دوباره به اعتیاد از بیمار مرده ی متحرکی را می ساخت که با دیدن او علائمی از درمان در وی مشاهده نمی شد .
اما چرا جامعه ی متخصصین بی محابا اقدام به این عمل که به نظر من یک عمل غیر انسانی است مبادرت می کردند ؟
زیرا مهم برای آنها جدا از مسائل مادی ،نگاه تحقیر آمیز به فرد معتاد و برداشت غلط آنها از درمان و همان اشتباه فاحش (معتاد به خاطر این که انگل اجتماع است و برای جامعه مضر است بمیرد بهتر است تا این که خود و  جامعه را به تباهی بکشد ) .عموم هنوز که هنوز است بر این باورند که اعتیاد درمان ندارد .فقط می توان ترک کرد و یا با نگهدارنده ها از میزان تخریب کاست تا هم معتاد و هم جامعه در حاشیه ی امنیت بالاتری قرار گیرد .
مسلما تا دید جامعه تغییر نکند آگاهی مردم در زمینه ی درمان صحیح بالا نرود عامه ی مردم تنها معتاد را یک موجود بی ارزش و بی غیرت می دانند که یک جو غیرت ندارد .


طبق  تعریف درست از اعتیاد که همان جایگزینی مزمن است و نه مسمومیت مزمن ،خط بطلانی بر این تئوری غلط کشیده و با ارائه ی فرضیه ی ایکس به همگان آموختند که راه درمان همان روش درمان تدریجی و استفاده از تریاک (شربت شفا بخش اوتی)جهت درمان و رهایی از اعتیاد است و راه دیگری به غیر از این راه آب در هاون کوفتن و باز گشت به اعتیاد

است .
عقل سلیم به انسان می گوید تجربه را تجربه کردن خطاست .
این مثل بهت ر است این گونه بیان شود که : تجربه ی غلط را تجربه کردن خطاست و الا تجربه ی استفاده از روش سیال،هدفمند و پایلوت شده و الگویی dst که تجربه ی بیست ساله را با خود یدک می کشد و بالاتر از بیست سی هزار درمان شده با مدرک را در خورجین خود  دارد و سمن برتر کشور است و به حول و قوه ی الهی در حال جهانی شدن نیز می باشد و  هیچ جای ابهام در آن نیست و در عین سادگی و کمترین هزینه برای بیمار جهت شروع درمان بسیار قابل اتکا هم می باشد چرا که در روش های معمول که خطر بازگشت که مهم ترین دغدغه آن هاست و هم چنین دارای پایین ترین ریسک و بالاترین راندمان و بازدهی است و الحق در حال حاضر بهترین روش جهت درمان : نه فقط در قسمت جسم بلکه در روان و تغییر در نگرش و دید فرد در خود و جهان پیش روی اوست (جهان بینی ) .
پس در آخر به این نکته بسنده می کنیم که زدودن مواد مخدر در بیمار مبتلا به اعتیاد بزرگ ترین اشتباه علم پزشکی و دیگران است که در حیطه و مقوله ی اعتیاد مشغول به کار هستند .
سخن را با این پرسش به پایان می بریم که :چگونه ممکن است شخصی را که سالها مصرف کننده ی مواد بوده ؛در چهار ساعت یا چند روز با سم زدایی تبدیل به شخصی نمود که تا آخر عمر از مصرف مواد بر حذر باشد و چرا چند روز بعد از قطع داروهای سم زدایی دوباره بیماری در او عود می کند و نیاز خود را در مصرف می بیند نه در مصرف نکردن ؟
این سوالی است که علمای اعتیاد باید جواب قانع کننده به آن بدهند و الگو های درمان شده با این روش را نه در حد بیست یا سی هزار نفر بلکه در حد بیست الی سی نفر به مراجع ذیصلاح نشان داده و در معرض دید عموم قرار دهند .
با سپاس :مسافر مجید شطبقه بندی: دستورجلسات هفتگی """"""""""""""، 
برچسب ها: کنگره60.درمان اعتیادبه انواع موادمخدر،  
دنبالک ها: وب همسفر نادیا،  
[ سه شنبه 3 بهمن 1396 ] [ 01:00 ق.ظ ] [ مسافر مجید شیروی ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ


تجربیات من در مورد درمان اعتیاد و همچنین برای درج مطالب مفید برای کسانیکه میخواهند از اعتیادبه مواد مخدر درمان و رها بشوند ،

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب