تبلیغات
وب مسافر مجید شیروی

وب مسافر مجید شیروی
تجربیات من از درمان اعتیادبه انواع موادمخدر . تریاک . شیشه .هرویین و...
قالب وبلاگ
((به نام نامی او))
دستورجلسه هفتگی

""قصه ی چهارم یا حقیقت چهارم ""
"در مسائل حیاتی مسئولیت دادن به خداوند یعنی سلب مسئولیت از خویش"
در سه حقیقت قبل آموختیم که با دوری از افکار و تفکر سالم و صحیح و استفاده از نیروی درون و پذیرفتن خود به عنوان عامل اتفاقات در گذشته ، حال و آینده می توان تا حد اعلی به زندگی نگاه زیبایی داشت .

استمداد از دیگران زمانی شایسته است که ما در موضوعی نتوانیم خود راه درست را بیابیم .خداوند تنها و تنها به انسان موهبتی داده است که به دیگر آفریده هایش عطا نکرده است .
این ویژگی همان اختیار است .داستان تفویض اختیار به آدمی همزمان با انشعاب بزرگ شد .آنگاه که روشنایی آبستن تاریکی شد و اهریمن انسانها را فریب داد .فریبی که خود قبلا به خاطر کبر و نخوت ورزیدن خود از خود خورده بود .فریب شیطان از خود همانا برتر دانستن اش نسبت به خلق جدید بود .او همین تاکتیک فریب را نیز در مورد آدمی بکار برد و موفق شد انسان را نیز بفریبد .در ادامه به انسان یاد آور شد که اگر می خواهید بیشتر بدانید به شجره ی ممنوعه نزدیک شوید و از آن استفاده کنید که من خیر شما را می خواهم .
وعده ی دروغ شیطان کارگر افتاد و آدمی سقوط کرد .پس از سقوط فهمید که اشتباه کرده است پس در صدد بر آمد جبران مافات کند اما نمی دانست که چگونه شروع کند .حیله ی بعدی شیطان این بود که برای پیش برد و پیش رفت در امور حیاتی باید خداوند به کارهایشان سر و سامان دهد .
پس به دلیل نا آگاهی در هر کاری که نمی دانست دست به دامان خداوندی شد که به او تذکر داده بود خود باید به فکر خویش باشد .هر جایی که حرکت را نمی دانست از حرکت باز ایستاد تا دیگران و خداوند کار او را راست گرداند .ولی تا خود اقدام نمی کرد گره ای از مشکلاتش حل نشد .
پروردگار عالم برای نشان دادن راه درست راهنمایان را برایش فرستاد ولیکن به خاطر نادانی و نفع شخصی نا فرمانی نمود .هر مقدار که نا فرمانی کرد نیروهای درونش بیشتر از تحت فرمانش خارج شدند لذا اختیارش که در ازل اختیار تام بود محدود شد و در ادامه انتخاب هایش نیز کمتر و کمتر شد مس قائل به جبر شد و به اجبار شریک برای خود و خدایش قرار داد چرا که قسمتی از نیروهایش تحت کنترل و نظارت شریک بود و دیگر نمی توانست از بین انتخاب هایش ،انتخاب صحیح را انجام دهد .لذا به دو سه مورد از انتخاب های محدودش قناعت کرد و آن انتخابها نیز به کارش نمی آمد .
زندگی دوران مصرف ما نیز همین حکایت بود که در بالا نقل شد .ما به دلیل فرو رفتن در چاه اعتیاد که بس تاریک و مخوف بود نمی توانستیم کار درستی انجام دهیم پس همیسه دست هایمان به جای این که بر زانوی مان باشد به طرف اسمان بود همواره بی حرکت ؛از خدا برکت می خواستیم .
با ورود به کنگره شصت دید ما نسبت به افکار و اعمال مان تغییر کرد و فهمیدیم که برای برکت باید حرکت کرد .
نکته ی دیگر واژه ی مهمی به نام سقوط است .سقوط در هر زمینه ای هنگامی اتفاق می افتد که فر آیند دانایی متوقف شود .در مسائل زندگی نیز این سقوط وجود دارد .
ما هر گاه که بار اعمال و کارهای خود را به عهده ی دیگران و قدرت برتر انداختیم به موضوع واقعی نرسیدیم .من به عنوان یک انسان باید تمام تلاش خود را برای ارتقا خود انجام دهم و برای تحقق این امر بایستی که دانایی خود را بالا ببرم نادانی همواره موجب رنج آدمی است
به چه دلیل خداوند در کتاب شریف می فرناید :ما انسان را در رنج و سختی آفریدیم .این آفرینش نه به دلیل قهر اوست بلکه با این شکل خلق می خواهد که انسان فقط و فقط تلاش خود را در کلیه امور زندگی برای رسیدن به بهشت یا آرامش انجام دهد و کسانی به بهشت درون و برون دست می یابند که افسار و عنان زندگی شان در دستان شان  باشد .این همان کارکرد ضد در صدی سیستم ایکس و دور بودن از مساله ی شرک و همان اختیار تام داشتن و اعمال درست عقل و فکر در تمام مسائل روزمره است .
مس کسی در بهشت است که بتواند از زانوی خود بلند شود و برای بلند شدن و ایستادن در تند باد حوادث و زندگی رجوع به عقل و استفاده از دانایی است .باشد که به فرمان عقل نزدیک شویم که آخرین مراحل آرایش جسم رسیدن به فرمان عقل می باشد .
با سپاس: ""مسافر مجید شیروی""طبقه بندی: ۱۴وادی کتاب عشق """""""""""""""، 
برچسب ها: کنگره60.درمان اعتیادبه انواع موادمخدر.وادی چهارم،  
دنبالک ها: وب مسافر خلیل ملایی،  
[ چهارشنبه 29 آذر 1396 ] [ 04:06 ب.ظ ] [ مسافر مجید شیروی ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ


تجربیات من در مورد درمان اعتیاد و همچنین برای درج مطالب مفید برای کسانیکه میخواهند از اعتیادبه مواد مخدر درمان و رها بشوند ،

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب