تبلیغات
وب مسافر مجید شیروی
وب مسافر مجید شیروی
رهایی از اعتیاد حق تمام کسانی است که دست خود را به نشان تسلیم و یاری گرفتن بالا برده اند  
قالب وبلاگ
لینک های مفید
((ماده مخدر تمجیزك، بنجیزك، نورجیزك))


از هر 10 کیلو تریاک بطور متوسط یک کیلو مرفین استخراج می گردد . ماده موثر در آمپول های نورجیزک 23 برابر قوی تر از مرفین است ، بطوریکه شخص پس از چند بار مصرف مکرر به آن وابسته شده و مجبور است هر چند ساعت مصرف خود را تکرار کند و در صورت قطع هیچ ماده دیگری جایگزین علائم خماری آن نمی باشد.

چندین سال است كه مصرف‌كنندگان مواد مخدر نام مواد مخدری را شنیده‌اند كه تحت عنوان تمجیزك، بنجیزك، نورجیزك … معروفند كه همگی نام‌های تجاری دارویی به نام بوپره نورفین است كه بصورت قاچاق از طریق پاكستان وارد ایران می‌شود.

در ابتدای ورود این داروها، از آنها بعنوان داروی ترك اعتیاد استفاده می‌شد كه به دلیل شكل تزریقی دارو و استفاده نادرست برخی از پزشكان و خود درمانی كه معتادان انجام می‌دادند، اغلب افراد به این ماده معتاد شدند.

همچنین در بسیاری از موارد، اعتیاد برخی از افراد كه بصورت كشیدن و خوردن مواد مخدر بود به شكل خطرناك تزریقی تبدیل شدو پس از مدتی معتادان دریافتند كه به این آمپول‌ها وابسته شده‌اند و مصرف تزریقی خود را كنار گذاشتند و دوباره مصرف تریاك یا هرویین را شروع كردند.

با توجه به گران بودن آمپول تمجیزك، گروهی از قاچاقچیان دارو در ایران اقدام به تهیه آمپولی به نام نورجیزك كردند كه این آمپول تركیبی از هرویین واسترویید( كورتون ) و سایر مواد غیر مجازاست ولی بخاطر تشابه اسمی بسیاری از معتادان و حتی كادر درمان را به اشتباه انداخته است.

 نورجیزك بدلیل وابستگی فردبه چند دارو، میزان نشئگی بالا در این ماده، استفاده از داروهای خطرناك مانند استروییدها ، با نمونه‌های پیشین متفاوت و بسیار خطرناك است.

مهمترین مشكلی كه استفاده از استروییدها ایجاد می‌كند اختلال در فعالیت فوق كلیوی است.

از سوی دیگر استفاده از روش‌های كاملا غیربهداشتی در تهیه این محلول مشكلات زیادی را برای مصرف‌كننده در پی دارد، حداكثر نیاز بیمار به داروی بوپره نورفین در ‪ ۲۴‬ساعت سه عدد آمپول است ولی آمپول نورجیزك به دلیل داشتن محلول هرویین هردو تا سه ساعت بیمار نیاز به تزریق مجدد دارد.

عوارض تزریق نورجیزك  احساس نشئگی زیاد حین مصرف، احساس خماری شدید، گیجی، منگی، ، تعریق شدید، احساس گر گرفتگی، عفونت دریچه‌های قلبی،آبسه وریدی، عفونت خون، عفونت قارچی،انتقال عفونتهایی مانند هپاتیت، ایدز، از دست دادن تعادل در هنگام راه رفتن، افزایش فشارخون، بی‌قراری، پرخاشگری و چاقی مفرط عنوان كرد.

 ترك ماده مخدر نورجیزك با علایمی مانند اضطراب و افسردگی شدید، خستگی، بی‌خوابی، هذ یان، بی انگیزگی، برانگیختگی، بی‌حالی ، پرخاشگری، تهوع، استفراغ و اسهال همراه است.

درنظر بگیرید شخصی که مقداری تریاک به صورت کشیدنی یا خوراکی استفاده می‌کند و به آن اعتیاد دارد و درحالیکه با داشتن اعتیاد به تریاک قادر است به امورات زندگی خود رسیدگی کند ، برای ترک اعتیاد مراجعه می‌کند و به او آمپول تیمجیزک تجویز می‌شود و بایستی آن را به صورت تزریق استفاده کند. به دلیل قدرت بالای این دارو شخص مصرف‌کننده بعد از چندبار استفاده طوری نشئه می‌شود که با مقادیر بسیار زیاد تریاک و حتی هرویین به آن نشئگی نمی‌رسد. بعد از مدتی ترس او از تزریق از بین می‌رود و حتی نسبت به تزریق شرطی هم می‌شود زیرا عمل تزریق مقدمه‌ای است برای نشئه شدن. در این حالت او خودش عمل تزریق را انجام می‌دهد ، رفته رفته نقطه تحمل یا تلورانس مصرف بالا می‌رود و از روزی یک یا دو عدد آمپول به تدریج به عددی می‌رسد که شما باورتان نمی‌شود.تهیه وتنظیم:مسافر خلیل

طبقه بندی: آشنایی باانواع موادمخدر"""""،
برچسب ها: کنگره60.درمان اعتیادبه انواع موادمخدر.نورچیزک.تمچیزک،
دنبالک ها: وب مسافر خلیل ملایی،
[ سه شنبه 28 آذر 1396 ] [ 02:05 ب.ظ ] [ خلیل ملایی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

تجربیات من در مورد درمان اعتیاد و همچنین درج مطالب مفید از زبان بزرگان و الگوهای درمان شده برای کسانیکه می خواهند از اعتیادبه مواد مخدر رها شده و به درمان قطعی ذر زمینه ی این مشکل عظیم برسند . سعی من در این وبلاگ نشان دادن راه درست و بدون بازگشت به مواد مخدر است چرا که آرزوی هر مصرف کننده ی خواستار رهایی از اعتیاد ، عدم وسوسه و عدم عود و اطمینان از ماندن در سلامتی و دوری از مواد مخدر و سایر تاریکی هایی است که دشمن اصلی آرامش در انسان است . تمام موارد گنجانده شده در وبلاگ بر مبنای علم و دانشی است که صد سال از علم کلیه پزشکان و محققین و سایر افرادی که در این حیطه مشغول فعالیت هستند جلو تر است و این پیش تاز بودن را مدیون فرشته ای به نام مهندس حسین دژاکام بنیان و نگهبان و استاد بزرگ کنگره شصت می باشیم .