تبلیغات
وب مسافر مجید شیروی

وب مسافر مجید شیروی
تجربیات من از درمان اعتیادبه انواع موادمخدر . تریاک . شیشه .هرویین و...
قالب وبلاگ

 

(( بسم الله الرحمن الرحیم ))

خلاصه متن سی دی آموزشی " غذای ما دوای ما و دوای ما غذای ما " از بنیان کنگره 60 جناب مهندس دژاکام 


سلا م دوستان من حسین هستم یک مسافر، نگهبان این جلسه

مسئله صور پنهان انسان یک دیدگاه الهی است , دیدگاه الهی بیان میکند انسان بقاء دارد و با مرگ از بین نمیرود , دیدگاه الهی بیان میکند که انسان دو قسمت است یک قسمت صور پنهان و قسمت دیگر صور اشکار , دیدگاه الهی بیان میکند انسان هر عملی انجام میدهد , عکس العمل ان به خودش بر میگردد و...

در ادامه میخوانید  ....

مبحثی را میخوانم و در مورد ان کمی صحبت میکنم

.

"" و اما در مورد صور پنهان صحبتی نمودید ، صور پنهان که در مورد انسان عرض مینمائید به قول معروف جهان اکبر (بزرگ و کبیر ) است ، هر قدر در مورد ان بگوئیم تمامی ندارد ؛ خواسته این که بخواهید تدریس بنمائید ، مانند همان بیماری ظاهر و باطن است ، ممکن است ظاهر انسان سالم باشد و زیبا و بی نقص ؛ ام درون غیر از این باشد ،

ما تمام تلاشمان را مینمائیم که در مورد اعتیاد و بیماریهای ناشناخته ، با درمان همزمان اعتیاد توجه نموده و درمان ان توسط دوستان پزشک به مرحله ای از درمان برسانیم ، مشروط به اینکه وقت ان نگذشته باشد و تمام بدن آلوده نشده باشد ""

 

مطلبی که فوق العاده مهم است و گذشتگان به ان اعتقاد داشتند و این شعار را میدادند که غذای ما دوای ماست و دوای ما غذای ماست .

اینجا میشود اضافه کرد که عامل مریضیهای ما غذای ماست و عامل بهبودی ما هم غذای ماست و این مسئله بسیار مهمی است ,

چون شاهد هستیم جوانی 25 یا ایکس سال سن دارد و از نظر فیزیکی هم سالم است و مشکل چندانی ندارد و از انواع قرصهای ویتامن استفاده میکند ( ویتامین خوب است ولی باید با دستور و تجویز پزشک باشد البته ان هم برای یک فرد مسن که نمیتواند غذا بخورد ولی برای یک جوان مصرف قرصهای ویتامینه خیلی بد است ).

میتوانید با مصرف سبزیجات و میوه جات و از راههای متعدد انواع ویتامینها را جذب بدن خود نمائید .

اما ما در بعضی از بیماریها ناگزیر هستیم که از دارو استفاده کنیم  و نمیتوانیم بگوئیم که دارو استفاده نکنید ؛ موضوع  مهم این است که در مصرف دارو افراط نکنیم و اگر قرار شد  دارو مصرف کنیم باید به میزان و به اندازه و حساب شده و برای یک دوره مصرفی مشخص استفاده کنیم .

حتما باید از مواد غذایی مناسب استفاده کنیم .

بیماریهای ما انسانها شامل سه قسمت میشوند :

الف : یک نوع بیماری که در اثر یک حادثه و یا یک بیماری واگیردار پیش می اید .

ب : بیماریهای که در اثر کمبود مواد غذایی بوجود می ایند ( مثل بیماری کم خونی )

ج : یکسری بیماریها که در اثر کمبود موادی است که خود بدن میسازد . ( مثل کمبود تولید گلبول سفید خون )

در مبحثهای قبلی بیان کردیم که انسان از خاک خلق شده است ؛ یکی از برداشتها در این بحث این است که ان چه عواملی که در خاک هست , در وجود انسان هم هست مثل کلسیم , پتاسیم ,سدیم ,منیزیم و ...

پس عامل یکی از بیماریهای بسیار بسیار مهم از طریق مصرف نامناسب مواد غذائی بوجود می اید .

پس وقتی میگویند غذای ما دوای ماست یعنی مثلا مصرف پرتقال کمبود ویتامین ث را در بدن انسان تامین میکند و یا گوشت و حبوبات , پروتین جسم ما را تامین میکنند .

پس غذا برای ما حکم دوا را دارد و باید از غذاهای مناسب استفاده کنیم .

و عدم مصرف مناسب مواد غذایی , یکسری کمبودها و بیماریها را برای ما بروز می اورد .

( ج : یکسری بیماری که در اثر کمبود موادی است که بدن میسازد ) ::

یکسری مواد هست که در طبیعت است مثل نفت خام ولی نفت خام تمام مسائل زندگی ما را جوابگو نیست .

در بدن انسان هم یکسری مواد را از بیرون , جسم دریافت میکند و یکسری مواد را خود بدن انسان تولید میکند که ممکن است در طبیعت نباشد ( مثلا بدن دوپامین ، سروتین ، ادرنالین ، اسد کولین ، دینورفین ، اندروفین و انکفالین را میسازد و هر کدام از این مواد , موادی است که بدن خود میسازد و هر یک کاربردی دارد ؛)

مثلا انکفالین مربوط به سیستم ضد درد میباشد و درد را تسکین میدهد .

پس یکسری از بیماریها در اثر کمبود این مواد بدن بوجود می اید ( ان موادی که خود بدن میسازد و تولید میکند )

عامل بیشتر بیماریها ( شاید 98/ بیماریها ) این دو دلیل میباشند :

الف : کمبود مواد بیرونی                   ب : کمبود مواد درونی

مواد درونی ؛ موادی است که خود بدن تولید میکند و در طبیعت یافت نمیشود مثلا گلبول سفید خون که در طبیعت یافت نمیشود و باید خود بدن بسازد ؛ پس به همین دلیل میگوئیم غذای ما دوای ماست .

حالا اگر بدن بخواهد این مواد را تولید کند ( این بدن مانند یک کارخانه و سیستم میباشد ) نیاز به مواد اولیه دارد و باید این مواد اولیه در اختیار بدن قرار بگیرد که این مواد را بسازد .

حالا گاهی اوقات با مصرف مواد مخدر , الکل , انواع قرصها و سیگار این سیستم را مورد تخریب قرار میدهیم .

من با مصرف قرص مخالفتی ندارم , با مصرف زیاد و بی رویه قرصها مخالفت دارم ؛ در اثر استفاده مکرر از قرصها , نقطه تحمل بدن را بالا میبریم .

ما میتوانیم نقطه تحمل خود را در مقابل مصرف دارو ثابت نگه داریم و یا در یک دز پائین نگه داریم ( البته بحث در مورد داروهای اعصاب و روان میباشد ) .

قرص اعصاب و روان مانند دکان داری میباشد ؛ در مغازه و دکانها نوشته شده جنس فروخته شده پس گرفته نمیشود ( ولی تعویض میگردد ) ، دقیقا در سیستم اعصاب و روان , دارو داده میشود و این دارو دیگر از جسم پس گرفته نمیشود , شاید نوع دارو تعویض شود . زمانی میشود این دارو را پس گرفت که شخص به درمان قطعی رسیده باشد .

حتی الامکان در مصرف داروی اعصاب و روان سعی کنیم کمتر دارو مصرف کنیم , در مورد مواد مخدر هم همین مسئله را مطرح کردم که اول میزان مواد مصرفی خود را اول با ترازو وزن کنید و بعد مواد خود را بکشید و مصرف کنید ( همان برنامه بکش و بکش از خانم شانی ) و همه ی سفر اولیها در کنگره روی پروژه بکش و بکش هستند .

در مصرف مواد غذایی هم باید توجه داشته باشیم که زیاد مصرف نکنیم ؛ پس غذایی ما دوای ماست و دوای ما هم غذای ماست .

همه اعضا کنگره هم باید به همین شکل عمل کنند , پزشک برویم و از دارو هم استفاده کنیم ولی باید جوری برنامه ریزی کنیم که غذای ما دوای ما باشد و دوای ما هم غذای ما باشد ؛ یعنی بتوانیم از طریق مواد غذایی این مبحث را کنترل کنیم .

حالا مواد غذایی که برای جسم و این ماشین مصرف میکنیم , همه برای هدایت این ماشین جسم است و اینجا صحبت از صور اشکار و صور پنهان بیان میشود و این جسم نیاز به سوخت و مواد اولیه و ... دارد و این مواد غذایی که ما مصرف میکنیم شامل سه ضلع میباشد :


الف . آب : این سیستم جسم نیاز به اب دارد و یکی از مسائل مهم و مورد نیاز جسم است ؛

بدن هر انسان از 2/3( دو سوم ) اب تشکیل شده است و باید به مصرف مایعات و اب توجه داشته باشیم و بدانیم مصرف چای , قهوه و انواع دمنوشها جای اب را نمیگیرد .

چای باعث تکرر  ادرار در شخص میشود و اب بدن را کم میکند .

هر شخص پس از بیداری صبح باید حتما یک یا دو لیوان اب مصرف کند و این اب نباید سرد باشد .

 

ب . هوا : امروزه در اثر الودگی هوا تنفس خیلی مشکل شده ؛ حالا با این الودگی واویلا مصرف سیگار نیز تنفس را مشکل تر میکند .

مرگ و میر مصرف سیگار 17 برابر بیشتر از مصرف مواد مخدر میباشد .

الوده بودن هوا و از بین بردن جو زمین ایجاد مشکل میکند و بشر بدجوری دارد عمل میکند و دارد محیط خود را الوده میکند .

هوا برای انسان خیلی حائز اهمیت میباشد , اگر انسان یک هفته غذا نخورد و یا 3 یا 4 روز اب نخورد هنوز زنده می ماند ولی اگر انسان  چند دقیقه و ثانیه هوا تنفس نکند , میمیرد .

ج . مواد غذایی : مواد غذایی خود شامال سه قسمت میشود :

1/ میوه جات و سبزیجات : که یک مصرف مهم برای ما میباشد ؛ که انواع و اقسام ویتامینها در سبزیجات و میوه ها موجود میباشد و باید سعی کنیم از میوه و سبزیجات استفاده کنیم و در فصل خودش هم استفاده کنیم .

اگر از میوه و سبزیجات در فصل خودش و تازه  استفاده کنیم , شفا و دوا میباشد ؛ در غیر از فصل اگر استفاده کنید به عقیده من سم میباشد .

2/ غلات و حبوبات :  باید از انواع حبوبات و غلات به نحو مطلوب استفاده کنیم ؛ ما از غلات و حبوبات درست استفاده نمیکنیم , ما باید به مصرف مواد غذایی یک نگاه دیگری بکنیم .

3/ گوشت : از گوشت تازه باید استفاده کنیم و از نگهداری بلند مدت و در فریزر خودراری نمائید .

این گوشت باز خود به سه قسمت تقسیم میشود :

الف : گوشت سفید ( گوشت پرندگان )

ب : گوشت قرمز

ج : گوشت مرغ و ماهی ( سعی کنید از گوشت مرغ و انواع ماهی استفاده کنید ؛ خیلی از گروه مواد غذایی در گوشت ماهی موجود است , حتی قیمت ماهی از گوشت قرمز ارزانتر است ) .

اکثرا سعی کنید از ماهیهای دریا استفاده کنید و در زمستان و پائیز حتما از گوشت ماهی تغذیه کنید .

گوشت ماهی هم انواع و اقسام مختلف دارد , شما فقط اسامی چند نوع خاصی را یاد گرفته اید و از ان چهارچوب هم خارج نمیشود .

سعی کنید در مصرف گوشت , از کلیه گروه غذایی گوشتها و حتی انواع ماهیها و تنوع انواع و اقسام گروههای غذایی را بدانید  و مصرف کنید تا ما به جائی برسیم که کمتر مریض شویم و کمتر به بیمارستان مراجعه کنیم . پس باز میرسیم به جائی که غذای ما دوای ما و دوای ما غذای ماست و باید از این گروه مواد غذایی به درستی استفاده کنیم .

"" در مورد صور پنهان صحبتی نمودید , صور پنهان که در مورد انسان عرض مینمائید , به قول معروف جهان اکبر است ""

چیزی که ما در کنگره به ان معتقد هستیم و داریم روی ان کار میکنیم و به نتیجه و درمان رسیدیم , این مسئله ی صور پنهان است , چون دیدگاهی که در کنگره 60 است , چه بخواهیم چه نخواهیم یک دیدگاه الهی است , چرا ؟

چون دیگاه الهی این است که میگوید , انسان بقاء دارد و انسان با مرگ از بین نمیرود , دیدگاه الهی این است که بیان میکند انسان دو قسمت دارد , یک قسمت صور پنهان و قسمت دیگر صور اشکار ( یک قسمت جان انسان و قسمت دیگر جسم انسان است ) ؛

دیدگاه الهی بیان میکند که این انسان هر عملی انجام بدهد , عکس العمل ان به خودش برمیگردد ؛

اگر کار نیک بکنی ، پاداش میگیری و اگر کار بدی انجام بدهی روزگار سرت بلا می اورد و دیدگاه الهی این مسائل را بیان میکند و کنگره 60 هم به این مسائل کاملا معتقد است .

و چون به صور پنهان و این قوانین معتقد هستیم ؛ با این دیدگاه ما میتوانیم به نتیجه و درمان برسیم ؛

اگر اعتقاد داشته باشیم که انسان یک موجودی است که در این هستی می اید به حیات و بعد از بین میرود , اینجوری زندگی خیلی خیلی فرق میکند و متفاوت است ؛ ولی وقتی وارد صور پنهان میشویم , صور پنهان انسان جهان اکبر است ؛ حتی وجود خود انسان هم جهان اکبر است ؛ چون انقدر صور پنهان وسیع و گسترده است که قابل تصور نیست , چون جهان هستی و جهان بیکران بسیار بسیار گسترده است .

صور پنهان حاکم بر انسان است و جسم فقط یک ماشین و جسد ارزشمند و مهم است .

"" هر قدر در مورد ان بگوئیم , تمامی ندارد ، خواسته اینکه بخواهید تدریس کنید ""

هر چه در مورد صور پنهان تا الان گفتیم کم است و هنوز به یک نقطه ی کوچکی از ان هم دست پیدا نکرده ایم .

"" مانند همان بیماری ظاهر و باطن ""

بیماریها هم همینطور هستند ، یکسری بیماری داریم در ظاهر قابل مشاهده هستند و یکسری بیماریها حتی قابل مشاهده هم نیستند .

"" ممکن است انسان ظاهرا سالم باشد و زیبا و بی نقص ، اما درون غیر از این باشد . ما تمام تلاشمان را مینمائیم که در مورد اعتیاد و بیماریهای ناشناخته با درمان همزمان اعتیاد توجه نموده و درمان ان توسط دوستان پزشک به مرحله ی درمان برسد . ""

ممکن است شخص را از نظر ظاهری نگاه میکنیم , خیلی خوب و مرتب و سالم باشد , ولی از درون نمیدانیم چه خبر است , ممکن است دچار انواع و اقسام بیماریها باشد .

اینجا اشاره ای دارد به کنگره در مورد درمان اعتیاد ؛ شخص دچار انواع و اقسام بیماریها میباشد و با درمان اعتیاد ان بیماریها هم در حین انجام پروسه درمان و با متد دی اس تی به درمان و نتیجه میرسند . ممکن است شخص در درون یکسری بیماری دارد که نمیداند چه بیماری است و حتی نمیداند با درمان و استفاده از روش دی اس تی ان بیماری هم درمان میشود .

و با استفاده و همکاری پزشکان باید راههای دیگری گشوده شود و بصورت علم برنامه ریزی شود .

"" البته مشروط به اینکه وقت ان نگذشته باشد و تمامی بدن الوده نشده باشد ""

برای درمان بعضی بیماریها باید وقت ان نگذشته باشد , و وقتی زمان ان گذشته و همه ی بدن الوده شده دیگر نمیشود کاری کرد  .

"" همانطوری که میدانید زندگی امروز در ایجاد بیماریها نقش اساسی دارد و اینکه به نحوی زمین الوده شده و گردش ابهای زیرزمینی و بردن این عوامل از جایی به جاهای بسیار دور دست , سبب بروز انواع و اقسام بیماریها میگردد و با تمام مراقبتها از انتشار ان نمیتوان جلوگیری نمائید ؛ شما بسیاری از راهها را اشاره نمودید ، ولی باز دیده میشود با وجود ساده زیستن باز هم انسانها دچار امراض نادیدنی میشوند ؛ درون انسان دنیائی است که بایستی همیشه مورد بازبینی واقع بشود ، بیماریهایی که هست اما دیده نمیشود ، اما شما حرکتی نمودید که ادامه ان به ان مطالب خاص اشاره میشود ""

""" شاگرد (سوال ) : امروز برخورد با انسانها و اموزش انها کار حساسی است ، مسئله ای که مطرح است , این است که شما در حال انجام کارهایی هستید که کاملا متوجه میشوید که چگونه برخورد نمائید , در امور انسان بسیار شایان توجه است ، که تحقیقات ادامه دارباشد و از یافته ها به نحوء احسنت استفاده بشود , گاهی زمان می برد ، اما نتیجه مطلوب حاصل میشود """


"" کار شما و دوستان پزشک شما , انهایی که به دنبال یافتن هستند ، توجه به این امورات می باشد , ساختن بیمارستان و تجهیزات فراهم نمودن , فقط بخش کوچکی است که درصد کمی یاری به ما می نماید و باقی علم است و عمل ؛

در مورد این مسائل بایستی بیشتر توجه بشود , سالم زیستن یکی از راههای است که میتوان بشر را از بیماریها دور نگه دارد و بیشتر توجه بشود . ""

شاید در اینده در مورد متن و بحث فوق توضیح بیشتری خواهم داد و یا خود متن گویا است و شما برداشت لازم را برداشت مینمائید ؛

برمیگردیم به حرف اولمان , یعنی ما می توانیم با تغذیه درست و سالم کاری بکنیم که بیماری به سراغ ما نیاید ؛ ما باید در اصل پیشگیری بکنیم و ما باید بدانیم برای جلوگیری از بیماریها باید تغذیه خود را درست کنیم و جسم خود را بعنوان یک ماشین نگاه کنیم و از ان مراقبت و نگهداری کنیم و با انواع و اقسام تغذیه ها و تغذیه مناسب از مبتلا شدن به انواع بیماریها جلوگیری کنیم .

پیاده روی و ورزش را هم فراموش نکنید .

     (( متشکرم که به صحبتهای من گوش کردید ))

نگارش : به قلم مسافر هادی – ج  لژیوم یکم نمایندگی سهروردی اصفهان .

تنظیم و ارسال : مسافر خلیل – م لژِیون یکم نمایندگی سهروردی اصفهان .


طبقه بندی: CD های جناب مهندس """"""""""""""، 
برچسب ها: سی دی غذای ما دوای ما.درمان اعتیاد مهندس دژاکام،  
دنبالک ها: وب مسافر خلیل ملایی،  
[ جمعه 3 آذر 1396 ] [ 09:11 ب.ظ ] [ هادی جلالی ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ


تجربیات من در مورد درمان اعتیاد و همچنین برای درج مطالب مفید برای کسانیکه میخواهند از اعتیادبه مواد مخدر درمان و رها بشوند ،

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب