تبلیغات
وب مسافر مجید شیروی

وب مسافر مجید شیروی
تجربیات من از درمان اعتیادبه انواع موادمخدر . تریاک . شیشه .هرویین و...
قالب وبلاگ

به نام قدرت مطلق الله

دستور جلسه هفتگی : رابطه یادگیری با معرکه گیری

معرکه دو نوع است معرکه مثبت و معرکه منفی ، معرکه منفی همان بود که در زمان مصرف انجام می دادیم. این را هم باید بگویم که نیروهای منفی مثل ترس، حسادت و ... نقطه مقابل مثبت هم دارند مثلا


 

در واقعیت من در زندگی خود که مرور می کنم می بینم مواقعی که دنبال حاشیه رفتم و نمی خواستم چیزی یاد بگیرم، وقت هایی بوده است که دیگران از من سر تر بوده اند و من فکر می کردم که در همه چیزها استادم ولی تخریب بیست و چند ساله مواد مخدر و سیگار من نشان داد که من چیزی نمی دانم چرا که اگر می دانستم تخریب من به بیست و چند سال نمی رسید. از مواد مخدر گرفته تا مصرف انواع سیگار و چیزهای دیگر... و هر کاری که می کردم تفکر من به من کمک نمی کرد، چرا؟ چون افکارم زیاد بود، ما شاید فکر کنیم که افکار با تفکر یکی است ولی در واقعیت افکار نقطه مقابل و دشمن تفکر هستند.

    

چرا؟ با مثال بیان می کنم : شما می خواهید راجع به یک موضوع مثلا درمان سیگار فکر کنید که خود این یک موضوع مشخص و معینی است. حال ببینید اگر در مورد همین موضوع تنها فکر کنید موفق تر خواهید شد یا اینکه در مورد ده موضوع با هم فکر کنید؟؟ مثلا بخواهید درمان سیگار کنید ، درمان اعتیاد کنید، هم اینکه بیکارید و می خواهید کار پیدا کنید و هم اینکه فرزندت را می خواهی به مدرسه ببری و هم اینکه پول نداری و می خواهی وام بگیری.

آیا این چند موضوع به شما اجازه می دهند که شما بتوانی برای ترک سیگار تمرکز کنی و موفق شوی؟؟ قطعا نه.

    

اما اینکه نشانه آدم های معرکه گیر چیست؟ آدم های معرکه گیر نشانه به خصوصشان این است که مدام غیبت می کنند، مدام پشت سر این و آن حاشیه سازی می کنند، مدام نق می زنند، قضاوت می کنند. مثلا می آیند در کنگره و مدام نق می زنند که اینجا به درد نمی خورد، یا اینکه شربتش کم است،

.

اما وقت هایی هست که ما توی مثلثی قرار داریم که به آن مثلث جهالت می گوییم که اضلاع آن عبارت از ترس و ناامیدی و منیت است. که کسانی که درگیر معرکه گیری اند این سه مشخصه را دارند. یا ترسواند یا ناامید اند و یا منیت دارند و هر کسی هم ممکن است یا یکی از خصوصیات را داشته باشد یا دو تا و یا هر سه تای آن را مثلا آدمی که خیلی غرور دارد و در یک ساز موسیقی مهارتی دارد اجازه نمی دهد کسی کنار او بشیند و با او همکاری کند و شروع می کند به معرکه گرفتن که آی این چه وضعی است این چرا این طور است و ... و کار را به جایی می کشاند که هم حال خود را خراب می کند و حال دیگران را.

     

اگر دقت کنید در کنگره اشخاصی که معرکه گیر هستند کاملا مشخص اند من گاهی به بچه های لژیون خودم سفارش میکنم با عقابهای کنگره بپرید، با برنده ها بپرید. اشکالی ندارد که حالا یک سفر دومی یک بار هم اگر سلامش کردی و جواب تو را نداد، بار دیگر سلامش کنی. چه اشکال دارد؟ اگر یک بار سلام کردی و جواب نداد و بار دیگر رفتی سلام کردی یعنی اینکه تو در معرکه نیستی. من رهجویی داشتم که به من گفت به یک راهنما یک بار سلام کردم و او جواب مرا نداد به او گفتم که اشکالی ندارد شاید حواسش نبوده چرا که یک راهنما همینطوری که نشسته ممکن است فکرش درگیر هزار جا باشد و ممکن است کسی به یک راهنما سلام کند و او متوجه نشود و اگراو بخواهد در معرکه گیری وارد شود هیچ کاری ندارد چه را که فرو رفتن در تاریکی ها نیاز به فعالیت چندانی ندارد مثل وقتی که شما از پشت بام بخواهی سقوط کنی که نیاز به هیچ فعالیت و سختی ندارد حالا فرض کن اگر بخواهی همین راه را بالا بروی باید پله پله زحمت بکشی و با سختی بالا بروی. این خصوصیت راه مستقیم است که غیر از پله پله بودن سختی دارد خداوند در قرآن می فرماید «لیس لانسان الا ماسعی» یعنی هر آنچه که انسان بخواهد به دست بیاورد حتما باید برایش سختی بکشد. و تلاش کند من به شاگردان خود گفته ام که اگرخوب درس نخوانی در پایان سال من به شما نمره نمی دهم اگر می خواهی در کاری پیشرفت کنی باید تلاش کنی نمی توانی با دعای تنها به مقصود برسی. اگر می خواهی درمان اعتیاد کنی نمی توانی یک روز آدامس بخوری و بعد بگویی تماش شد و من خوب شدم. یا یک آمپول بزنی و درجا درمان شوی، چرا که قانون کائنات در جهان فیزیک این است. شما می توانید در تفکرتان می توانید در یک لحظه یک نوشابه سه متری را تصور کنید ولی اگر خواستیم همین نوشابه را در این حیاط بسازیم نیازبه مصالح، کارگر، زمان و ... دارد. شیطان واقعا باهوش است جایی نفوذ کرده که ذره ای نمی خواهد هزینه کند. من اگر بخواهم به کنگره بیایم باید وقت بگذارم، هزینه کنم، سی دی گوش کنم، کتاب بخوانم، ورزش کنم و.... برای رفتن به صراط مستقیم باید سختی ها را تحمل کرد برای همین است که آقای مهندس می گویند برای آمدن در کنگره باید کفش های آهنی پوشید یعنی باید سختی ها را تحمل کنی. اما اگر در راه تاریکی بخواهیم برویم خیلی راحت است. فرق من با یک مصرف کننده سیگار چیست؟؟ تنها یک پک سیگار، این فاصله یک پک سیگار ممکن است بسیار کم باشد ولی به میزان دانایی زیادی نیاز دارد. برای همین است که لژیون سیگار تشکیل می شود برای ما که یبایم و معرکه مثبت درست کنیم.

                                    

معرکه دو نوع است معرکه مثبت و معرکه منفی ، معرکه منفی همان بود که در زمان مصرف انجام می دادیم. این را هم باید بگویم که نیروهای منفی مثل ترس، حسادت و ... نقطه مقابل مثبت هم دارند مثلا حسادت که قسمت مثبت آن غبطه می شود. نقل است که در زمان حضرت موسی یکی از این یهودیان خیلی دعا می کرده که خداوند یک گاو شیردهی به او بدهد و هر موقعی که موسی به کوه طور می رفت از او می خواست که این خواسته اش را به خدا بگوید. موسی هم هر بار به خداوند خواسته این یهودی را عرضه می کرد ولی دعای آن شخص مستجاب نمی شد. بالاخره خداوند پس از چند بار درخواست موسی به او خطاب کرد که به آن شخص بگو خواسته تو را برآورده می کنم و به تو یک گاو می دهم اما به همسایه تو هم یک بز خواهم داد. موسی وقتی به آن شخص موضوع را گفت آن شخص گفته بود که خدایا من نه گاو را می خواهم و نه تو به همسایه من بزی بده.

اما از یک طرف ما مثلا ترس بازدارنده داریم و یک احتیاط. ما شخصی را داشتیم که در کنگره آمده بود و بعد از چند ماه به محل مصرف قبلی خود رفته بود و می خواسته پیام کنگره را بدهد که بدون اینکه حواسش باشد در زمان ابلاغ پیام کنگره چند تکه از مواد را خورده بود. ما به این اشخاص می گوییم که تا شما به سفر دوم نرسیده اید نیازی نیست که پیام کنگره را بدهید چرا؟ نقل است که زنی نزد پیامبر آمد و عرض کرد به بچه من بگو که خرما نخورد حضرت فرمودند برو و فردا بیا چرا که من امروز خرما خورده ام و نمی توانم کسی را ازخوردن خرما منع کنم. در کنگره هم همین است که در زمان مصرف کسی که OT مصرف می کند که در اصل همان تریاک است نباید به کسی بگوید که تو تریاک نکش تا زمانی که خودش به رهایی برسد . خیلی ها شکرگزار کنگره نیستند، خیلی ها نمی دانند که در بدن آنها چه بیماری هایی وجود داشته و با مصرف شربت OT به طور ناآگاهانه این بیماری هایشان درمان شده است. من زمانی که ترک کردم و پنج سال هم در ترک بودم همیشه مریض بودم زمستانها سرما خورده بودم و تابستان ها حساسیت داشتم. در آن زمان آرزوی من این بود که زمانی برسد که من بتوانم مصرف کنم ولی افراط نکنم. که این اتفاق هرگز نمی افتاد. خصوصیت اصلی یک معتاد در مثلث ترس و منیت و ناامیدی تماش به افراط و تفریط بر می گردد. حضرت علی می فرمایند انسان نادان را نمی بینی مگر اینکه یا در حال افراط است یا در حال تفریط. معرکه گیرها هم همین طورند دایم یا در حال افراطند یا تفریط. شما در کنگره الگوها را ببینید. مثلا سفر اولی ها که به نظر من از سفر دومی ها خیلی باهوش ترند چرا که در متن لژیون و در متن آموزشند. مثلا دقیقا می فهمند که به چه کسی می توانند رای بدهند برای مرزبانی و به چه کسی رای ندهند.

ما افرادی را داریم که پنچ سال است که در کنگره اند ولی هنوز به تعادل نرسیده اند ولی شخص هم هست که پس از یک سال یا کمتر از رهایی اش گذشته و از با او بودن لذت می بری. چرا که بعضی ها در حاشیه و معرکه گیری اند. برای همین است که در سوره حمد می گوییم اهدناالصراط المستقیم راه مستقیم راهی است که در آن معرکه نیست، جنگ با کسی وجود ندارد. کسی که معرکه گیر است همیشه جنگ را به روی دیگران می برد ولی کسی که معرکه گیر نیست همیشه جنگ را به درون خود حفظ می کند.

               

در وادی دوم می گوییم خوشحالیم که به جنگ نرم خود ادامه می دهیم تا شهر درون به جهانی آباد تبدیل شود. تا به آرامش برسیم آقای مهندس در این سی دی آخر می گویند که همیشه کلید را داشته باشید که کیلید همان آرامش است. باز کردن قفل فقط با یک کلید است و آن کلید آرامش است. برای آنکه به دروازه های شهر آرامش برسیم و وارد شهر آرامش شویم باید صبر داشته باشیم و استقامت که در کنگره اگر صبر و استقامت ده ماهه نداشته باشیم نتیجه ای نمی گیریم چه در سفر ایکس و چه درسفر سیگار.

نگارنده: حسین مسافر نیکوتین
طبقه بندی: جلسات ویلیام وایت....نیکوتین""""""، 
برچسب ها: کنگره60.درمان اعتیادبه انواع موادمخدر.جلسه نیکوتین،  
دنبالک ها: وب مسافر خلیل ملایی، وب همسفر نادیا،  
[ دوشنبه 13 آذر 1396 ] [ 04:28 ب.ظ ] [ خلیل ملایی ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ


تجربیات من در مورد درمان اعتیاد و همچنین برای درج مطالب مفید برای کسانیکه میخواهند از اعتیادبه مواد مخدر درمان و رها بشوند ،

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب